Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Taxes, anyone?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sigur ca ai dreptul la act de identitate romanesc,doar ca asta nu este CI(pe care il detzin doar cetatzenii romani cu domiciliul in romania,de asta e si trecuta adresa acolo)ci este pasaport de cetzean roman cu domiciliul in strainatate.

 

Imi pare rau ,nu stiu numarul legii.

 

edit:legea nu e noua e de cel putzin 10 ani de zile de cind mi-am facut eu acest tip de pasaport,la indicatzia  personalului ce se ocupa cu documente de identitate.

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat iei chirie pe o prorietate care este in romania nu inteleg de ce nu iti convin legile ?

tu crezi ca in vreun stat anume se fac alegi anume pentru fiecare persoana in parte

 

Proprieteatea e in Romania, eu nu sunt, ergo nici nu beneficiez de asigurarea aia de sanatate. Am predat CI la consulat, chestie care automat ma transforma in cetatean roman cu domiciliul in strainatate (bun de plata dar nu bun de vot [:)] ).

Impozitul in sine nu ma nemultumeste, 3 procente in plus nu-i mare lucru, e vorba de idee ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Proprieteatea e in Romania, eu nu sunt, ergo nici nu beneficiez de asigurarea aia de sanatate. Am predat CI la consulat, chestie care automat ma transforma in cetatean roman cu domiciliul in strainatate (bun de plata dar nu bun de vot [:)] ).

Impozitul in sine nu ma nemultumeste, 3 procente in plus nu-i mare lucru, e vorba de idee ok?

Am intzeles(discutziile au fost pe seama unor presupuneri,am si specificat),dar de ce spui ca nu ai drept d evot?

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...