Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Multumesc Jaguar pentru articol. Mie mi-a spus ginecologul acum vreo 2 luni ca sa beau cate o cafea pe zi dc sunt obisnuita sa beau, mai ales ca am tensiunea mica (azi pe la 10.30 aveam 9 su 5.6 si faceam treaba in bucatarie, nu stateam in pat). Dar intradevar am vazut mai multe articole in care scria ca nu e buna bauta in cantit mare, de aceea nici eu nu am prea baut. Insa cateodata mi se face o poftaaa  [umbrel] si treb sa iau un capucino macar [:)] [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am apucat sa va mai citesc si eu :)

ce de activitate ca murise subiectul intr-un timp

 

felicitari gravidutelor si nastere usoara; nu va mai luati dupa sclifositele care au 1 copil si va compatimesc ca ce greu o sa fie, nu zice nimeni ca e usor, dar nici chiar asa cum ne sperie unii; dar e adev ca mai depinde si de copil; mie deja mi se pare mai greu dupa 1 an decat era cand erau bebe mici.

 

Mai am un pic si fac maimultelele mele 2 ani, nu pot sa cred ca a trecut asa repede

 

danyce, valeu mama ce cavaleri ai tu acolo, auzi peste 6kg la 2.5 luni , pai la 4 luni cred ca o vor intrece deja pe pisicuta mea. Eu inca am 2 silfile, de fapt Ema a mai pus pe ea are 10.2-.4 acum si Eva cred ca are si ea 8.6-8.8 asa. In iulie ne-am mutat la casa in Pitesti si au inceput si ele sa mai manance, asa ca la Ema se vede, Eva e tot mai mult laptareasa. S-au facut mari si asa frumusele, mai ales pisicuta care era un sobolanel mic, acum are un par blodut si ondulat asa frumos, treb sa mai pun niste poze dar n-am apucat

 

cu Mada am vb pe FB depsre dr Dumitru mircea, eu am ajuns la el cu 10 z inainte sa nasc si a fost ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar, eu in ultimele saptamani nici nu mai prea puteam sta la verticala, ma durea burta daca stateam mai mult de 10 min in picioare. Se si intarea, dr mi-a zis sa stau la orizontala cat de mult posibl. N-am stat chiar pe cat ar fi trebuit, ca mereu imi trebuia cate ceva si ma ridicam, dar slava Domnului, pana la urma a fost bine. N-am nascut eu la 37 cum ma programasem sau la 38 cum visam initial, dar daca la 36s si 4 zile au avut cate 3kg, iti dai seama cat ar fi avut la 38... Nici nu aveau cum sa mai stea in burtica, nu mai aveau nici loc si nici uterul meu nu mai suporta o greutate asa de mare, mai ales ca nu sunt o tinerica, ci sunt in categoria 40+...

Anna, chiar imi era dor de postarile tale. Ma bucur ca pisicutele sunt bine, mai pune poze!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neataa [hia]

Ce mai faceti fetelor?

Anaasta, esti bine?mai da cate un semn sa stim ca totul e ok in garsoniera la motate [flo2]

Tusferi [:)]  multumesc mult! Deci au avut 3kg puiutii?? suuuperr greutateee!!

Anna, ma bucur ca ai intrat sa ne incurajezi si sa ne spui de micutele tale! [flo2]

Woow ce trece timpul,acus faceti 2 anisori!!! La multi ani micutelor si sa fie sanatoase!

Madalina [flo2] cum te simti?

Danyce [flo2]

Oxxy, toate bune? [flo2]

Ginger [flo2]

Balanta, Ady si fetele veterane, Brigittt!! mai intrati pe aici!

 

Eu am ceva dureri de burti jos, intepaturi...bag nospa si patul e cel mai bun prieten [:)]

 

pupici tuturor [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...