Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

Va rugam sa ne primiti in clubul vostru. Sunt o gravida in sapt 30 care are in burtica o fetita si un baietel. Sper sa fiu alaturi de voi in aceasta calitate o perioada cat mai mare (7 sapt) iar apoi...sanatosi sa fim.

Va doresc sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik [pup] multumesc de intrebare, sunt bine, la sezut de aici incolo, dar nu ma plang deocamdata... la cat am muncit merit o perioada din asta!

Azi as avea o sansa sa aflu ce sunt, am intalnire la o maternitate din Craiova unde m-am hotarat sa nasc..nu voi mai putea merge la dr W, asa cum doream eu initial. Daca nu se vede azi, pe 16 dec mai am o ultima intalnire [:(]  cu dr W pt a-mi interpreta rezultatele la bitest si sigur aflam atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc frumos pentru primire.

Si noi ne numaram printre cei norocosi si vom avea 2 gogosele. Bebelusii sunt bine, misca toata ziua, raspund la stimuli - sau cel putin asa pare, la 27 de sapt aveau aprox 1100 g.

Am facut in sapt 27 injectiile cu dexametazona iar sapt aceasta le-am repetat.

Urmatoarea ecografie va fi peste 2 sapt cand o sa vad cat au crescut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inceputul a fost un pic mai greu, cu emotii multe, o mica decolare de placenta, tratament si stat la pat insa acum cand ii simt miscand stiu ca sunt bine. Tratamentul l-am tinut pana in sapt 12 dupa ce la eco morfologica de trim I ne-a confirmat dl dr ca sunt bine bebelusii si ca nu mai exista acea decolare.

Pe la 15 - 16 sapt cred ca am simtit primele miscari insa erau ca niste batai din aripi, finute. Acum se vad cum misca pe sub piele. Pana in acest moment am trait niste emotii deosebite si neasteptate care nu cred ca se vor termina niciodata. In fiecare perioada am avut emotii pentru altceva, insa suntem fericiti ca am ajuns aici si ca micutii sunt bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...