Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Jaguar [flo] trebuie neaparat sa iti anunti doctorul despre aceste contractii, mai ales daca s-au indesit si au devenit dureroase! Poate faci niste perfuzii cu magneziu sau chiar cu gynipral. Nu vreau sa te sperii, dar sunt periculoase si trebuie evitate cat de mult se poate!

Va pupam si va uram sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iulia fecitari pt cele 2 minuni. Esti o mamica extraordinara ca ai reusit sa aduci pe lume 2 bebei sanatosi si cu greutate de vis. Sa iti traiasca si fetita de acasa si alaturi de sotul tau sa va bucurati de cei 3 copii minunati.

 

Jaguar, pt contractii asa dese cred ca e mai ok sa iei legatura cu ginecologul, chiar daca e alarma falsa.

 

Multa sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyce,ce treaba...credeam ca numai aici se fura prin magazine.

Felicitari pentru ambitie,7 kg sunt f mult,bravo!

incepi munca din martie si vine bunica sa stea cu kinderii sau vine doar in vizita?

 

Monik,te astept maine cu vesti.

 

Rlk,Jaguar,voi?

 

Lilu,Daniela?

 

Iulia cred ca sunteti deja acasa pe super baricade,abia astept sa te refaci si sa va intrati in ritm ca sa ne povestesti cum sunt gemenii.

 

Pupici

Da, vine sa stea cu kinderii pana fac ei doi ani. Dupa aceea vreau sa ii duc la cresa vreo trei zile. Daca mama doreste sa stea mai mult, e binevenita. Ea a intrat in pensie anticipat sa ma poata ajuta pe mine. Cresa costa enorm aici si pentru un copil. Pentru doi copii, costa dublu, bineinteles..In plus, pe mine nu m-ar fi lasat inima sa ii fi dus deja la cresa de acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor [pup] .

Astazi am fost la ecografie si avem in saptamana 26+, doi bebeloii de 966 si 962 grame, bpm 145, 147, perfect in grafic...se tin scai la greutate pana acum [:)] . Unul dintre ei are prezentatie craniana, celalalt are craniul in epigastrul meu. Deci inca nu si-au schimbat pozitiile. Col lung si inchis 38-40 mm, slava Domnului!! Cam atat!!

Eu de cateva nopti nu pot sa ma mai odihnesc, amortesc repede, mi-e greu sa ma intorc de pe o parte pe cealata, nu-mi convine nicio pozitie de somn....clar se apropie trim 3.

Mi-am facut programare pentru morfo trim 3, la dr Iosup....pana atunci mai avem o eco.

Tot azi , desi abia a inceput ziua, am achizitionat sterilizator, incalzitor biberoane si un set de biberoane de la Tomme Tippee iar sambata am luat patuturile pentru gemeni [:D] ....gataaaa...intram in linie dreapta!! [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow,Monik,ce vesti grozave,super greutati,super tu,esti linistita acum,fff bune achizitiile,sa le folositi fericiti.cum sunt patuturile?

 

Danyce,ce bunica buna au nepotii,ideala,sa vina sa stea cu ei...felicitari d-nei ptr efort si tare norocoasa esti cu ea,e altceva sa-ti stii copiii cu mama cat esti la munca,functionezi la parametrii normali,exclus varianta cresei la varsta lor.

o sa fiti o super familie reunita si fericita,cred ca-ti creste inima ca stii ca vine.

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim , fetelor!! [bis]

Bubu [pup] , mie mi-au placut maxim aceste patuturi pt ca sunt tepene si in stilul in care vreau sa mobilez eu casa :

http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/20248533/

impreuna cu http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/S29828090/.

Acum o luna , am vorbit cu cei de la Ikea si mi-au raspuns la modul oficial ca patuturile nu le mai au pe stoc, ca nu se mai produc si mi-au recomandat alternative. Sambata am fost in Ikeea, patul era inca expus si ii spun sotului :

" Astia il tin aici ca sa ma enerveze pe mine [bang]!!" Se uita al meu pe eticheta si copiaza datele din  zona de autoservire. Ajungem la autoservire si ce crezi?...2 patuturi cred ca ultimele stateau si ne asteptau [nebu] !!! Nici n-am mai stat pe ganduri...le-am pus in carucior si la casa cu ele!!...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...