Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi am folosit la inceput Aptamil si lui bebe i-a mers foarte bine, apoi s-=a constipat si am trecut pe Humana, ca au zis unii ca ar fi mai bun, ca e ''umanizat". Sincer, nu stiu daca o fi sau nu mai bun. aCert e ca se prepara mai dificil...Acum am ramas pe el...Lui bebe ii merge foarte bine. Avem un prieten care foloseste NAN. Mi se pare ca bebele acela e cam pufos. Si al meu e cam gras, are vreo 6800 la 3 luni si 1 saptamana, dar nu e asa pufos. 

Doina, de ce au zis medicii sa nu faceti rotarixul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, eu ca si completare ii dau Lactana de la Topfer. Ii dau asta pentru ca asa mi-a recomandat madame Marcu de la Medlife si neonatoloaga. Nu am facut cine stie ce cercetari. Tot ce iti pot spune e ca e ok la Vladimir. Il accepta, face kk de culoare normala etc. Am gustat si eu laptele si e dulcel asa la gust.

 

Doina, bravo ca ati scapat de icter. Intr-adevar, pt hemo se ia din deget. Dar tie de ce ti-e frica cu luatul din vena?! Ti- e mila de bebe sau stii ca s-ar intampla ceva daca le ia din vena?!

 

Cu rotarixul eu am avut o discutie lunga cu neonatoloaga de la medlife (Cuzino Irina) care are si e copii si mi-a spus ca desigur e optiunea mea, dar ea rotarixul nu l-a facut la copii ei. Explicatia ei a fost ca rotarixul e cu virus activ (sau asa ceva) si ca nu are incredere ca e suficient testat. Si cu drita de familie am vorbit, i-am spus ca nu fac rotarixul si a zis ca asaa ar proceda si ea...

Nu stiu ce sa cred ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, la al meu i-am dat Nan1 de la Nestle si l-a acceptat foarte bine, dar il constipa. Humana e considerat ok pe aici, poti incerca Humana pre. Topfer iar am auzit de bine. Ce ii dadeai tu era cumva fara lactoza? Sau ce are la baza? Ca pe aici nu stim de guigoz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rotarixul-asa mi-a zis o dr pediatra, insuficient testat, in alte tari nu s-ar folosi, nu e facut cu tulpini din Ro. Dupa ce l-am inscris la mf care e si pediatru, ne-a zis ca argument ca infectia cu rotavirus e atat de nasoala, incat merita incercat vaccinul. Desigur, la optiunea noastra. L-a facut, e ok, fara reactii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor, cred ca ma orientez ori pe humana ori aptamil, chiar daca il constipa important e sa-l accepte.

Carmen guigoz e un lapte acidifiat cu fermenti lactici contra constipatiei,are lactoza, pana acum a mers face odata pe zi, dar acum problema nu e constipatia ci sa nu ramana nemancat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen pana la un an nu se adauga sare la mancare pentru ca bebe nu are rinichii foarte dezvoltati si filtrarea sodiuluu se face dificil,dar apoi poti pune un varf de cutit la modul la care daca gusti sa para tot nesarata dar tu sa stii ca ai pus dar asta de pe la 8 luni as zice eu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...