Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (4)


Recommended Posts

Lili, stai ma linistita. Bine ca am gasit :). Am un Avent manuala, care ;i s epare incredibil de buna. Bine, nu se co;para ca si comfort cu una electrica, dar ... e f buna.

Noi tragem o tura prin parc dupa amiaza, iti tri;it un sms cu noul numar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mony..noi suntem a doua zi..dar e mai bine..nu mai chitaie asa tare..chiar daca vrea in brate mai mult. .a stat si singur pe salteluta o jum de h..acum doarme in bratzuca..

Mie nu mi s-a întâmplat sa mai revină lohiile..insa uneori mai simt o usoara durere/presiune ca cea de dinainte de cm..ff slaba. .sa fie uterul care se retrage?

 

Ralu..am uitat sa zic..eu am avut burtiera de la sana..si eu zic ca a ajutat..am purtat câteva ore pe zi in perioada de dupa nastere..ma ajutavsa ma misc mai bine. .cand am trecut la al doilea scai si inchideam usor am renunțat. .am avut mărimea s .sper sa te ajute si pe tine. ..

 

Hellie.sper sa nu înceapă si al meu..ei au avut cam acelasi ritm pana acum:) aa..si sm uitat sa iti zic.a văzut soțul poza cu Vlad si m-a întrebat cand am pus poza pe fb:)))) apoi s-a uitat mai bine si nu ii venea sa creada ce seamana bebeii noștri:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik, lohii am avut si eu pe reprize. Adica dispareau doua trei zile de tot si dintr-o data reapareau. Acum chiar cred ca au disparut total. De doua saptamani aproape nu mai am deloc.

Asa ca e normal sa reapara...important e sa nu fie sangele rosu rosu aprins, si sa nu fie vreun miros suspect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddie, iti doresc sa nu i se schimbe ritmul...sa nu semene intre ei chiar si la capitolul asta :)))

Daaa mmmaaaiii, e incredibil cum seamana:) ar trebui sa aparem la ziar, la cat de bine au semanat sarcinile, nasterile, bebeii dupa aceea si chiar si comportamentul lor. Numai la kile si crestere nu au semanat :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cum sa comand laptele trebuie sa iau altul :( vroiam sa stiu fetele care dati LP ce lapte folositi si daca bebeii l-au acceptat usor, ca mai un pic rezerva de guigoz normal dar il scuipa si plange de numa, si vreau un lapte romanesc dar care e acceptat usor de bebei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, lapte romanesc e unul singur, dar eu nu am auzit sa il foloseasca cineva, poate doar cei care chiar nu au bani deloc. Nici nu ma stiu cum se cheama, dar nu te-as sfatui. Mai bine ii dai un lapte de incredere. eu ii dau humana. dar vezi ca e dificil, se face cu apa la 70 grade. Altele se fac cu apa la 37 grade , si e mai simplu.

Eu nu inteleg ce tot vorbiti voi de pusee, eu n-am observat niciun puseu, adica are momente mai bune si mai proaste, dar nu cred ca sunt neaparat legate de crestere, ci mai mult de vreme, de ce face in zilele respective...

Legat de marsupi plus, nu mai stiu cine zicea, zi-i sotului ca tocmai ca NU ramane fata cracanata, este profilactic contra displaziei de sold.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisica lapte romanesc ma refer la marci care se gasesc in ro, humana de exemplu nu se gaseste in franta, deci vroiam ceva marci de prin ro ce as putea lua, sunt diferente intre ce as putea gasi aici si ce variante aveam in fr de asta as vrea si ceva sfaturi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, bun venit in tara! Bine ca ai rezolvat cu pompa.

 

Si noi am avut o noapte mai grea pt ca n-a mai dormit de la 5 la 7, plus trezorile de rigoare la 2 ore.

 

A confirmat dr ca am scapat de icter dar tot i se pare galbui asa ca trebuie sa facem hemoleucograma si sideremia sa nu aiba anemie. Macar stiu ca pt analizele astea ii recolteaza din deget.

Am facut si vaccinul si a plans saracul ca niciodata, acum trebuie sa-l supraveghem 48 h.

 

Nu stiu deloc ce sa facem cu rotarixul, eu inclinam sa-l facem dar ambii dr ne-au zis ca lasa la latitudinea noastra dar ei zic nu. Oooff

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...