Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

Buna fetelor!

 

Am intrat sa va salut si sa va spun ca noi suntem f bine, am fost cateva zile plecati la o pensiune si baby Anda s-a comportat exemplar. Deja nu se mai trezeste noaptea sa pape si de la 22 la 6,30-7 doarme bustean. 

Aseara i-am facut prima data baie in cada mare cu colacelul si a fost cuminte ca de obicei doar mirata de libertatea ce-o avea la maini si picioare.

Azi o duc pentru prima data la pediatru (unul homeopat) sa o vada si pe ea sa vedem ce ne spune.

 

va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ooo, Iris, te invidiez. Cum doarme Anda atatea ore noaptea si eu "ma rog" de al meu macar 4 legate sa doarma. :) Si doar mancam si noi laptic praf. Fac si eu ca Simcri (adaptat la cazul nostru [:D]): incepem sa ne obisnuim cu gandul ca abia la majorat va dormi si el toata noaptea. :)) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor :))

 

plimbari placute celor care sunteti in deplasari :))

 

deny cred ca poate fi cm ai vazut ca mai sunt fetr care alapteaza exclusiv si le-a venit (vio)

 

andreea da da exista puseu si la lp :)

 

hellie nici nu mai stiu daca am apucat sa te felicut pt evolutia buna

 

criu cateodata si in buc este mai bine mai mukt afara ... de ex astazi la 2 am intrat in casa si era ok afara la umbra

 

simcri la cat mai putine babe :)

 

am uitat ce am mai citit evident

 

noi suntem bine ... in weekend am avut vreo 2 momente de tristete ... eram epuizata si bb rasfatel ... noroc cu sotul care a stat cu bb si am apucat si eu sa dorm singurica vreo 2 ore la pranz ...

 

stiu toata poveste cu rasfatul cu nevoia lor de afectiune etc :)) dar cateodata obosesc ... dar nu-i nimic o iau de la capat ... :)) nici sa polenizam nu am reusit :((( si asta ma cam frustreaza rau ... ne propusesem in weekend insa bb a adormit f greu si pana a adormit el bustean sforaiam si noi ... si nici asa nu stiu cat doarme fara mine.

 

eu mai incerc sa se mai obisnuiasca si singurel in leagan/ patut / salteluta dar doar cateva minute si fff rar singur (sa pot pleca din camera) noi glumim ca avem un baietel nevoias tare :D

 

deci ai eu sper sa nu doarma in brate/ sa doarma doar cu mine/ sa stea nunai in brate / sa adoarma doar la titi pana la majorat :D

 

v-am zis ca mi-am gasit si eu rochita pt botez ... mmm frumi frumi lunga neagra decoltata si cu acces rapid la titi.

 

azi mergem la serv ... sa ii facem cunostinta micutului cu toate colegele lui mami

 

si apoi maine sa depun si eu dosarul pt cic (2 ani) ptiu .... grea trecerea de la salariu de carierista ( cat de cat) la sal de casnica :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, serviciu usor si cat mai mult timp liber pt Andrei!!!

 

Deny, si eu am avut 2 zile in care mi-a curs sange rosu dar putin cantitativ. Nu stiu daca a fost o coincidenta sau nu, dar in perioada respectiva nici F nu prea a vrut sa manance, poate avea alt gust laptele.

 

Legat de puseu - noi cred ca suntem la puseul de 3 luni pt ca de vreo 3 zile suge mai des si sta mai mult la san.

 

Rochie de botez nu mi-am gasit :( ma bucur ca si-au luat tinute sotul si Matei, mai raman eu si Filip.

 

M-a dezamagit profund persoana care trebuia sa ne faca tortul ca ne-a refuzat pe motiv ca are de facut pt 2 nunti, asta e, asa sunt prietenii. Acum caut sa fac in alta parte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ar fi daca ar dormi si F o noapte intreaga! Azi noapte s-a culcat la 9.30 si s-a trezit la 1, 4, 6, 7, 8 :) Eu eram pbisnuita cu Matei care pana la 1an jumatate s-a trezit doar o data pe noapte si dupa deloc. Cat de diferiti sunt copiii!

 

Asa ca fetele care aveti in plan bebe 2 sa luati in calcul si asta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, sa stii ca Mihaita doarme intre noi. Sa inteleg ca la fel e si la voi, flacaul doarme cu tine, sau am inteles eu gresit? :) Stii ce? Eu cred ca bebeilor nostri nu le plac patuturile de la bebe design. :)) Sa vedem si noi pozici cu rochia. S-o porti sanatoasa. Cand e botezul? (cred ca ne-ai zis, da' asa-i de la o varsta, mai uiti [:D])

 

Doina, deci sa sper ca bebe 2 o sa doarma mai bine noaptea decat bebe 1? Sau sa ma astept la mai rau? :)) Doamne, eu ziceam ca mai rau nu se poate, dar sunt sigura ca da. :) Naspa faza cu tortul, dar sigur revolvati cumva. ;) Voi cand aveti botezul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, pe 6 septembrie. La tine sigur bb2 o sa doarma si chiar daca nu tot trebuie sa incercati :)

 

Crina, F cand este prea obosit nu reuseste sa adoarma singur, asa ca il pun in patutul lui (patut de voiaj) si il legan. Mai au efect si melodiile din colajul baby mozart (mersi Ralu :*).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...