Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!

 

Vicky, si eu tot Bucovina. Totusi, avand in vedere ca veniti din alta tzara, si poate diferentele intre ape sunt chiar mari, poti lua apa de bebe speciala. De la Hipp am vazut eu.

 

Se pare ca toti cireseii sunt meteosensibili. Al meu a dormit numai cate 30-40 minute ieri, iar noaptea s-a trezit din ora in ora...el asa ceva nu a facut nici in prima saptamana de viata. Iar eu nu aveam cald deloc in casa...am dat drumul laAC...noi fiind in cod portocaliu.

Nici azi nu e mai bine...nu a dormit aproape deloc pana la ora asta...si suntem treji de la 7.

 

Maddie, cred ca de la caldura facea asa Andrei.

 

Simcri...un semn?

 

Lyly, eu cat am stat la Bucuresti, ieseam in parc la maxim 10...bine, eu am oparcul la scara blocului. Si seara de la 8 incolo. La 10 svem noi baitza.

 

Mony, hai ca vine pompa acushica. Misto clipul..as incerca si eu sa vad ce reusesc :)

 

Doina, ati scapat de icter?! Noi da, de tot zic eu...nu mai are nici ochii galbeni.

 

Al meu doarme cu gura cascata si pt ca i se usuca tuseste si ii vine sa vomite.

 

Fetele voi purtati sutiene speciale de alaptat. Eu da, dar citisem ca cica diminueaza lactatia...voi ce ziceti?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, super pontul cu Glaxo. Merci! Chiar o sa intreb.

 

Monika, interesante si neamurile tale....bine ca au plecat! Sa iti fie de bine petrecerea!

 

Vicky, drum usor sa aveti!

 

Pisica, eu inca fierb apa de dimineata, o las sa se raceasca la temperatura optima si apoi o pun in termos, si asa am toata ziua cand imi trebuie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony..bine ca iti vine pompa maine si scapi..bun pontul cu Glaxo..

 

Hellie..as fi zis ca e caldura de vina daca nu as mai avut episoade de genul inainte. Si tot dupa întâlniri cu vecina..plus ca efectul rugăciunii a fost instant..ma bateam cu pumnul in piept ca nu cred in de-astea..oricum..indiferent de cauza..ma bucur ca s-a liniștit bebs si a dormit liniștit după. .

 

Noi in Buc murim ..ne topim...:(( dau drumul la ac siin 10 min dupa ce il opresc. .iar mor de cald bebs vrea tztz non stop. ..su nu doarme mai mult de 10 min legat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Maddie..eu te cred si cu deochiul. Eu personal cred in deochi...de fapt nu in deochi efectiv ci in faptul ca sunt unii oameni care pot " fura" energia altora. Eu sunt un astfel de furacios si tinta mea preferata e sotzul care are o aura energetica fff slaba..il deochi instant:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ee..hellie. .si eu cred la fel. .deochiul e doar un nume dat furtului de energie...zic eu..saracul sot:)

 

Deci dacă axi noapte a dormit bebs..de azi dim aproape deloc..si suge incontinuu. ..ma sim suuper obosita deja si am sanii fleasca..nici nu stiu ce mai trage...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, avem 29.3 grade in dormitor! Am trecut la aer conditionat non-stop. Pe la 26 grade abia se potoleste copilul. E disperat de somn si nu poate dormi.

Asa eram si eu fleasca, auzisem ca daca port sutien se opreste laptele. Acum port si am lapte.

Mony, sper sa fii multumita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uaf ne topim ...

 

Hellie unde in baragan esti 'localizata'?

 

si eu cred in energii, nu in deochi :)

 

noi folosim bucovina, dar nu o fierbem, doar o incalzim cand facem bibe (sau pun in termos) .

 

aseara a dormiiiiittttt bebe 4 ore legate dupa o sapt de chin ... a facut o pauza de titi dar a adormit instant

 

sper sa intram in normal ... agitat si el noaptea iar de dimi nu a vrut sa mai doarma la 7 radea si gangurea si eu chiauna de somn ... apoi urlete nu statea o secunda singur abia am reusit sa ma imbrac sa iesim s-a jelit si cand l-am pus in scoica (am montat scoica pe carucior ca am obs ca are mai mult succes) a adormit instant.

 

si acum tot dornim ... doamne ajuta.

 

mony acusica vine pompa

 

flafi ce imi place ce ne mai scrii :)

 

am mai descoperit o metoda buna de adormit in pozita atarnat (cum zicea si miche) si dansat pe muzica (tare) ... ieri faceam karaoke pe backstreet boys :)

 

ah va urez o dupa amiaza racoroasa ... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...