Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu visez la un pic de vin. Pana acum m-am abtinut.

Ne-a distrus caldura. Ne e teama sa iesim afara, bebe e neobosit si la ora asta da din picioare. Baita nu l-a mai linistit.

Bebe mananca tot putin. In gura a fost ceva izolat, acum e ok. Baleste de parca i-ar da dintisorii si da cu limba. Are 64cm!! Punem bine alta serie de body-uri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele!

 

Ne pregatim de sarbatorit cele 2 lunite implinite azi. [fiesta] Fac bagaj pentru la curte, vrem sa stam mai mult azi, de obicei plecam in jurul pranzului.

 

Ieri am fost la nasi, a primit o pereche de cercei, trebuie neaparat  sa mergem sa-i facem gauri. Are 2 perechi si n-am unde sa i le pun...ce mama de fata sunt si eu [hippi]

 

Speram sa programam azi si biserica, sa vedem daca gasim loc la Sf Dumitru. Acolo m-au botezat si pe mine si cum e aproape de curte ma gandeam sa nu ne trambalam prin oras. Sa vedem si ce scoruri au, ca pentru nunta am gasit niste sume ametitoare. [bang]

 

La multe lunite si celorlalti sarbatoriti de azi si o duminica placuta tuturor! [flo] [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deiutza la multe lunite si la multi ani sa creasca mare sanatoasa si voioasa.

Noi bifam de cand ne-am intors,de fapt de cand eram in ro episoade de regurgitatii masive zici ca is varsaturi ce mai, atunci am crezut ca e laptele de vina dar si cu laptele lui la fel face, ciudat e ca noaptsa deloc, doar ziua, de la atata retour de lapte s-a si iritat in gat.

Si mai bifez si ultima zi acasa doar cu bubu mic de maine la munci :((((( ma intorc la babele mele sifilitice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

La muuulte luni! Petrecere frumoasa!

 

Simcri, deja la serviciu? Nu mai tin minte daca ai reusit sa iti amenajezi cabinetul acasa. Sa ai bafta si spor la treaba si Andrei sa se adapteze noului program!

 

Eu nu tin si nici nu am tinut niciun fel regim, nu am avut restrictii la alimente si bineinteles ca am mai si degustat un vin sau o bere. Cu astea din urma nu am exagerat dar le-am consumat constant, nu mai beau pAharul de vin , e numai un sfert dar e, chiar nu cred ca vinul/ berea in cantitati moderate ii dauneaza.

 

Nu stiu ce ma voi face la intoarcerea acasa, s-a obisnuit cu statul afara, credeti ca vavrea sa stea in casa? Si aici, la munte, doarme aproape toata noaptea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cocuta mea a inceput sa gangureasca toata ziua. Vb cu noi inclusiv pe strada. Ieri am fost plecati la plimbare cu caruciorul in jur de 7 ore. Umbra, racoare...a papat micuta pe malul Olanestiului si in padure. A picat la 9.15 si s-a mai trezit la 10 dimineata, cu supt rapid la 3, 6 si 8.30.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

La multe lunite Deiutza pentru bibi a ta! Si pentru a lui Carmen! Si desigur si pentru flacaul meu! Hihihi:)

 

Noi suntem tot in Bucuresti. La scara blocului, in parc. Doarme praslea cel voinic:)

I-am dat sa pape in parc direct tzitzi fara nicio esarfa...pai pe cadlurile astea si la cum urla el, nu mai am timp sa scot esarfa...:) Nu s-a uitata nimeni ciudat inca. E drept ca nici nu ma intereseaza si e drept ca am alaptat intr-o locatie mai ferita plina de parinti cu copii, deci persoane in cunostinta de cauza:)

 

Simcri, ehhh, e momentul sa iei babele in primire...asta este. Sacrificii...

 

Fetele, cu alaptatul la 3 ore o sa mai aman oricum. Ca m-am gandit, cum a zis si Maddie, e cald si eu nu as sti cand ii este lui sete....plus, cum a zis Flafi, la puseu nu merge..si cum o sa ne apropiem de puseul de 3 luni....

O sa mai vad. Deocamdata suntem pe "la cerere".

 

Am mai avansat si noi cu bouncerul...stam in jur de 20 de minute....yuppiiie. Azi de exemplu, am avut timp sa dau cu matura si cu mopul in doua camere cat a stat el in bouncer....sa ma fi vazut...dadeam cu matura in dormitor si vorbeam taaare cu el care era in sufragerie...imi venea si sa rad:)

 

In rest, de doua seri si-a reluat bunul lui program cu culcat la 10:30 si trezit la 5:00 pentru papa, si iar somni pana pe la 8:00. Sunt multumita....dar ma amuza atat de tare, ca la 5 cand se trezeste el, e hamesit de foame si de sete, sanii mei sunt full, si sa vezi ce sunete scoate...doamneeee, zici ca e Fomila...azi dimi s-a trezit si tac'su de cum se auzea cum trage el din tzitzi....o sa il inregistrez intr-o dimineata:)))

 

In carutz/scoica/landou nu sta decat maxim 20 de minute la plimbare...dupa aia in brate...nu vrea si pace. Asa ca o sa comand un marsupi ca nu mai putem nici noi sa caram aproape 5 kile in maini.

Sunt in dubii intre manduca si marsupi. Manduca e mai smechera si merge pana la multe kile ale copilului...peste 20 parca... Marsupi cica merge pana la 13 kile maxim si e mai ieftin. Manduca e 460, marsupi e 250. Si cred ca iau marsupi pentru ca eu nu prea am de gand sa il car cand va avea peste 13 kile, deci peste un an....in primul rand ca nu cred ca pot fizic...

Are careva dintre voi manduca?! :)

 

Lyly stiu ca are marsupi si ca e multumita. Cum ai ales intre manduca si marsupi?

 

Simcri, daca ai putin timp, esti draguta sa ne scri si noua cum sa scadem febra facuta de vaccinare?! Eu am marti vaccin si sunt cam panicata deja :))) Dehhh, ar fi prima oara cand bebe ar avea probleme si eu ar trebui sa reactionez :)

Ssunt pregatita cu panadol, paracetamol supozitor si novocalmin. Sa mai cumpar ceva?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyly, ca tot intrebai, eu beau bere cu lamaie si fara alcool...buuuna rau.

Mai gust din cand in cand din halba sotului si cate doua trei guri din aia cu alcool...

Siii...nu dati cu pietre...aseara am fumat o tigara..pe la 10:30, bebe s- trezit pt papa pe la 5:20.., asa ca sper eu ca nu a ajuns la el mai nimic. Oricum, am pufait-o...a fost mai degraba un fumat pentru placerea gestului decat pentru fumatul in sine.

 

Siiii...siii....am executat si o polenizare..wooowww...nu credeam sa trec iar vreodata prin chinurile dezvirginarii :)))) ce inseamna lipsa exercitiului...pffff:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...