Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Si noi intre 146 si 156 acum,data trecuta 150-156,m-am lamurit.

Ai dreptate cu lungimea colului,d'aia mi-a iesit 5 cm ca era pe burtica,tot la cald si cat mai fara efort trebuie sa stau,e mobilizare generala pe ai mei,ma simt ajutata ca la inceput nu intelegeau ca nu mai pot fi la fel de dinamica o vreme si se cam bosumflasera,decat jocuri pe net de ore bune si mama face tot,mai bine cu portia si fiecare isi face ordine,la bucatarie iarasi le impartim si tare bine e ca nu mai face nimeni mofturi la mancare,cu caratul greutatilor exclus,aici numai tati.

 

Ai tai la cat au miscat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iuliapreguzza, bine ai venit! Ai bebelusi dolofanei pentru varsta asta a sarcinii. De acum vor creste repede, cam cate 200-300g pe saptamana.

 

Bubu, permite-mi sa-ti spun ca te admir tare mult pentru modul in care te organizezi!Nu e usor sa fii house manager la o echipa asa mare ca a ta, insa vad ca te descurci cu brio.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor pn primire calduta [:)]  [flo2] .

Si medicul imi spune ca is cam grasunei la ale mele 58 kg,dar e ok fiindca prima fetitza am nascut-o de 4100gr,natural,asha e soarta mea glumeste el.....

Important ca greutatea e aceeashi,fiindca am o cunostinta care are asteapta si ea gemeni are deja 38 saptamini dar nu-i fac operatia fiindca bebe 1 are deja 3000 gr dar fetita doar 2400 si au aminat-o pn o saptamina....

Eu tot optez pn operatie cezariana....parca am putina frica la naturala.....fetitza am nascut-o cu circular dublu de cordon,si acum imi stau in ochi vinataiele de pe git si umar....si la ultimul eco tot fetita avea circular cu toate ca baietelul e mult mai activ..

O zi frumoasa sa aveti si doar vesti bune [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Iulia!

 

Noi am facut sambata seara bradutul... copii au fost atata de incantati !Au facut si lista , incerc s-o pun, asha ca aseara le-au pus sub brad si noaptea a venit spiridusul si a luat scrisorile  [biz] .Ce le straluceau ochii de fericire...Doamne...ce implinire cand ii vad fericiti [:)]AMA.pdfCESI.pdf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] si de la noi,

Sa avem o saptamana bunaa!! [flo2]

 

Bun venit noilor burtici, Anca si Iulia [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Sarcini cu bine pana la termen!

 

Bubu felicitari ptr eco si bebelusi marisori! [:)]

Cate sapt ai? Ti-a zis ce ascunde burtica?

O sa-i simti si tu cat de curand!

 

Noi ne delectam cu micile "valuri", tremuraturi prin burtik [il]  [il]

 

Ce mai stiti de Anaasta?oare sunt bine fetitele si mami?

 

Pupicei tuturorrr si aveti grija de burtici [il]  [il]  [clo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O saptamana frumoasa, dragele mele!

Jaguar la cate saptamani ai inceput sa ii simti?

Rlk [flo2]  prima data am simtit ceva ff vag prin sapt 16-17...

de cateva zile simt fulguletii cam zilnic, dar inca usurel, nu sare burti din loc [soricel]

Tu cum te mai simti? dau semne ligamentele? buricul doare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar [flo] multumesc de intrebare; sunt bine, la pat! ligamentele dau semen, ma dor cateodata de ma indoaie, dar buricul nu...o sa ma doara si buricul????????? [batcap]  [batcap]

hihii ce haioasa ai fost cu intrebarea [:-)))]

Pai eu auzeam pe la burtici ca le mai doare buricul ca si acolo e un ligament care se intinde.. Ce sa zic, eu am simtit asta de acu cam 3 sapt, mai ales daca oboseam (si nu te gandi ca de la efort, ci doar de la mers pe jos [batcap] )  ma doare, dar nu chiar zilnic,, am vazut ca s-a intins buricutul [soricel]  dar cred ca mai are pana la finish [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...