Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna...

 

Crina..ma bucur ca ne-ai scris. .felicitări pt bebe care creste bine:)

Doina..imi pare rau de faza cu tortul. .sper sa găsiți in alta parte..

Deny..nu stiu ce sa zic..daca e cm sau nu..oricum..felicitări pt naomi..ai o voinica:)

Ralu..poze cu rochița:)

Andreea..eu zic ca merita incercat la bb 2..daca nu .din a treia sigur iese unul care doarme:))

 

Crina. Sa stii ca in ultimele zile si bebs adoarme greu..maraie de cat e de obosit si ju reuseste..exact ca si carmen..cant afon tare dupa un colaj si ma plimb cu el in brate ai adoarme sigur..eu nu știu cum e aa pun bebe treaz in patut si sa adoarmă singurel acolo. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la noinu adoarme singurica:( se spune ca atunci cand e agitat tb sa il linistim inainte, cu crva ce stim ca il linisteste, cantec/ laptic/ leganat. La noi merge leganatul pe picioare dar nu vreau sa abuzez, dam in altele.

 

Trebuie sa asezam copilul semiadormit in patut dupa ce a mancat, nu are voie sa adoarma la tzatzi sau in brate. Cui ii reuseste? Mi-a iesit de cateva ori ca a vrut ea dar in 99% adoarme gresit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am o problema:bebe nu vrea să doarmă.obosește si plânge,dar nu vrea să doarmă.mai are cineva problema asta?

Crina, in general nu vrea sa doarma? Sau zilele astea cu caldura?Nici ziua nici noaptea?

Ca regula generala pentru zi al meu adoarme cu tzitzi in gura sau mai rar ma tine de mana si tot mormaie pana adoarme. Sau au fost cateva zile cand doar leganat in bouncer si mutat apoi in pat. Dimineata si seara la plimbare cu caruciorul in parc mai motaie cate 40 min- o ora, daca nu se gaseste vreun motociclist sa faca scandal si sa tureze chiar langa parc.

 

Zilele astea calduroase a adormit mai greu la amiaza, si s-a trezit din ora in ora, dar cu tzitzi il adorm la loc si doarme cate 4-5 ore si dupamasa. Noaptea fara pauza de la 22 pana la 6-7-8.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, ma gandesc ca in perioada asta mai pot sa apara asa, urme de cm, rar, inainte de a se instala de fapt. Chiar daca alaptam. Si daca nu vrei asa repede burtica, e indicat sa te protejezi. Chiar fara cm poti ramane. Eu nu ma pot inchipui si gravi, si cu puiul mic care mai are mult pana sa mearga pe picioarele lui. Nu m-as descurca. Am mai scapat si noi fara protectie, dar acum dupa ce face puiul 3 luni, eu ma mulg tot mai rar, riscul e prea mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!

 

A plecat d-na doctor mai devreme, am uitat s-o intreb daca primim mai mult decat binisorul de data trecuta, insa a laudat-o ca a crescut dublul fata de media. Avem 58cm si 5,220 kg. Zicea ceva de genul ca un copil de 2 luni ar trebui sa aibe in jur de 4,500, deci cele care aveti bebei cu mai putin, chill. A facut si vaccinul, cand a scos acul am fugit in baie, n-am putut sa ma uit, a stat tati si buni cu ea. A zbierat o data de mi-au dat mie lacrimile. Dar, cum zicea si dr, la varsta asta nu plang mai mult decat e cazul, asa ca a calmat-o tati repede. Zilele astea ne ducem sa-i facem si gauri in urechi, cu siguranta o sa plang si atunci. Acum insa asteptam sa vedem daca face febra sau nu, sper totusi sa nu.

 

Am fixat botezul pentru 31 august, mancarea am stabilit-o cu nepoata mea, o sa ne ajute ea cu aperitivele, ca e priceputa si pasionata totodata. Problema e cu tortul, ca tb sa ma duc tocmai prin fundeni sa dau comanda si nu stiu cand o sa am timp de un drum asa lung. Rochita am una cumparata anul trecut fara acces la tzitzi, insa noi oricum o sa ne schimbam la curte, asa ca pt acolo am outfit lejer.

 

Ralu, ca bine zisesi cu trecerea de la salar de carierista la unul de casnica. Si eu tot 2 ani acasa, deci ma plafoneaza la 1200 lei. Sper sa avem ce manca :))

 

Am fost si la gineco zilele trecute, ne-a dat liber la polenizari si la sport. Abia astept sa se racoreasca nitel sa iau lacul la incercuit, sa-mi testez noii genunchi (anul trecut am facut infiltratii cu gel pt cartilagiu si n-am mai apucat sa-i probez ca am ramas insarcinata).

 

Vroiam sa intreb, cele care ati nascut natural, e o jena la cusatura in timpul polenizarii?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr a zis ca in bouncer bebe sta cam pe noada si ca sa punem ceva sa mai aplatizam. O sa vad maine ce si cum, astia zic ca leaganele sunt de la 0 luni.

Cu adormitul la fel si la noi. Tare as vrea sa vad cum isi culca copiii aia de-au scris cartile. Cred ca cerem prea mult unor sufletele de 2-3 luni. In general seara adoarme la titi, dimineata in parc plimbata pe umar si acasa ii cant ce prind pe vh-1 sau pe profm '80. Doarme ft bine pe muzica, doar sa nu fie rock. La plimbare in parc se mai intampla sa adoarma si singura, dar nu mereu. Oricum ma declar multumita ca nu are decat o trezire pe noapte si doarme in patutul ei. Pana aici totul roz.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara !

Ce mai faceti? Eu nu prea ma simt bine ,de cateva zile tot am senzatii de lesin ,nu stiu ce-o fi cu mine,nici pofta de mancare nu mai am ,a inceput sa-mi cada parul in cantitati mari.As zice ca sunt semne de anemie dar eu luam fe din cand in cand ,cam uitam.

Deny sa stii ca si mie de ieri a inceput sa-mi curga iar ceva maro ,ma astept sa-mi vina cm ,s-ar putea ca si l;a tine sa fie tot cm. starile astyea de rau le pun si in seama cm-ului.

Flafi sa stii ca te-am vazut astazi la sura dacilor ,dar mie imi era tare rau si nu am putut nici sa vin sa te salut ,m-am dus in masina si m-am intins putin iar sotul a ramas cu copiii la masa . Imi pare rau tare ca nu am putut sa facem cunostinta ,chiar imi doream !Cred ca ai auzit un bebe care plangea ,ca-l auzeam eu din parcare,sotul saracul s-a spewriat ca nici nu a terminat de mancat si a venit la mine la masina.

Am baut niste suc concentrat si vreo 2 l de apa sa-mi creasca tensiunea rapid ca simteam ca lesin ,cu chiu cu vvai ,mi-am mai revenit insa nici acum nu sunt prea bine.

In noaptea asta stam in poiana ,suntem cazati la vilele de aur ,acolo a nimerit sotul si ne-am cazat rapid sa pot sa ma intind si eu in pat.

Cam atat de la noi ,am avut o zi tare ciudata ,sper sa ma lase starea asta de lesin ca nu stiu ce vioi face acasa cu caldurile astea.

Editzul saracul,doarme bine noaptea ,se rezeste deabia la 05. sa mai suga unpic de sete.Eu il adorm la tyzitzi si noaptea ,ciudat lucru,nici nu ragaie.

Deiutza e normal sa fie jena ,eu asa am avut la toate nasterile ,cu timpul se duce ,nu se mai simte ,si eu am o jena acum,cu toate ca am polenizat cred ca de max 5 ori p[ana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...