Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Universul explicat simplu


Recommended Posts

Vreau sa impart cu voi un video (e in engleza, din pacate, fara subtitrari) absolut superb, in care universul e explicat pe intelesul tuturor. Michio Kaku e profesor la Universitate, dar ar putea preda si copiilor de clasa a 5-a, atat de simplu pare totul explicat de el. (L-am mai pus si la alt subiect, dar vreau sa il vedeti)

 

Enjoy:

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 5 months later...

,,THRIVE este un documentar neconvenţional care ridică vălul asupra a ceea ce se întâmplă cu adevărat în lumea noastră, face legatura, mai clar decât în alte locuri, între fizică, cosmologie, geometrie sacră, teoria evoluţiei." - subtitrat in limba romana 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=xhJKujvSIBs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cat am reusit sa vizionez, la ora asta, se discuta exact despre intrebarile pe care mi le pun si eu insami de ani de zile. De ce avem nevoie de atatia reprezentanti politici, care de fapt nici nu ne reprezinta interesele noastre, ci pe ale lor, de ce risipesc banii pe proiecte si constructii inutile, in loc sa construiasca blocuri de locuinte cu chirie rezonabila, de ce nu sunt bani pt sanatate si invatamant, dar pt plimbarile si mofturile lor, se gasesc. De ce suntem storsi cu atatea taxe ? De ce nu reactionam ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...