Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc fetelor pentru felicitari! :))

Mony, eu o sa continui cu tubuletul. Ca daca tot e pus in tetina biberonului...:)

Nu am facut rost de cardul ala. dar eu ii fac prevenarul. Adica merg pe Glaxo cu exceptia pneumococicului.

Andreea, nu am mai intrebat-o, ca am uitat de rotarix. Eu nu i-l fac inca...desi am vb cu seful de sectie de la boli infectioase de la Colentina si el e de parere sa fie facut. In fiiiineeee...mai am timp, nu? Adica il pot face si dupa doua luni, nu?

 

Andreea, eu am uitat voucherul acasa azi....si le-am zis ca il duc maine...dar ca idee, nu m-au pus sa platesc consultatia chiar daca nu am prezentat voucherul:))

 

Pun si regimul fetelor. Cum sa nu?! Si o sa va mai pun cand le gasesc si niste scheme date de nutritionista:))) dar sa le gasesc pe unde le-oi fi inghesuit.

 

Mony, si Vladimir ia tot 200-250 pe saptamana...adica asa a luat in ultima luna. Sa vedem de acum inainte. Sper sa ramana asa o perioada:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai alaptatul in public nu-i afecteaza, pe cand fumul de tigara ajunge la tine. Asta e lumea. Vad ei peste cativa ani!

Da, uitasem. As zice sa nu renunti la alaptat la cerere, e cel mai sanatos. Asta incerc si eu chiar daca folosesc biberonul. Are o masa cand vrea doar 50-70ml laptic, pe la ora 9 dimineata, apoi se culca repejor. Pai e normal ca urmatoarea masa e mai devreme de 3 ore. Sau noaptea, ce ar insemna, sa te mai trezesti la 3 ore? Eu ii dau la 12-1 noaptea si mai cere la 6-7 dimineata. Ar trebui sa il trezesc sa ii dau.

Daca ia in greutate, e perfect. Are 6kg al meu acum, cu bulanase. Eu stochez lapte, as putea sa-i mai dau, dar nu insist. E bine sa-si regleze singur celulele adipoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criulica, da, asa este...cu alaptatul la cerere. Stiuuu..si de aia sunt cam in cumpana cu programul la 3 ore, care, da, mi-ar fi mai mult mie convenabil...

 

Noaptea nu, cica nu trebuie la 3 ore. Ultima maa e pe la 12 noaptea cica...

 

Am zis doar sa incerc cu asta la 3 oree, sa vad ce inseamna...dar nu sunt convinsa de el si de eficacitatea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mi-am mai adus aminte ceva, Hellie. Eu cred ca fiecare bebe are digestia lui. A mea mananca fix cand vrea ea si nu ii mai dau niciun medicament anticolici caci nu am vazut niciun beneficiu cand am facut-o si facem fata gazelor. Ne deranjeaza bineinteles dar le evacuam sistematic cu ajutor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie..felicitări, dear, pt vladi...suuper a luat in greutate si s-a lungit taare..eu nu mai stiu cat are zmeul meu..dar il simt la mana ca a pus ceva..aa..si e bronzat ca tractoriștii:)

 

Eu zic sa continui cu alăptatul la cerere..nu cred in treaba cu trei ore..si Andrei sta mult la san ziua. .dar suge si de sete..nu as putea sa nu ii dau xand vad ca lui i se usuca buzele. . Noaptea in schimb doarme ff bine..

 

Criulica..abia aștept sa ii vina foame fetei. .:)) sunt tare curioasa ce vor zice atunci:) ma mir cum eu nu am auzit comentarii pana acum. .la cum am alaptat peste tot..intr-o zi l-am alăptat din picioare într-o parcare si cântând pt ca nu voia sa adoarmă. ..:)

 

Azi iar nu a dormit bine zmeul..astept repriza de urlete de dinainte de somn..acum a ațipit in brate cu tzitzi in gura..il las asa putin sa nu fie chiar tragedie înainte de baie..l-am învățat sa adoarma in brate si pe un colaj cu muzica..adoarme cel mai repede asa. .dar cred ca o sa fie cjin sa il invat sa adoarma singur cand va fi mai mare..asta e..ma bucur de perioada asta cat pot de mult. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai dau espumisan si protectis..dar nu tot timpul. .cand imi aduc aminte. .e cam la fel..de cand a început sa isi tina capul mai bine si ragaie mai bine si mai ușor. .probabil o sa renunț usor usor..

 

Carmen..esti pe ultima sută de metri cu botezul..bafta cu pregătirile. .noi am facut gen petrecere. .adica. .nu am facut invitatii..nu am luat marturii...cu toate ca mi-ar fi plăcut. .dar e cam tarziu acum sa ma apuc de cautat..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu are o buba cat un varf de ac pe gingie, acum am vazut-o. Nu e in dreptul dintilor, e mai sus. Glicerina boraxata e safe? A mai dat cineva? Pana acum nu se vedea inca. Deci acesta ar fi motivul pentru care mananca mai greu si saliveaza?

A invatat sa-si bage manutele in gura...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie filicitari pentru strumf.

Dudutza multa sanatate printesei, cu amigdalele daca face mai mult de 4 puseuri pe an trebuiesc scoase pentru ca isi pierd rolul de protectie si raman doar depozit pentru germen, si la mai multe lunite sa-ti traiasca  strumful voinicel :) sper sa nu te superi, e doar parerea mea, dar nu mananca cam des? poate ar trebui sa maresti cantitatea si sa cresti intervalul dintre mese, zic si eu.

Andrei nici nu se compara cu cireseii voinici pare inca la stadiul de pui de gostat aseara inainte de baie avea 5840g, dar tinand cont de la greutatea de plecare este chiar bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...