Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

Cu rotarixul eu am facut o doza ca mergeam in ro, aglomeratie multi copii,a doua n-o mai fac,n-are rost ca acum e ferit de colectivitate e si cam scumput a fost 96 de euro aici. Daca nu exista fratiori mai mari sa aduca crocobauri de la gradi nu se merita facut,plus ca e putin testst nu prea are feed-back
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!  [flo2]

 

La multe lunite si la multi ani sarbatoritilor!  [deziuata]

Aseara a fost cu peripetii ,,, pana la urma nu am mai fost la terasa, l-am lasat pe tati acolo si m-am apucat de supa si strans prin casa. Ciresica ba papa, ba adormea ... cum a dormit mult la pranz ... Si la un momentdat am adormit-o si am pus-o pe canapea si eu m-am dus in bucatarie sa mai fac una alta. SI am auzit-o ca miauna cand ma duc incolo aud "tup" si plns in continuare ... cand am intrat in camera am intcremenit  [fal]  canapeaua goala si a mea pe jos cu fata in jos  [batcap]  Va dati seama ca nu am pus-o chiar pe margine si nu ma gandeam ca la o luna jumate se misca atata! Am luat -o in brate, am intors-o pe toate partile ... din fericire n-avea nici o zgarietura. Am luat-o cu mine in bucatarie si am pus-o in scoica, macar asa o vad si ma vede si ea pe mine ... a stat 15-20 min, a gangurit, a ras si upa a inceput sa se nervozeze ... ii preggatesc baita, numai bine cand am bagat-o in cadita s-a linistit. O spal si la un momentdat i se sparge bubita cu puroi de la vaccinul de BCG. O spal repede, o scot din cadita, ii pun repede o compresa strila cu spirt (bine-ineteles ca nu trebuia  [batcap] ) si o sun pe mama sa o intreb ce sa fac, ca nu vroiam sa se infecteze cumva.  Mama o suna pe dr de familie si imi da instructiuni. Vine si tati de la terasa, o bandajam, ca singura nu puteam ca era agitata. Pleaca tati inapoi la terasa. O adorm si imi vad de treaba.... Dar se face ora 2 si tati nu mai vine, Il tot sun, imi tot da respins. Intr-un final ajunge si-mi zice ca a fost la politie ca ne-a lovit cineva masina in parcare. Din fericire nu se vede.

Ne culcam toti 3,ca tati a vrut neaprat sa doarma cu noi. Bine inteles ca n-am putut sa dorm de sforaitul lui si de lumina de la veioza, dar am lasat-o aprinsa de frica sa nu cumva sa se puna pe bebita in somn ... mi-era o ciuda, mai les ca ciresica a dormit ca un ingerad de pe la 12 la 5 dimi. La 5 am luat-o pe ea in cealalta camera si dupa ce a papat am dormit acolo pana pe la 10. Acum iar doarme de vreo 10 min  [:)]  Alta premiera!

 

Lily, nu am incercat inca berea cu lamaie fara alcool, dar cu prima ocazie o sa beau!  [:)]

 

Hellie, cam asa cu reluarea polenizarilor ... cum era si cantecul Madonnei " Like a virgin/ Touched for the very first time" [:-)))]  Si eu vreau sa-mi iau cat de curand un marsupi, cred ca va fi mult mai usor cu el.

 

Simcri, iti doresc adaptare usoara si tie si lui Andrei, avand in vedere ca iti reiei serviciul ... si la cat mai putine babe sifilitice! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete!

Noi tot la munte si cred ca mai prelungim ca de marti la noi se anunta iar canicula.

Aixci ploua si e chiar racoare.

Simcri vreau sa te intrb ceva :daca Dragos e vaccinat cu rotarix crezi ca mai are sanse sa ia din comunitate boala si sa o dea mai departe? Ca ma gandesc sa nu-l mai vaccinez pe Edi.Iti doresc si eu adaptare usoara si la cat mai putine babe !

Hellie am citit despre voi numai de bine .Felicitari!

Monik bine ca nu a patit nimic printesa! E tare miscacioasa la varsta ei!

Cat despre alaptatul in public ,eu nu am nici un stres ,mai aveam ceva jena la primul copil dar cu timpul s-a dus.Am mai gustat si eu din berea sotului din cand in cand si chiar mi-a placut.

Mie cred ca mi s-a cam aplecat de la ceva ca vreo 2 zile am avut greturi si nu am putut manca dar nu ma supar ca uite asa am mai dat din kg.

Multi pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, pregateste comprese reci pentru dupa vaccin, eu am avut dischete demachiante udate cu apa si puse pe o farfurie in frigider. Eu nu i-am dat preventiv nimic dar l-am culcat langa mine ca sa-l simt. Baita i-am facut normal. I-am tot schimbat comprese reci pana a 2-a zi la locul injectiei. Dimineata de dupa vaccin mi-a zambit laarg, era langa mine in pat :)

Monika, ai o minunatie de fetita, bumti si dupa nastere. Cu mancarea stricata am patit si noi, pe vremea asta racesti in baie de apa rece oala, ca altfel se altereaza. Si cu carne dezghetata vara pana s-a stricat, asta o dezgheti la frigider.

Simcri, imi place urarea asta, asa ca iti zic si eu: la cat mai putine babe sifilitice! Si imi mentin parerea privind personalitatea lui Andrei, baiatul stie ce vrea, nu inghite el orice  [:-)))] Poate ca papa mai lacom dar are stomacelul inca mic. Al meu mai regurgiteaza in pusee si rade pe urma, strengarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...