Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Taxes, anyone?


Recommended Posts

Pai chiar daca are CI romanesc oricum nu este implicit asigurata.

 

Ar putea fi, daca se aproba legea, doar pentru ca are venituri din chirii?

Eu speculez acum,ca nu stiu exact,insa avind CI,automat ar trebui sa aiba domiciliul in Romania deci se va lovi de sistemul de sanatate mai devreme sau mai tirziu.

 

Cei ce sunt posesori de documente cum ca au domiciliul in strainatate,nu poseda CI.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu speculez acum,ca nu stiu exact,insa avind CI,automat ar trebui sa aiba domiciliul in Romania deci se va lovi de sistemul de sanatate mai devreme sau mai tirziu.

 

Cei ce sunt posesori de documente cum ca au domiciliul in strainatate,nu poseda CI.

 

Dana

Pai de ce sa se loveasca? Madanic are asigurare de sanatate in State.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu stiu numarul legii,deci nu-tzi pot da citat8asa cum banuiesc ca doresti tu)dar atita timp cit tu ai domiciliul pe teritoiul altui stat(nu mai spun ca faptul ca ai si cetazenia statului respectiv arata clar ca tu ai domiciliul acolo),nu ar trebui sa i CI.

 

Ar trebui sa ai -daca doresti sa detzii documente romanesti,pasaport de cetazean roman cu domiciliul in strainatate.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa se loveasca? Madanic are asigurare de sanatate in State.

Sigur,doar ca fiind posesoare de Ci se merge pe principiul ca are domiciliul in Romania la adresa trecuta ib CI.

 

Unul dintre avantajului pasaportului de cetatzean roman cu domiciliul in strainatate,este ca la o eventuala repatriere nu te obliga nimeni s aplatesti asigurrea medicala din urma.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, am priceput acum ce vrei sa spui. Pai fix acolo e si intrebartea mea - Madanic, posesoare de CI romanesc, neasigurata in sist. de sanatate din RO va devein asigurata daca statul roman ii va opri CAS din chirie?

 

Asa, ca idee, oricum cata vreme e doar proiect nu stie nimeni nimic sigur.

 

Madanic, scuze pentru ca tot fac ipoteze folosind numele tau, era doar un exemplu de situatie. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...