Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Groaznic cu caldura asta...T.e agitat rau papa putin si des m-a habaucit de cap. Acum a adormit ca broscuta la mine pe burta astept sa cada in somn profund sa ma pot duce sa termin si eu treburile prin casa.

Noi de adormit singuri nici vorba, adoarme mereu pe noi si apoi il punem in patut. De cele mai multe ori isi continua acolo somnul, in timpul zilei mai ales dar nopatea dupa 1-2 cu mami. Nu am rabdare sa tot il mut din brate in pat la el si inapoi asa ca il iau cu mine si gata mi-e mai usor asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, in niciun caz apa de chiuveta sau de fantana. Daca doresti, se vinde la vreo 10 lei apa speciala pt bebei, la supermarketuri. Am vazut la Mega Image de ex. Eu folosesc apa plata imbuteliata Apa Craiului, de 5 L abia deschisa- in rarele zile cand suplimentez cu LP. Esti in Ro?Plecati prin tara? Drum bun si spor la treaba!

Imi plange copilul, iar mi-a tras o repriza. Mancase ceva, a vrut si sa suga si el cere rar, doar cand e speriat sau in puseu! Deci, nu de foame, nu de frig, nu cred ca de caldura, ca era aerul deschis. L-am verificat ochiometric si pare ok, nu se chirceste de burtica. Am mancat pepene rosu, dar nu e prima data. Si dupa repriza de plans, a tacut si a adormit. Groaznic! Vb voastra, imi vine sa plang cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, marsupiul pe care l-ai luat nu prea e recomandat. Nu e bun nici pt coloana, nici pt bazinul lui bebe. Uite aici o explicatie detaliata.

 

http://www.wrapsling.ro/esarfe-versus-marsupiu-clasic.html

 

Nici eu nu m-am descurcat cu slingul, acum am si wrap, dar nu prea ma descurc nici cu el. Mi-am luat in schimb manduca. (Exista marsupii ergonomice - manduca, boba, marsupi plus si altele)

Asa e, dar am deja sling. Pe asta l-am luat pt urgente. Spre ex trebuia sa platesc facturile, mi-a luat 30 de min sa merg pana in sat. In carut nu puteam sa il iau, in sling se agita prea tare in pozitia in picioare si simt nevoia sa folosesc o mana sa il tin.

 

Trebuie sa gasesc filmulete mai bune pt sling :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata..

 

Pe noi ne termina caldura:(( ziceam ca nu ii dau apa lui bebe. .dar cred ca o sa iau din asta de la humana si ii dau si lui cateva lingurițe.

 

Deci..bebe se deoache...cred ca de la o vecina i se trage..il admira prea tare:) aseara imi plangea bebe asaa tare..si cu un plans atat de diferit de mai aveam putin si ma puneam si eu pe plans...nu statea nici la mine..nici la sot..nu voia tztz..nimic..si l-am luat iar la o serie de tatsl nostru..am patit exact ca mama..cascam si lacrimam continuu..am zis de muulte ori..si din momentul in care nu am mai căscat. .bebe s-a liniștit. .a supt si s-a culcat. .sotul e cel mai sceptic om pe care il stiu..dar dupa ce a vazut aseara..a zis sa ii punem ata rosie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! 

 

Am niste nelamuriri:

 

Fetele care plecati cu bebeii in concediu, ce ati rezervat? Doar camera sau serviti si masa in acelasi loc? Mie mi se pare important sa am parculet in apropierea hotelului, sa tin copilul la aer+ umbra cat mai mult, sa fie bazin/ piscina ceva in statiune, sa pot ajunge cu caruciorul in zona comerciala/ de plimbare, ca sa nu ma deplasez mereu cu masina, sa-mi fac probleme de loc de parcare etc.

 

Cu caldurile acestea, cand  iesiti la plimbare cu copilasii? Ieri ne-a sarit iesirea de dimineata, pt prima data de la 3 sapt ale ei, caci s-a trezit d-ra tarziu si mi s-a parut prea caaald sa o mai scot la pranz, chiar daca mergeam sa stam pe o banca la umbra. Din nefericire, n-am niciun parc prin apropiere, asa ca trebuie sa ma descurc prin cartier.

Seara am iesit la 7.30 si simteam ca ma sufoc. Pe la 8.30-9 a inceput sa fie mai bine, dar atunci am intrat in casa la baita.

 

Madie, crezi - nu crezi in deochi, pune-i ata rosie la mana si gata! Eu sunt pe sistemul acela: nu cred, dar daca totusi exista?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetele! Eu am intrat ieri in depresie dupa ce am expediat pompa electrica inchiriata si m-am reintors la cea manuala. Dar am comandat de pe okazii pompa dubla electrica Calypso (mersi Carmen de pont) si maine voi fi cu ea in brate! [:)]

 

Am descoperit si America in materie de muls manual, pe mine m-a ajutat video-ul asta si altele asemanatoare: http://www.youtube.com/watch?v=9yVf1Jb8yyo .

 

Simcri, da-ne un semn!

 

Vicky, zbor usor!

 

La multi ani tuturor sarbatoritilor!

 

Maine deabia ajungem si noi la vaccin.Apropo de asta, sa stiti ca la Glaxo Smith reprezentantii ofera medicilor pediatrii si de familie niste carduri cu care platesti din 8 doze doar 5, economisesti vreo 800 lei. Medicii trebuie sa ceara cardurile si ssa le dea parintilor ce fac vaccinuri.

 

Sa avem o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...