Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In sfarsit am intrat in franta,oribil drum, am avut parte de 2 accidente pe autostrada unul dimineata si unul pe seara 4 ore am stat in trafic mai mult pe loc la un moment dat avem 36 de grade in masina cu ac-ul la 17 grade pus, bebe a suferit rau de tot azi, eu i-am dat si apa cu saruri de rehidratare cele care se dau in diaree si varsaturi si ceai plus laptele de rigoare, sper sa mai reziste pana maine seara. Acum pe seara a supt biberonul dormind de ma si sperie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, stam la pensiunea sau vila Brădişor. E aproape de centru, la vreo 200 m, cu un urcus mai dificil de circa 50 m. E chiar in marginea padurii si e mult mai racoare decat jos in parculet. Ne invelim noaptea cu pilota. :) E placut, mai ales ca proprietarul a amenajat intr-o parte un loc de joaca pt copii, cu casuta piticilor, leagane, hamac, masuta, umbrar, nisip. Temp e in jur de 30 grade jos, dar langa padure e chiar ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu diversificarea nu se incepe mai devreme de 17 saptamani dar nici mai tarziu de 26 de saptamani,toata lumea spune sa se inceapa cu sucurile din punctul meu de vedere este gresit pentru ca sucurile fermenteaza,contin acizi si cam impiedica dezvoltarea florei,parerea este ca se incepe cu legumele, cu supele, eu asa am sa incep
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar cu cerealele eu sa cumpar cereale in sine de la magazinele bio cum era in romania la plafar si le fac praf la rasnita de cafea si apoi le amestec cu laptele lui indiferent cat e de pufos eu ii bag cereale pt tranzit

 

Hai ca m-am intins astept sa se trezesca strumful sa-i dau biberonul ca daca adorm ma termina sa ma trezesc peste o ora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, bine ai ajuns in Franta! Andrei a rezistat pana acum, o va face si de acum inainte [flo2]

 

Am fost la kinetoterapeut din nou si a decretat ca Ruxandra nu are torticolis, mi-a recomadat sa ii stimulez muschii gatului dar sa nu uit ca are doar 2 luni [:)]. M-a invatat cum sa o trag de cap( Miche povestea de asa ceva) dar nu cred ca voi putea desi nu ii face niciun rau, mi-e frica sa nu fac ceva gresit [fri]

 

Maine plecam dar nu am facut nicun bagaj. V-am spus ca plecam cu doua masini? In portbagajul meu incape doar carutul iar eu cum vreau sa iau toata casa avem nevoie de mai mult spatiu..

 

In we ne viziteaza si sora-mea, clar o sa fim niste rasfatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...