Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fete dragi, multumesc pentru urari!!:)

 

Distractie placuta la munte si la mare!

 

Flafi, cand revi de la bran, daca ti-a placut imi spui si mie numele pensiunii?! Merci!

 

Maddie, suuuper rochita+super mami!:)

 

Eu nu i-am dat apica, dar e adevarat ca ma sugeee raaau de tot pe caldurile astea. Cred ca voi incerca si eu putina apa in pipeta pana la urma.

 

Cat despre legatul capului, deochi etc....parca a innebunit lumea asta...cum vad un bebe cu o mami tinerica cum sar pe ea sa o innebuneasca cu superstitiile...pfff

 

Monyk, eu zic sa mai explici inca o data pediatrei cum e treaba cu scaunele micutei. Ca si maddie, si eu stiu ca diaree la alaptatii la san apare mai greu.

 

Simcri, sper ca sunteti bine pe drum!

 

Diversificarea eu o incep cu legume, pe principiul ca fructele sunt mai dulci si aromate si nu as vrea sa se obisnuiasca intai cu ele. Am zis ca prima saptamana ii dau leguma/legumele fierte, apoi intru pe supe mai grosute facute din 3-4 legume(morcov,pastarnac, patrunjel, apoi si cartof). La supe eu vreau sa adaug cam la inceputul lunii a doua de diversificare ulei de masline sau unt, in cantitati micute, desigur. Pe unt fff gras ma voi baza destul de mult in prepararea hranei lui vladi. Mi se pare un super aliment pentru copii untul.

In functie de cum va fi cu greutatea, voi include cerealele.

Fructele i le voi da ca si suc in principiu....si mai mult coapte.am eu asa un fix ca fructele crude fac aciditate mare, asa ca marul de exemplu il voi da la inceput copt in cuptor.

 

O sa vad si cum suna schema pediatrei, si in functie de asta mai adaptez..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madd ce super arati !Sexi mama ! Rochita e f frumoasa !

Hellie e bine ce spui tu cu diversificarea ,asa puneam si eu la supa ,ulei de masline sau un pic de unt,dar daca bebe e mai slabut e mai bine sa incepi cu cereale .

Fetele distractie placuta la mare sau munte!

Noi plecam maine dimineata ,pe racoare,am terminat de calcat si de facut bagajele,mai am cateva maruntisuri.

Lili voi la Olanesti sunteti cazati la pensiune sau hotel? Cum e vremea acolo ,noi vrem racoare ,ai mei copii+sotul nu suporta prea bine caldura.Am vrut si noi sa mergem acolo ,si la Slanic am vrut dar ne-am sucit din cauza vremii ca e cald si acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am pus niste prune la congelator. Prin ianuarie am calculat ca se dau. De restul am facut compot, dar puiul tot cam constipat. Prima data in viata cand e constipat. Nu stiu pe ce sa dau vina.

Madd, felicitari pt rochita! Tu iti gasesti usor, esti deja subtirica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor. .va mulțumesc mult pentru complimente. .dar sa stiti ca par mai slaba decat sunt..mai am de dat jos destule kg..m-am cam chinuit paba sa gasesc rochie, sa știți. .ce e bun la sani nu e bun in rest si tot asa..greu:(

 

Hellie..sper ca ai avut o zi minunata. .

 

Legat de diversificare..nu am scris prea mult inainte..cam ca hellie vreau sa fac..daca bebe e slăbuț insa incep cu cereale..tot legume vreau sa dau prima data..am văzut cazuri in care nu au acceptat legumele după fructe ..si nu puține. .

 

O sa congelez si eu ce legume pot .mi se par mai ok decat cele de supermarket. .

Interesanta ideea cu cubulete de piureuri. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...