Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lasa-l pe bebe sa se lupte cu tzitzi mai mult. O s-o iubeasca pana la urma. Tu de ce ii dai bibe? Am uitat. Deh! Varsta... Strumfa mea imi scoate peri albi de vreo 2 sapt. Suge cateva min, apoi ma ia la suturi cu picioarele si mainile, se lupta cu tzitzi, abia ce o mai pacalesc cateva min cu celalalt san. Strang din dinti si astept sa treaca faza asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa azi am "certat-o" pe strumfa pt ca ii era somn, dar nu voia deloc sa doarma: am incercat in brate, am pus-o pe perna, am lasat-o in patut cu jucarelele, am pus-o la tzitzi. Nimic! I se inchideau ochii si se maraia de obosita, dar n-a fost chip sa adoarma. A lasat o buzita in jos cand am certat-o, de-mi venea sa o mananc de drag. Am pus-o in marsupiu, ne-ap plimbat putin prin casa, apoi m-am pus in pat, rezemata de perne si a adormit asa, cocolosita la pieptul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, bine ati revenit din concediu si sa va fie de bine!

 

Maddie, si al meu a inceput sa gagureasca si sa rada mai constient asa...desigur ca ma usuc de dragul lui :)) ma minunez de cate ori ma uit la el si inca nu realizez ce produs perfect am dospit 9 luni:))) ehhh..ce sentimente de nedescris.

 

Ralu, tot ce iti pot spune e sa il ti la san chiar si daca nu suge cu adevarat ci doar molfaie. Pentru san tot e un stimulent sa produca. E necesara niste rabdare si sa renunti la diverse ca sa stai cu el atarnat de tzitzi.

 

Lyly, si al meu are aceleasi fitze in cap cateodata :) exaaact la fel, ma loveste, si pur si simplu ia tzitzi, trage o data, o da afara si tot asa...e exasperant dar nu avem ce face. Eu din cauza asta i-am si dat prima oara biberon...era la puseu, ma supsese tooooata ziua, si seara a inceput cu schema asta...si pentru ca urla de disperare ca nu ii vine laptic fara sa depuna efort, i-am dat bibe prima oara.

Dar trece si asta...

 

Am fost azi si mi-am facut molifta finally.

 

La mine acum e galagie maaaaareee.. E concert de muzica populara in parc si se aude de parca ar canta Costica Matzu Stoian la mine in camera :))) hop s'asha....

 

Criulica, pe unde umbli dear? Tutto bene?! :)

 

Beca, spuneai ca o sa mai dai pe la noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, sigur Dragos il trezeste special pe Edi. Si Radu facea tot la fel. L-a trezit de muuuuuuuuuuulte ori spre exasperarea mea. De saptamana asta sunt semne totusi de imbunatatire. Parca a inceput sa inteleaga si sa faca liniste cand doarme bebe. Zic si eu... vedem cum e de la o zi la alta.

M-am prins eu ca ei dorm langa mine... amandoi vor sa ma simta, sunt ca closca cu pui.

 

Madd... la varsta asta daca il tine atent ceva jumate de ora este mult. Si Vladi a inceput de ieri sa observe niste desene de la marginea patului... avea ochii maaaaaaaari... ca pana acum nu le observase. Daca tot e cald zilele astea eu am inceput sa-l mai las liber, fara pampers... Incerc... imi scapa acum... conditionarea mixiunii de un sunet. De cate ori face pisu scot acelasi sunet.... astfel incat alta data cand scot sunetul sa faca el singur. Deh... ma distrez si eu cu noua papusica. Incerc sa-l tin 2-3 ore pe zi asa liber... desi am mai avut si accidente.

Am inceput sa folosesc si cele 2 scutece refolosibile pe care le am.... tot in ideea de a mai lasa pielea sa respire. 

si eu as vrea o iesire la munte... cu mici drumetii... sa vedem unde ne incumetam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Va pup dragele mele, acum am ajuns la zi cu cititul si observ ca o ducem cu totii bine. Hellie, incepem sa comunicam telepatic:) [flo2]

La multi ani tuturor celor care si-au serbat zilele de nastere, multe imbratisari virtuale. Doina, sa dai de stire cand vii in bucuresti, le facem cunostinta la o cafea/ suc/ lapte.

Emily, instinctul e cel mai bun si bine ai facut ca l-ai urmat. Sunt sigura ca daca persoanele din jurul nostru, si in special medicii, ar fi mai informate alaptatul la san ar avea mai mult succes. Din cate citesc imi dau seama ca mamicile se panicheaza si lumea neinformata se grabeste cu "ajutorul".

Sunt la capitolul vaccinare, caut info pentru a lua decizia cea mai buna, doi medici nu imi dau acelasi sfat. Cred ca o sa merg pe mana doctoritei Sheiner si nu o sa fac rotarixul si sinflorixul si o sa fac prevenarul. Nu detin deloc cunostinte medicale si mor de ciuda

Am fost azi la control, la greutate suntem in limite normale, 5200 g si la inaltime am luat-o inainte, 60 cm. Manechin o fac!!  Pentru ca are un hemagion pe spate mi s-a recomandat sa ii fac eco transfontanela si abdominala. Din ce am citit daca pata nu e in relief nu prezinta pericol si a ei nu e, mi se pare ca ni se recomanda atatea numai pentru a cotiza si nu se gandesc delic ca ne sperie.

Si eu ma minunez in fiecare zi de puiul meu si abia astept sa vina o noua zi pentru a ne-o petrece impreuna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey..noi suntem la suptul din noapte..s-a trezit mai devreme zmeul decat de obicei..deh..la cat a fost de marait..bine ca a dormit pana acum...a plans săracul de somn si foame in acelasi timp de mi sebripea sufletul. .taare..are un claxon. .si cand incepe sa planga bine de tot, parca e plans fe bebe de jucărie. .aseara nu voia tztz..nici in brate..nimic..era de neconsolat..asta pana i-a venit ideea soțului sa il puna pe salteluta de activitati..s-a jucat băiețel de nu a avut treaba. A trecut instant de la pkans in hohote cu suspine si tot tacamul la chiuit si gangurit. Nu imi venea sa cred..am început sa si rad..

 

Vio..daa..e un scump..imi vine sa il mananc.

 

Hellie..asa simt si eu. .daca la inceput in prinele doua-trei sapt eram mai mult bulversata. .si parca nu simteam asaaa tare atașamentul ala de care se zice..acum îl simt din plin...ma topeeesc efectiv

 

Paulinio..la mine zmeul scoate anumite sunete singur ls pipi si kk de cand s-a nascut. A trebuit doar sa le invat...e simpatic sa ma stramb si si eh la el..se amuza:) oricum...nu am avut incidente cu pipi nedorit sau mai rau..cu kk..

 

Ralu..insista cu tztz exact cum xice Hellie. .chiar si daca molfaie in gol..o sa fie ok ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Eu sunt in etapa in care simt ca nu am timp de nimic, Elyana te admir cum te descurci cu 2. T. are perioade de agitatie ziua si perioade cand e atent la ce e in jurul lui dar prefera sa observe din brate, a inceput sa zambeasca si el constient. E asa simpatic zambetul asta fara dinti.

Ne-am trezit ca N. are febra, i-am pus paracetamol, mie imi curge nasul sper sa nu ne racim ca o iau pe campie.

 

Sa vedem ce mai imi aduc aminte din ce s-a discutat:

-de scos afara: eu ies cu ei de la 10 pana pe la 12, in parc e super racoare si dupa-masa cam de pe la 6 pana pe la 9 maxim ca T. E. sacait seara suge mult si prefer sa fiu acasa

-lp: la noi a mers Humana. Pisica_mov si daca nu faci apa la 70 grade ce se intampla? Eu nu am masurat temperatura niciodata si a fost ok.

-bcg: noi inca nu avem nici o urma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...