Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Bravo,Monik,astea da vesti bune,ce greutate au?

si daca e colul inchis poate nici mai ai nevoie vreodata.

Daniela,voi sunteti aproape de marele final,cred ca e locul stramt si ei cresc f repede,ce greutate estimativa au acum?

mai am 3 comori de 12,11 si 9 care sunt entuziasmate de bbi,abia astept sa miste,nu mai am rabdare,stiu ca in jur de 16-17 sapt,vreau sa miste ca asa imi verific eu starea lor,datile trecute eram f atenta la activitate si cand se facuse bb prea mare nu mai avea loc sa miste si fuguta la spital,s-a confirmat,spatiu deloc,lichidul si placenta anuntau o nastere imediata,instinctul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitari Monik33 ! 

Oxxy - imi pare rau dar stai linistita se poate rezolva cu antibiotic .Si eu am facut de vreo 3 ori in sarcina nush' ce infectie si am facut augmentin .Nu am avut nici o problema ,nici eu nici copii.

Daniela - deja ai iesit din cel mai greu,acu' sa stai cat mai linistita si te pregateste de intalnire  [bib]  [bib]

Danyce- pai mergi intr-o plai de basm iarna,e foarte faina zona aia din MM.bine ca nu mergi cu masina, ca precis ti-ai manca nervii.Nu am inteles,sotul e roman sau olandez?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hellou si de la noi [hia]

Daniela, te asteptam cu vesti super bune azi!!! cred ca micutii au cam putin loc, dar tre sa mai stea la cuptorrr!! [clo]  Nu ai luat multe kg bravoo..deocamdata nici noi nu am luat in greutate, si nenea dr e f multumit! [soricel]

 

Monikutzaa bravoo pt vesti bune si col inchis!! [bib]  [bib]  sa fie bine si mai departe!

Si ai nostri pui aratau ca omusori adevarati si marisori peste 12cm in s16. Colul era bine si inchis 41mm..in sfarsit m-am linistit cu colul [:-)))]  dar trebuie mereu avut grija la efort si oboseala. [flo2]

 

Danycee ce planuri fainee aveti!!! vrem si noi in roooo sa avem zapada de sarbatori!!!

Sa petreceti bineeee !! [flo2]  eu nu am curaj sa plec pe drumuri [fri]

 

Oxxy, medicul cred ca stie mai bine cum e cu tratamentul acela..asa auzisem si euca se pune o perfuzie cu antibiotic la nastere...tinem pumnii sa fie bine! [flo2]

 

Ginger,Bubu si restul fetelo [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Anaastaa ce faceti??am un feeling ca nu mai esti pe acasuca [fri]  Doamne ajuta sa fiti bine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai Ginger,daca tu atunci ce sa zic de mine...

Avem copilasii mai mari ,dar noi tot tinere suntem,pe mine la vara ma intrec la inaltime 2 si tare mi-e ca voi ajunge sora lor mai mica prin parc care impinge la carucior.Mi-s multumita ca am ajuns in etapa asta,am mult de muncit inca,f mult,sunt copii linistiti,f apreciati in societate si ca orice mama uiti repede prin ce-ai trecut pana la rezultatele finale.

acum sunt la maxim cu noile minuni,sunt tare echilibrata de cand va am,pentru ca stiu ca e mare lucru sa ai cu cine dezbate o prb care te macina,de multe ori teama femeilor apare de la lipsa de informare la timp si gresita impresie ca numai ele trec prin o anumita situatie.

 

Jaguar,sa va fie de bine ca stati bine la parametrii,la tine misca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Bubu.Eu activez de pe vremea cand incercam disperata sa am si eu un copilas...Experientele fetelor de aici m-au ajutat foarte mult ,macar aici mai pot cere un sfat sau o parere.Eu nu am aici prietene,mai vorbesc cu colegele de munca da' nu e aceeasi treba.

Va multumesc ca existati [flo2]  [flo2]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Monik33 ! 

Oxxy - imi pare rau dar stai linistita se poate rezolva cu antibiotic .Si eu am facut de vreo 3 ori in sarcina nush' ce infectie si am facut augmentin .Nu am avut nici o problema ,nici eu nici copii.

Daniela - deja ai iesit din cel mai greu,acu' sa stai cat mai linistita si te pregateste de intalnire  [bib]  [bib]

Danyce- pai mergi intr-o plai de basm iarna,e foarte faina zona aia din MM.bine ca nu mergi cu masina, ca precis ti-ai manca nervii.Nu am inteles,sotul e roman sau olandez?

Sotul e olandez get-beget [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...