Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mi se destrama casnicia...


Recommended Posts

Nope.... eu discut in principiu asa cum reiese principial din discutii. Poate(fara prea mare efort zic eu) se poate constata la o simpla lecturare ca am discutat generic de barbat&femeie in cadrul unei casnicii nu de cazul particular  dupa cum s-ar parea ca pricepi tu( si nu mai stiu cine inca...) [clo]

 

 

Pai asta e marea ta problema ca discuti generic si ai pretentia ca spui adevaruri de nestramutat bazandu-te pe experienta ta profund subiectiva.

In principiu poti sa te invarti in jurul cozii pe urmatoarele 20 de pagini, realitatea este ca  viata intr-un cuplu e complexa si are multe aspecte si, verdicte de genul "ori ca mine ori deloc" nu prea au loc in cupluri functionale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai asta e marea ta problema ca discuti generic si ai pretentia ca spui adevaruri de nestramutat bazandu-te pe experienta ta profund subiectiva.

In principiu poti sa te invarti in jurul cozii pe urmatoarele 20 de pagini, realitatea este ca  viata intr-un cuplu e complexa si are multe aspecte si, verdicte de genul "ori ca mine ori deloc" nu prea au loc in cupluri functionale.

Asta te doare pe tine ca nu ai de ce sa te agati?

Nu am nici o pretentie.

De unde stii tu ce experienta am ca sa poti sa spui ca este profund subiectiva?

De unde stii tu cum este viata mea de familie?

 

Phiiiii   ce de afirmatii aruncate din varf de munte faci  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruf mama,in nici un caz nu in padure......crede-ma.

 

Rall,nu ai dreptate....si o spun din experienta..eu am fost rea,rea de gura,bataioasa i aveam o parere destul de..sa zice,m imatura....pana nu am devenit mama,pana nu am luat contact cu acel sentiment special,nu am inteles)

Vezi, asta e marea problema: simplul fapt ca tu ai fost asa si  te-ai schimbat asa nu inseamna automat ca Xio o sa fie la fel. 

Asa cum simplul fapt ca Nikol a inteles ca pe ea o deranjeaza demontarea modelului traditional de familie nu inseamna ca ea a si vorbit cu sotul ei despre planurile lor de viitor. Si prin vorbit nu ma refer la o lunga lista de reprosuri incheiata ca "ma gandesc daca sa divortez".

 

Despre "femeile se pricep mai bine la cratita" si "barbatii se pricep mai bine la facut bani" .... ce sa zic??? Unele femei s-or pricepe. Unele nu se pricep deloc. Or fi mai putin femei??

Daca nu-s ca tine inseamna ca nu-s o mama/sotie/femeie buna?? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria eu nu fac curat si mancare....fac altii.Ii gatesc doar Evei.

 

Sotul isi face.

 

Am avut si noi discutii ...pana la urma ca sa nu ne certam...el zice ca mine...si face ca el si eu zic ca mine si fac...ca mine.Si toata lumea e fericita,nu ne certam...ba chiar am avut prima vacanta numai noi trei(bunica mergea cu noi pana acum)perfecta ca sa zic asa.Ne contraziceam de la statul pe plaja?El statea cu copilul in perioada de varf eu zaceam esuata pe sezlong.

 

Seara manca el si eu ma plimbam cu fata....si gata.

 

Bani i aducem amandoi....mie imi palce sa stau acasa cu fata.....dar nu fac menaj.O iau in masina si plecam...unde vrea ea.

 

 

Insa el munceste....mult.Si eu.....aproape cad in zilele de varf.

 

Nikol e suparata si pe buna dreptate ca soul ei nu isi gasste de munca.Are dreptate.....si un servici bun nu-ti bate la usa...o iei de jos si poate accezi,poate iti cauti altceva....trebuie sa muncesti asta e tot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta te doare pe tine ca nu ai de ce sa te agati?

Nu am nici o pretentie.

De unde stii tu ce experienta am ca sa poti sa spui ca este profund subiectiva?

De unde stii tu cum este viata mea de familie?

 

Phiiiii   ce de afirmatii aruncate din varf de munte faci  [clo]

Pai cum altfel ar putea sa fie experienta ta de viata decat subiectiva? Sau ai impresia ca daca ti se intampla ceva e universal valabil pentru toata lumea si se aplica tuturor?

 

Tu trebuie sa cobori din turn, asta tot vreau sa-ti spun, dar esti cam sus si nu mai auzi.

 

[flo2]  Discutam si noi in principiu, nici urma de razbel, nu am rabdarea necesara sa ma razboiesc cu Marius, recunosc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...