Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

E normal sa obosesti si cu respiratul...eu in ultimele saptamani dormeam cu 3 perini ca daca stateam culcat ma sufocam.

Vitamine : am luat Multicentrum Materna si pastile cu fier .Astea i-mi provocau constipatie si automat contractii ,mai ales ca am uter retrovers.

Chestia pozitiva ca toate trec  [pk] dupa ce vin pe lume prichindeii [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici si viitoare mamici de comori la patrat sau la mai mult! [flo2]

Vreau sa ma alatur si eu voua daca ma primiti [:D]

Sunt o viitoare mamica de 2 sufletele, obtinute prin FIV la dr Albu la Medlife in septembrie.

Maine se implinesc 13 saptamani de cand puiutii sunt cu noi, la caldurica in burtica mea si ma rog la Dumnezeu sa ramana acolo pana la termen, fie de-o fi cu peripetii sau nu.

Spre deosebire de Monik care mi-a fost colega pe holurile clinicii, eu am stari de greata aproape permanente, ma mai lasa cel mult o zi doua dar revin, am dureri de cap uneori, dar am mai avut si 3 episoade de sangerari usoare cauzate de faptul ca uterul meu era retrovers si acum a venit in pozitie anteversa..cel putin asa sper si asa mi-a spus si doctora ca ar fi cauza, sper sa nu fie alta si sa continui asa pana la final. [bang] Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

 

Ma bucur ca putem impartasi experienta minunata de a da viata si de a creste minunile noastre! Bine v-am gasit, sa ne ajute Dumnezeu pe toate! [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu- eu am luat de la inceput pana la sfarsit vitamine  si fier.Uitam sa-ti zic, de la fier faci kk aproape negru )

Bine ai venit Rlk_2009 , eu am uter retrovers si toata sarcina am avut probleme.Sangerari pana la saptamana 18 si dupa aceea contractii.Unicul lucru ce poti sa-l faci e sa stai cat mai mult la pat , fara eforturi (adik nu faci nimic)!Multa sanatate tie si la puiuti  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si viitoare mamici de comori la patrat sau la mai mult! [flo2]

Vreau sa ma alatur si eu voua daca ma primiti [:D]

Sunt o viitoare mamica de 2 sufletele, obtinute prin FIV la dr Albu la Medlife in septembrie.

Maine se implinesc 13 saptamani de cand puiutii sunt cu noi, la caldurica in burtica mea si ma rog la Dumnezeu sa ramana acolo pana la termen, fie de-o fi cu peripetii sau nu.

Spre deosebire de Monik care mi-a fost colega pe holurile clinicii, eu am stari de greata aproape permanente, ma mai lasa cel mult o zi doua dar revin, am dureri de cap uneori, dar am mai avut si 3 episoade de sangerari usoare cauzate de faptul ca uterul meu era retrovers si acum a venit in pozitie anteversa..cel putin asa sper si asa mi-a spus si doctora ca ar fi cauza, sper sa nu fie alta si sa continui asa pana la final. [bang] Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

 

Ma bucur ca putem impartasi experienta minunata de a da viata si de a creste minunile noastre! Bine v-am gasit, sa ne ajute Dumnezeu pe toate! [ruga]

Bine ai venit, rlk! [flo2]

 

Eu m-am confruntat cu greturi zilnic, timp de 3 luni. Prin luna a patra s-au dimunat si de la 5 luni n-am mai avut deloc astfel de stari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor de primire!

De greturi nu imi este frica, dar de sangerari [fri]  [fri] [batcap]  

Ginger ai ajuns si la spital cu perfuzii sau le-ai putut opri repede acasa? Sunt ingrozita de aceste fenomene..ma culc bine, dorm si eu ca omul 2 ore la pranz si cand ma trezesc si ma duc la toaleta ..surpriza! [zid] Pana acum am reusit sa le opresc cu Uscosin, NoSpa, Duphaston, dar mi-e frica rau!

In fine, nu vreau sa va intristez sau sperii! Trecem noi peste toate cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor, bine v-am regasit!

am o intrebare : doreste cineva doua scaune de masa Bertoni Royal, cadou?

Porumbitzele mele au crescut, stau la masa normal, vreau sa le fac cadou

 cuiva care care gemeni :)

daca sunt doritoare - va rog sa-mi scrieti adriana.dogaru@gmail.com sau 0788101070

(locuiesc in Bucuresti). Scaunele sunt bune, desi le-am folosit intens (diversificare 5 luni pana la 2 ani si 8 luni), mi-au fost de mare folos.. Doar musamaua s-a stricat putin, dar se rezolva. 

 

va pup, tin pumnii tuturor.

 

http://www.ebebel.ro/bertoni-scaun-de-masa-royal-2011.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ginger,multumesc de raspuns,am crezut ca a uitat dr sa-mi zica perioada,nu mi-a dat decat vit prenatale nu si fier,dar ele au fier in ele macar 10 unitati,la tine cum se numea fe in plus?

Am uitat sa va intreb de dusuri,cam cat de dese?Asa dupa mine ar fi dim si seara,acum dr zicea sa nu fac baie in apa,n-a specificat dus.

Rlk,sarcina cat mai usoara,sa treaca prb astea mai repede ca sa scapi de  teama asta,dr tau ce zice?

La fiv trebuie pregatit organismul inainte pentru sarcina,nu?Ar fi suficient de bine pregatit daca ai ramas,esti la prima incercare,la 13 sapt citeam ca marea majoritate a pericolelor au trecut.

Va admir f mult ca ati facut atatea sacrificii pentru bebei si e o fericire sa stii ca-i ai in pantec.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor de primire!

De greturi nu imi este frica, dar de sangerari [fri]  [fri] [batcap]  

Ginger ai ajuns si la spital cu perfuzii sau le-ai putut opri repede acasa? Sunt ingrozita de aceste fenomene..ma culc bine, dorm si eu ca omul 2 ore la pranz si cand ma trezesc si ma duc la toaleta ..surpriza! [zid] Pana acum am reusit sa le opresc cu Uscosin, NoSpa, Duphaston, dar mi-e frica rau!

In fine, nu vreau sa va intristez sau sperii! Trecem noi peste toate cu bine!

Eu am facut hiperstimulare,m-am umplut de apa ,am stat cateva saptamani cu perfuzii de albumina in spital .Aproape tot la doua zile aveam sangerari,odata foarte puternic ,mi-a iesit un cheag cat un pumn,eram inca in spital.AM crezut ca am pierdut(aveam cca 5 saptamani) dar mi s-a fisurat endometrul chiar langa un saculetz.Cel de Sus m-a avut in grija si am trecut cu bine.Nu poti face nimic pentru sangerare, si mie tot imi ziceau sa stau intinsa sa nu ma agit....da' e usor de zis ,greu de facut...

Nu mai stiu cum s-a numit fierul, erau pastile iar in spital imi dadeau fiole sa beau.

Contractiile le-am avut pe toata perioada,sotul nu putea sa-mi puna deloc mana pe burta ca m-i se strangea de Doamne fereste.Nu am facut nici o plimbare pe toata perioada....De doua ori am intrat in travaliu la 23 saptamani si la 30 dar mi-au fost oprite cu perfuzii.In orice caz eu am petrecut cam 5 luni in spital intinsa ,saptamani intregi ma ridicam doar sa ma duc la wc sau sa fac dus,dar mereu insotita.Si pipi in mare parte l-am facut la tava....am avut o sarcina dificila de la inceput pana la sfarsit .

Acu' sa nu va speriati ca eu sunt un caz special [alcool]

Dus ar fi bine doar odata pe zi,restul bide'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...