Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

Va pup fetelor !

Va amintiti ca m-am laudat cu un botez extrem de restrans? Ei bine, dupa mai bine de o luna de la botez n-am scapat de o petrecere maaaaaare, in curte :)))

Asa ca sunt in urma rau de tot cu cititul.

 

Ma laud si ca am inceput diversificarea : mesteca limba :)) si mananca degete :)))

 

:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Exact asa ne-am "invatat" si noi :))

Sa adoarma in brate si sa stea pe pieptul meu cat se poate.

Nu ma deranjeaza ca nu prea am libertate. Merita.

 

Ah Deiutza! Si pe mine asa ma enerveaza asta cu "se invata"! Si daca se invata, care-i problema lor? Ca doar nu le pasam copiii lor, tot noi avem grija de ei! Si a mea "se invata" in brate, sa doarma cu mine in pat, sa adoarma cu sanul in gura ... Si ce ... doar n-o sa faca asta pana la 20 de ani! Acusi o sa ne rugam de ei sa vina in brate. Singura chestie ii cu adormitul cu tzitzi dupa ce papa ... nu mai apuc sa o tin sus ca sa ragaie si dupa aia da afara ... daca o tin in sus asa adormita se trezeste si dupa aia iara trebuie sa o adorm ... e mai complicat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miche, daca-mi aduc bine aminte tu ai pus prima o poza cu fetita ta care iti dormea pe piept si te-am invidiat, ca noi atunci eram in perioada colici si nu statea nicicum. Ei bine, acum sta si a mea asa si chiar daca transpiram si ma doare gatul si mijlocul si mainile, merita! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))) Deiuta, chiar acum e pe pieptul meu ! Eu sunt fara bluza, acoperita de un scutec apoi ea, intr un body. Pe sub scutec curg rauri de transpiratie desi am facut dus de 3 ori azi. Ea are noroc ca i deasupra si nu prea are par. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am ajuns si noi la Sinaia, ne-am cazat si am inceput pregatirile de seara, masaj, baita, mancare si culcare. Inaintr de a fi ea incepeam concediul cu o sticla de vin, s-au schimbat lucrurile dar nu imi pare rau, dimpotriva.

 

Zici ca suntem mamitica, mam' mare si mamita, spet ca ea sa nu fie d-l goe:). Asta a fost o repetitie, cand ne intoarcem plecam la mare, facem aerosoli, deloc plaja si ne plimbam pe aleile reginei Maria.

 

Eu am inceput sa o dau din seara asta cu ulei de maslone contra cojilor de la sprancene. Bine, ii faceam si inainte masaj cu ulei dar spalam la baita. Acum ii dau dupa baita inca o data cu ulei, miroasr ca o salata. O sa incerc si lipikar cand ma intorc acasa.

 

Miche, am vazut niste super aranjamente de mancare. Felicitari pentru ingeniozitate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!!

 

Timpul pt mine a cam intrat in sac :( si apuc sa va citesc pe sarite.

 

Distractie placuta la munte/mare!!!

 

Noi nu cred ca vom ajunge la munte anul acesta, bine ca de mare putem sa profitam zilnic.

 

Monik, al meu face moale de cand s-a nascut si toti dr care l-au vazut (3) mi-au zis ca nu e nicio problema, ca nu exista diaree la copilul alaptat la san si ca se va regla la diversificare. Atata timp cat a luat in greutate, eu nu-mi fac probleme. La tine facea tare pana acum?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madd, super rochita!! Si tu esti slaba sa nu-ti mai faci griji.

 

Simcri, ma bucur ca ati ajuns in Franta cu bine.

 

Pe fata il dau cu apa termala ziua si cu ulei - seara, la masaj.

 

Diversificare - la 6 luni cu supa de legume treptat ingrosata cu cate o leguma la 3-5 zile. Apoi fructe pe care, la inceput, le voi face la aburi, si ultimele cerealele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miche...super aranjamente am vazut...felicitări persoanei care s-a ocupat de asta..este extraordinar de priceputa. .

 

Vio..eu pe Andrei nu il mai dau de fiecare data la fund cu crema si vad ca e ok..dau doar cand vad o usoara iritatie..si atunci cu galbenele..am incercat sudocrem, bepanthe, abcderm de la bioderma, o cremuta de la himalaya..nimic nu a funcționat ca banala crema de galbenele. .si acum imi face raar o usoara iritatie..asa ca nu mai cremuiesc..dar schimb scutecul des..cred caa de 7-8 ori pe zi siguur...

 

Criu..si eu incepeam la fel:( si cum zicea si carmen..mi-e dor sa colind aiurea..dar merita. .obsa colindam in trei de acum incolo

 

Asta cu învățatul in brate o aud zilnic...deja incep sa am alergie..mama a gasit apelativ. ."hai la mica" ..e mulțumita cu asta:) s-a rezolvat..tata e emotionat raau cand e vb de bebi..nu l-amvazut asa nniciodată:)

 

Eu nu suport obiceiul de a pune (sau mima) scuipilici pe deget si sa ii faca cruce pe frunte..mooor cand văd, mai ales ca mulți nu mimeaza..si nici nu apuc sa zic ceva ca se duc ff repede sa faca asta...simt ca iau foc. .

 

Azi am vazut ca e bronzat ca tractoristii beb..ce amuzant e:) iar eu mor de ciuda...ca el se bronzeaza asa usor..doar cat trece pe sub o zona cu soare..si eu tot merg la solar sa prind puțin na culoare si abia se vede..am un pigment asaaa alb..nu snt adepta solarului..l-am folosit de cateva ori pt evenimente de regula. .iar acum am si o celu de acoperit si niste vinișoare .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit acasaaa, sunt 17 grade aici :)) de la o extrema la alta, bebe doarme ca ursul de la 7 i-am luat laptele si dupa primul biberon a facut un kk de a umplut si landoul, inca nu am reusit sa descopar cum se scoate salteaua de la landou sa o spal :) fug si eu la somnic sper sa ma lase si pe mine in noaptea asta ca sunt franta 

Somnic usor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...