Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

Miche..si noi vrem sa mergem la piscina saptamana viitoare. .s-a deschis un complex aici in tg jiu superb...abia aștept. .beb e f încântat de deplasari:) oriunde ar fi ele..

 

Simcri..mony..la multe lunite:*

 

Simcri...ce ma bucur ca ati ajuns bine..

 

Mony..chiar arati bine..

 

Fetelor..va mulțumesc pt complimente. .chiar fac bine la psihic:) chiar daca e o poza care ma avantajeaza..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deiutza, ce m-ai amuzat cand ai zis de ciresica ta ca sta in bouncer de zici ca e pedepsita. :)) Al meu nu sta deloc, nu-i place. Adevarul e ca l-am primit de la nasi si e roz, ca ei au fetita si poate il deranjeaza culoarea. :)) Glumesc. :) Dar inca nu-i place. Mai astept sa mai creasca.

 

Maddie, asa-i, prima data a fost mai greu. Incerc sa-l invat in primul rand sa stea in scoica si-n al doilea sa stea singurel pe bancheta din spate. Cred ca e prea mic acum si ii cer prea multe asa de-odata, dar incet incet ne invatam. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Suntem la munte, e si aici destul de cald acum asa ca ne-am refugiat in camera unde-i racoare. Vreau sa bifez alaptat in toate locatiile turistice din Sinaia. Azi, in fata la Peles! Erau multe grupuri de turisti dar suntem in saptamana alaptarii, nu?

 

Andreea, primul drum cu bebe in masina e mai greu. Dar ne obisnuim si noi si ei, acum ne simtim foarte bine doar noi2 in masinuta, cu timpul poate ii va si placea!

 

Mad, Moni si Andreea nota 10, aratati bine. Daca nu era asa nu gaseati voi nocio poza sa va avantajeze:P

 

Pana la urma pentru o calatorie de o saptamana clar iti tb un suv si acolo abia iti incap toate lucrurile lui bebe. O sa jncep demersurile pentru cadoul de ziua mea:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Noi suntem mai bine ... kk s-a mai normalizat. Consistenta era problema, era cam apa si mi-a fost frica sa nu se deshidrateze copilul, mai ales ca nu a luat in greutate nu stiu ce ... si nici asta nu pot sa supraveghez prea bine, ca nu am cantar de bebei acasa. Deci nu mai dam debridat, dam doar protectis, ca e bun impotriva colicilor ... la cat a costat era si culmea sa nu fie bun  [:-)))]

 

La multi ani sarbatoritilor  [flo2]

 

Distractie placuta celor care pleaca la munte, e super pentru sanatatea copiilor. Noi momentan pas, ca sotul are mult de lucru si nici nu ne prea dau banii afara din casa avand in vedere ca suntem in plina planificare a botezului!  [:)]

 

Simcri, ma bucur ca ati ajuns acasa, unde e cel mai bine si ca Andrei se simte ok!

 

Maddie, esti de vis! Si rochita e super frumoasa. Bine ca noi avem botezul de abia in octombrie si poate mai reusesc sa slabesc ceva ... sper eu! 

 

Miche, bine ai revenit ... nu ne-ai mai scris demult  [:)]

 

Apropo de chestii enervante ... ii zice soacra cireselei saptamana trecuta cand am fost pe la ea  ca o ia la ea acasa si nu ne-o mai da si noi sa proiectam alt bebel  [batcap]  ca i-am dat-o atunci in brate, ca de obicei cand ne intalneam cea mica dormea si nu o lasam s-o ia in brate ca sa nu mi-o trezeasca ... nici nu ma mai enerveaza ca stiu

ca nu le zice din rautate ... pur si simplu nu gadeste inainte sa deschida gura, asta-i problema ei! Mama in schimb mi-a zis ca ea nu-si mai da cu parerea daca eu nu-i cer, ca a vazut ca sunt bine informata si ea se simte deja cam depasita ... asta dupa puseul de crestere de care am trecut [:D]

Ah, si mai era si un coleg de lucru de-al sotului care a venit in vizita duminica si bine inteles a luat si niste beri ... si insista sa beau si eu una, ca face bine la lactatie ... acuma sincer m-ar fi tentat [:D] dar am refuzat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deiutza, al meu sta destul de mult dar cu conditia sa fiu aproape de el. De ex il pun langa mine cand stau in fotoliu la calculator si conversez si cu el, il mai ating... deci nu merge ca il pun acolo si plec. Se mai intampla sa merg in bucatarie, dar nu mai mult de 5 minute. Si ma asteapta ori cuminte, ori tipa ca indianul din ce in ce mai subtire si din ce in ce mai lung [:)]  Eu l-am pus din prima zi, eu zici sa o pui zilnic, tot mai mult si se va obisnui, dar sa nu asocieze bouncerul cu abandonul. [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns in Bran, maine fugim mancand pamantul. Pur si simplu nu avem cum sa plimbam copilul, nu sunt trotuare si unde sunt distrugi carutul. Trebuie sa mergi pe sosea. Prea multa mizerie.Plecam la Sinaia, cel putin pe acolo mai sunt stradute, e parcul ala...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns in Bran, maine fugim mancand pamantul. Pur si simplu nu avem cum sa plimbam copilul, nu sunt trotuare si unde sunt distrugi carutul. Trebuie sa mergi pe sosea. Prea multa mizerie.Plecam la Sinaia, cel putin pe acolo mai sunt stradute, e parcul ala...

 

Flafi, m-a pufnit rasul!

In Sinaia trotuarele de pe strada principala sunt cu piatra cubica si pline de gropi iar stradutele sunt in panta. Eu stau la cateva sute de metri de parc si cu greu ajung acolo, pt ca pe strada mea bebe sta cu capul in jos in landou, desi l-am ridicat in unghiul maxim,  iar apoi urmeaza o piatra cubica de mi-e ca dam in 'shaken baby syndrom'. Tot sper sa ma invrednicesc sa il pun in wrap sau in manduca. Poate ne vedem, eu am un landou mov, sigur am sa fiu in parc zilele urmatoare pt ca in weekend il mai duce sotul in brate pana acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, nici nu ma gandeam s-o abandonez acolo. Tot asa, 10 min dimi pana fac patul si un dus, inca putin la pranz si seara ca sa mancam si noi impreuna, ca de cand a aparut ea, mancam numai pe rand si in alte cazuri din astea. Oricum mut bouncerul prin casa, n-o las singura intr-o camera. Eu l-am vrut in ideea sa-mi dea mai multa libertate, poate sa nu mai fie nevoie sa vina mama in fiecare zi (ma cam capie) si mai ales ca in curand o sa inceapa sa se rostogoleasca si n-o sa mai fie safe s-o las in pat si eu sa ma duc nu stiu unde.

O laudam ca e cuminte si chiar e, dar seara avem o problema si nu stiu cum s-o rezolvam. De ceva timp nu mai plange la baie, dar cum o scot de acolo e jale pana o pun la tzitzi. Fac masajul si restul ritualului pe repede inainte. Am incercat sa-i dau sa pape imediat cum intram in casa de la plimbarea de seara, apoi las pauza vreo 20-30min timp in care mancam si noi si fac un dus. Initial am zis ca face de foame/sete, dar nici asta nu functioneaza. Si nici cu temp din camera nu are legatura, pt ca pe parcursul zilei cand merge ac se mai intampla sa fie nevoie s-o spal la chiuveta aproape toata (face kk prea mult si se murdareste toata sau regurgiteaza si se face ca porcul) si cand o scot nu zice nici pas. Deci o nebuloasa totala..,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.deiutza nici a mea nu sta la masaj dupa baie si la fel nu plange de frig (atinci face ca indienii, tipa alelele intr-una).solutia noastra ii fac masajul in cadita la spalat cu samponelul ei iar la cremuit da ca mai are rabdare ii mai fac o tura, daca mu pe rpd inainte si noi sa ajungem la tzitzi.oricum dupa c papa nu adorme mai devreme de 11 si totul pare sa aiba ace.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...