Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Valeu ,Bubu, da la 47 de kile nu esta tare slaba? Esti mica de statura?

Eu am 1,60 si 55 kile dupa sarcina gemelara...am pus cam 9 kile in total toata sarcina(cu burta cu tot)

Am avut si eu o periada nasoala si cand  am ajuns la 48 de kile m-a intrebat o vecina de-a bunicii : vai,fata mea cat esti de slaba...da' te bate omu'?o nu-ti da de mancare? [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Am fost mereu cam pe la 50 de kile, de la 16 ani, dupa sarcina mi s-a largit putin bazinul ,da' port masura 42 la blugi.

Nu tin dieta ca nu rezist ,sunt foarte pofticioasa si-mi place ciocolata si pastele,n-am vreme de mers la sala si n-am pe nimeni sa-mi grijeasca copii , desi mi-ar fi placut sa fac macar cateva sedinte de zumba...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc de primire, fetelor!  [flo2]

Cred ca sunt cea mai mica pe-aici cu ale mele 6-7 saptamani, dar recuperam noi. De cand n-am mai stat pe forum am uitat si cum se fac toate semnaturile alea smechere. M-ajuta cineva pe private?

Eu, sincer, sunt cam naucita. Toti sar in sus in jurul meu, aia mica (5 ani) imi tot pupa burtica si eu ma intreb unde mi-e entuziasmul. Cand nu-mi pun asemenea intrebari mi-e greata tot timpul si obosesc doar vorbind la ore, de trebuie sa ma opresc sa trag aer serios si-apoi sa continui. Cu Sara cred ca eram mai naiva, mai aeriana, habar n-am, dar acum tare impamantenit ma bucur. Mai intru pe-aici si fur din atmosfera voastra, ca sa realizez ce se intampla.

Si am mii de intrebari: pot alapta doi, fara completare, pana la 6 luni? pot naste natural? daca nasc prematur, o sa fiu despartita de ei? nu pot sta permanent cu ei pana se-ntelenesc? o sa-i iubesc altfel decat pe Sara? Mii si sute de intrebari...

Elucidati-ma, please! Ah, si spuneti-mi ce sa mai fac cu sanii, sunt 24 din 24 cu sutien. Cred ca sun tare disperata, avand in vedere c-am mai trecut odata prin asta, insa acum totul e atat de diferiiiiiit! [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Anca [flo2] .Te cred ca esti asa confuza ,toate trecem prin asa ceva.Nu o sa iubesti mai mult pe unul decat pe celalat.toti sunt copii tai si o mama nu face diferente.V-a trebui sa acorzi mai multa atentie micutilor dar iubirea v-a fi impartita intre ei la fel.

Daca se nasc prematur...daca vor necesita incubator da, altfel la 2 kile ii trimit acasa ,cred ca si in Romania e la fel.De alaptat..nu stiu ca ai mei n-au avut ocazia asta,au crescut cu lapte praf iar de tzatze...dor da' asta e...e pentru o cauza nobila [:)]  [flo2] ,las' ca trece [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, eu am purtat, dar nu chiar imediat, ci dupa ce s-a mai vindecat cusatura. Din pacate nu am purtat chiar atat cat trebuia, pt ca ma deranja, apoi au venit caldurile si mi-era cald cu ea.... Plus ca nu imi gaseam timp sa imi pun centura. Aveam si eu una cu arici si il ruga pe sot sa vina sa traga de ea sa mi-o intinda bine sa ma leg cu ea. Si chiar nu aveam timp de ea... Poate parea absurd, dar nu aveam timp nici sa merg la buda... Noi am fost zombi rau de tot in prima luna si ceva... Am avut si ceva probleme de sanatate cu sotul si nu stiam de care sa ma ocup mai repede... In fine... 

In concluzie, eu zic ca e de purtat... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci fetelor,o sa-mi comand una,sa vad de care,la toate zice ca sunt indicate dupa c-section....

TUSFERI, ce fac copilasii,ce face Lara,mai are probleme cu papica?

JAGUAR,nu fac eco maine din pacate,abia saptamana viitoare.E doar controlul de rutina si cred ca o sa-mi dea si r-v sa vizitez spitalul.

DANYCE,sunt in 34 s,joia schimb saptamanile,de cand am ramas insarcinata la noi joi e zi de sarbatoare ha,ha,ha.Cand plecati in vacanta ?

  fetelor va mai vad si la bucatarese,nici nu stiti cat va admir,sunteti adevarate...

 

peste 2 saptamani e Ajunul Craciunului,ati inceput pregatirile,gata cadourile?

va pup pe toate

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci fetelor,o sa-mi comand una,sa vad de care,la toate zice ca sunt indicate dupa c-section....

TUSFERI, ce fac copilasii,ce face Lara,mai are probleme cu papica?

JAGUAR,nu fac eco maine din pacate,abia saptamana viitoare.E doar controlul de rutina si cred ca o sa-mi dea si r-v sa vizitez spitalul.

DANYCE,sunt in 34 s,joia schimb saptamanile,de cand am ramas insarcinata la noi joi e zi de sarbatoare ha,ha,ha.Cand plecati in vacanta ?

  fetelor va mai vad si la bucatarese,nici nu stiti cat va admir,sunteti adevarate...

 

peste 2 saptamani e Ajunul Craciunului,ati inceput pregatirile,gata cadourile?

va pup pe toate

Pe 18, adica exact peste o saptamana zburam, asa ca acum intram in linie dreapta, suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...