Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

simcri bine caati ajuns in franta :)

 

despre noi ... bbe ieri a papat si bibe pana la urma .. a sarit doar o masa ... se agita un pic inainte de bibe dar apoi il lingr ... deci ma bucuram prea devreme ca se satura doar cu titi ... dr a zis ca sunt toane nu are nimic

 

am facut controlul de 2 luni avem 5550 g si 61 cm ... dr a spus ca este suoer viguros ... baietel atomic :D si zice pe asta dc il iau de maini sigur se ridica in fund ... il ia de maini si matei se ridica direct in picioare :D dr se cruceste :D spune asistentei 'tu vezi ce face asta la 2 luni ... nu am mai vazut de ani asa ceva ' :D am facut vaccinelele... totul ok :)

 

aseara am infasat maimutica (in paturica speciala de infasat) era super agitat si nu se linistea neam ... a dormit bustean pana acum la 6 :).

 

cam asa ... ieri am avut parte si de rasfat ... a venit mama si a stat cu bebe si am chemat fata care ma infrumuseteaza .. defrisat, pensat mani ...rasfat ce sa mai :)

 

o zi racoroasa sa avem dragelor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, fete dragi.

 

Ce bine de cele care ati fugit la racoare. Aici, in sud, e groaznic de cald.

 

Raluca1109, ce curaj sa mergi pana-n bulgaria !!

 

Ralu, felicitari pt baietel precoce. Eu am mai zis ca avem copilasi numai unu-si-unu. :)

 

Simcri, bine ca ati ajuns in franta. Sper sa va linistiti si voi, ca prin cate ati trecut... [flo]

 

Mai fetelor, eu am o pb cu defrisarea. Pe tipa care ma epila am imprumutat-o cu niste bani, ca e insarcinata si are niste problemute cu banii (ne stim de vreo 3 ani si am avut incredere) si acum nu-mi mai raspunde la tel. :( I-am dat si sms in care i-am zis ca vreau sa ma epilez, sa nu creada ca-i cer banii si nimic. Ea a plecat din salonul in care lucra si si-a deschis singura undeva la o curte unde vine doar la programari si tine mereu poarta incuiata, deci nu ma pot duce, ca tot tre' sa o sun sa-mi deschida. Pb e ca sunt f impadurita si eu sunt mai pudica, asa, [:D] si mi-e lehamite sa caut in alta parte. Asa-mi placea cum ma facea tipa asta... Ma gandesc ca poate are probleme, d'aia nu raspunde. Nici nu stiu ce sa cred...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri..bine ca ati ajuns in franta..gata..beb o sa isi revină. .

 

Ralu.:* felicitări pt beb vioi si precoce:) o sa mearga in picioare la 8 luni:))

 

Andreea..off. urat cu împrumuturile astea..poate nu are banii si ii e jena savse vada cu tine.trin un mesaj in care ii spui ca vrei doar sa te epilezi. ..nu stiu ce sa zic..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Maddie, i-am dat ieri mesaj si i-am zis ca vreau sa ma epilez si nu mi-a raspuns la el. Nici nu vreau sa insist ca poate chiar are probleme si nu vreau sa o fac sa se simta prost. O sa merg la altcineva de data asta si pana la urmatoarea defrisare poate dau de ea. Oricum, nu sunt multi banuti, sunt 200 de lei, deci nu stau in ei si i-am zis si ei cand i-am dat ca mi-i da cand poate, sa nu-si faca griji. Eh, vedem ce-o fi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

despre salivatul excesiv dr a zis ca incep dintii sa migreze ... nu neaparat sa si erupa :)

si chiar am vrut sa va intreb pe voi mamici despre salivatul asta excesiv ca si printesa mea are 2 luni jumate si saliveaza de zici ca acuma ii dau dintisori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si chiar am vrut sa va intreb pe voi mamici despre salivatul asta excesiv ca si printesa mea are 2 luni jumate si saliveaza de zici ca acuma ii dau dintisori

pai si noi la fel de aia am intreba :D abia am scapat de colici si incepem cu dintii :D

 

si al meu saliveaza super mult ... atarnat ( in pozitia de ragait ca asa ii place) si imi curg siroaie de saliva pe spate :D

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madd super rochia, sexy mamica!

 

Super fain cele care alaptati in public, eu nu prea pot parca nu imi gasesc nici cum pozitia, sper sa reusesc ca ne-ar fi si noua mai usor cu plimbarea. Pana ne trezim, spalam, mancam de vreo cateva ori e ora 11 e foarte cald si nu mai putem iesi niciunde.

 

Asa de haios e T. dupa ce bea lapte se linge pe botic.

 

Monik cate scaune are de a spus dr diaree? Si T. face exploziv si lichide in toata regula, N. facea mai putin dar facea la fiecare masa, pana pe la vreo 8 luni avea minim 6 scaune/ zi si a luat bine in greutate fara sa fie vreo problema. Multa sanatate si sa scapati repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Noi am reusit sa scapam de constipatie cu compotul de prune mancat de mine. 

Si eu cred ca poate sa nu fie diaree. Acum ceva vreme, cam o luna in urma, al meu facea si 7 scaune pe zi, daca mancam ceva fructe. Daca nu mancam, erau 5 scaune. Acum e unul pe zi cu tot compotul de prune.

Va scriam ca al meu naparlise pe la sprancene, au cazut de tot la cateva saptamani, i-au crescut iar blonde, asa ca tot cam fara :). La baita dau cu mana umeda pe fata si se iau o multime de cojite. Cu dischete demachiante mai spal si usuc tot cu dischete, dimineata, nu mereu. Cand ii fac masaj cu ulei de bebe, mangai si fruntea si sprancene si nasuc dar cu ce ramane pe mana, extrem de putin ulei. Si nu mai avem probleme. Poate l-a prins soarele si se decojeste, am patit si asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...