Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Taxes, anyone?


Recommended Posts

andacos, chiar vreau numarul legii care nu imi permite sa am act de identitate in romania. 

eu sunt si cetatean american si cetatean  roman, am o casa in romania, proprietatea mea si am dreptul si la act de identitate in romania.

 

Legea prevede ca in cazul in care emigrezi trebuie sa-ti depui CI la ambasada din zona in care vei rezida cu documentele care specifica noua rezidenta. Odata cu depunerea CI, iti pierzi dreptul de a vota la alegerile locale/parlamentare in colegiul in care ai avut rezidenta in Ro. Am senzatia ca ii intereseaza mai mult aspectul asta decat daca esti sau nu asigurat la sanatate (just my two cents)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, era o ironie. Tehnic am drept de vot, practic pentru mine votul inseamna sa bag doua bilete de avion pana la consulatul cel mai apropiat, si oricum un politician de "mare clasa"  a zis ca n-ar trebui sa votez (da poate acuma ca m-am asigurat si la sanatate ma lasa [:)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...