Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mi se destrama casnicia...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A vorbi la persoana I-a plural (si in cazul de fata) reprezinta una din modalitatile uzitate prin care o persoana isi exprima propriile opinii in raport cu el insusi.

 

Pai asta am zis si eu: tu cu tine si cu persoana ta [:-)))]

 

 

Dincolo de toate sa vii si sa faci afirmatii certe: " experienta de viata a lui X este asa...", fara ca macar sa cunosti persoana, daramite viata si/sau experienta acestuia..... e destul de ... jenant/penibil? Zic si eu ...

 Ti-ai dat si tu seama de asta? In sfarsit!

 

Si, cu scuzele de rigoare, Marius, recunosc ca deja trec granita dintre combaterea ideilor si nu a persoanei, asa ca ma retrag din discutia asta fara sfarsit. [hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Pai asta am zis si eu: tu cu tine si cu persoana ta [:-)))]

 

 

 2. Ti-ai dat si tu seama de asta? In sfarsit!

 

Si, cu scuzele de rigoare, Marius, recunosc ca deja trec granita dintre combaterea ideilor si nu a persoanei, asa ca ma retrag din discutia asta fara sfarsit. [hippi]

1. pai eu zic sa mai citesti...

2. Era vorba despre tine nu despre mine, ca este penibil sa faci afirmatii certe despre o persoana si/sau viata ei atata timp cat nici macar nu ai vazut-o vreodata dar sa fi trait prin preajma ei. Ding-dong. [batcap] 

 

Tot cu scuzele de rigoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai toata lumea face presupuneri des[re orice situatie pe forum din ce spun altii..adica Nikol a prezentat o situatie si atat.Din ce subiecte a mai deschis se poate deduce oarecum situatia.Dar atat.Nimeni nu o cunoaste,nimeni nu stie cu adevarat ce e acolo.Doar din ce spune ea si poate fi odata subiectiva,odata realista.....

 

Sigur nu e fericita si asta simte acum.

Dar tot cu presupusul ne dam....

 

 

Si tot mi-am luat popcornu` dijeaba?Valeleu,maica da` am luat di seala bun...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine una este sa-ti spui opinia, sa faci presupuneri si cu totul altceva sa dai cu afirmatii cel putin stupide nevand nici macar o idee despre persoana sau viata acesteia  fata de care faci astfel de afirmatii  de genul " bazandu-te pe experienta ta profund subiectiva."

Cum puii mei sa spui ceva de acest gen cand nici nu ai vazut-o vreodata in viata ta, nu stii absolut nimic despre ea si/sau viata ei? Ce penibil... no gata... nu merita efortul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa turnam (pluralul regal) si putina apa/nisip/spuma peste conflagratie, am vrea sa aducem in discutie posibilitatea ca Androix sa se fi referit la principiul filozofic conform caruia orice experienta de viata este subiectiva (adica tine specific de cel care o traieste). 

Interesanta viziune si obiectiva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))))

 

admitand opinia mariei e obiectiva, validezi afirmatia lui androix

 

qed (daca mai era nevoie. orice experienta personala e subiectiva)

 

androix a exprimat o scuza, curious if u can match the gesture in a royal manner :))))))))))) ca tot veni vorba

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...