Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mi se destrama casnicia...


Recommended Posts

Pai, Marius, daca continuam pe tema asta, cel mai probabil ajungem la polemici care nu cred ca o vor ajuta pe Nicol.. Este diferita pentru ca, subliniez, de cele mai multe ori (nu ca exceptii), gradul de implicare/sacrificiu/devotament si dragoste neconditionata este diferit la mama fata de tata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Coraly, tu imi spui ca nu pot sa imi dau cu parerea pt ca nu am copii.

Dar tu iti poti da cu parerea in legatura cu sentimentele pe care le are copilul fata de parinti, afirmand ca oricum copilul o iubeste mai mult pe mama decat pe tata. Asa, la modul general. De unde stii? Ca esti mama si ca e clar ca legatura dintre tine si copil e mai puternica decat cea dintre tata si copil.

Nu's de acord absolut de loc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

" afirmand ca oricum copilul o iubeste mai mult pe mama decat pe tata. Asa, la modul general."

 

Unde anume am afirmat asa ceva? Era vorba tocmai invers, de iubirea mamei/tatalui fata de copii, nu invers!!! Am zis sa vezi relatia nu din perspectiva fiu/fiica (cum e cazul tau), ci ca mama/tata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Nu exact asa, nimic nu e doar alb si negru. Viata e plina de griuri si nuante. Nu neaparat iubirea se ia in discutie. Relatia parinte/copil e un pachet intreg, in care, pe langa iubire, intra disponibilitatea, daruirea, sacrificiul, toleranta.. etc, etc.. You'll see  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca o ajutati asa pe Nikol...........ma indoiesc.......

Cine e, cum mai tare mai mare mai moale........ufffaaaaaaaaa.

Omu trebuie sa puna osu la munca asta e clar.......un an e deja prea mult.

Daca ei i se intampla ceva,un accident ceva ce va face acest tatic?

Va muri de foame cu fetita de gat?

Urat ,urat.........sa intru in casa dupa 8 ore de munca sa-l gasesc in casa tolanit pe fotoliu sau in cel mai fericit caz( fericit zic eu)........spaland-o o farfurie.

Nikol nu stiu ce sfat sa-ti dau sincer.........e greu greu....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...