Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Petrcere frumoasa in familie,super tortul si mai ales tot ce simbolizeaza cifra 6,ani de fericire si de mari sacrificii.

 

fetele,vai ce pofte am de d'astea traditionale,culmea m-au gasit acum,ca vreo 3 ani nici n-am mancat porc.

 

deja se mareste colectivul de bbi,ce frumos...

 

oxy in cat era?

 

Danyce,esti organizata nu gluma,nu-s in stare de lista niciodata,ori pun prea multe,ori prea putine;sa aveti parte de un concediu de neuitat,in avion,ii tineti in brate sau fiecare pe scaun?

 

 

noi am miscat serios acum 2 zile,mie nu mai imi e rau deloc,am prb la somn ca nu-mi gasesc locul,burtica tot creste si imi pare ca-s in aproape 6 luni dupa standardele unei sarcini unice,merg la eco inainte de sarbatori si probabil undeva pe 10 ian.

 

va pup

Cred ca in brate ii tinem pe avion.

 

Ginger, si pentru mine asta e primul Craciun inRomania de cand sunt aici (11 ani). In 2000 si 2001 am fost aici de Craciun, in vacanta de iarna (pe atunci eram studenta). In '99 a fost  ultimul Craciun in Ro.

 

Sunt curioasa cum va decurge deplasarea cu toata trupa.

 

Bubu, nu prea am incotro si trebuie sa fiu organizata pentru ca toata lumea se bazeaza pe mine si eu la fel [:)] . Vorba pedichiuristei mele ieri: "tu esti comandant de pluton" [:-)))] . Cum am probleme cu memoria dupa sarcina asta dubla (pana si eu, despre care spuneau unii candva ca as avea emorie de elefant), am inventat check list-ul pentru  bagaj.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stiu ca exista o limita in a conduce cand esti gravida.Nu sunt sigura daca e de la 7 sau 8 luni.La sarcina gemelara cred ca prima, ar trebui sa te informezi bine.In primul rand e periculos pentru copii in caz de accident.

Eu n-am condus decat patul in perioada respectiva.

Monik- Cerclajul il decide medicul cand si de ce (in caz de col deschis) altfel nu e necesar .

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Fetelor cine din voi mai merge la volan?

Prietenii mei de doua zile protesteaza rau [batcap]  [batcap]  [batcap] ....ori ca le place sau nu dar tare se mai misca....vezi si cot si genunchi....si inca e destul de dureros.....Voi?

Eu la 30 de saptamani nu mai incapeam deloc la volan si de aceea a trebuit sa ma opresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la voi s-a pus problema cerclajului, fiind sarcina multipla?? Daca da, in ce luna l-ati facut? Va pup!

Monikutza, la mine nu s-a pus problema asta, de fapt nici nu s-a pomenit de cerclaj!!! Nuu pe afara nu se face cerclaj preventiv! Si pe aici pacientul nu cere ce vrea, sau poate cere, dar e prea putin bagat in seama.. Abea mi-a masurat colul o data in toata sarcina si asta la insistentele mele.. Mereu spune ca totul e bine, si ca e normal sa fie asa in sarcina,( in caz ca ceva nu e in regula, de ex cum am avut eu tiroida cam zero..)

Nu spun ca e ok sa fie asa,, insa daca asta e situatia, te calmezi si nu te mai stresezi ptr cerclaj,,e inutil..

Daca dr tau spune ca e bine, nu te mai stresa si mergi pe mana lui! Stresul asta in plus ne macina si nu e bine nici pt noi ,nici pt cei mici..  Incercam sa facem ce putem din partea noastra, odihna din plin si mai un utro, mai un magne, un no-spa..

pupici la burtica [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TUSFERI,ma bucur ca nu mai aveti probleme,tare mult v-ati mai chinuit cu mancarea si tu si biata Lara,imi era asa mila cand povesteai cum se chinuie

GINGER,sa-ti traiasca prichindeii,sa va bucure multi,multi ani de acum inainte ,nu pot sa pun baloane,flori,pupici.....

DANYCE,spor la treburi si drum bun,sa te gandesti si la noi,la Ginger,Jaguar si la mine,care ne-am dori sa papam ceva sorici si carnati buni...

JAGUAR,unde esti,nu ne zici ce ai vazut la eco,fetite,baietei,sau si,si?.Hai ca sunt curioasa.

Bubu fetelor,va pup,mai dati cate un semn.

 

cred ca OXXY a nascut si nu mai are timp sa intre,OMG are(avea) cu o saptamana mai mult decat mine,se apropie momentul

Danutzaa, nu am mai intrat zilele astea ca ma chinuie o raceala si nu am chef de nimic..

Ahh ce spuneti voi de papa traditional, hai sa fie pt restul fetelor ca eu nu am pofte, in plus nu ne vedem la ochi cu carnuri deloocc!! [vom]

Haide ca te-am tinum pe jar cu curiozitateaa [soricel]  se pare ca am fost inspirata cu culoarea tickerului de la bun inceput [il]  [il]  insa confirmarea va fi la morfo..

Pana atunci eu am alte goange, cat de bine si normal e sa fie diferente intre greutati de la varsta asta a sarcinii? mai ales la sarcina cu placente separate..hmm... Diferenta nu e asa mare, dar totusi mare fata de acum 4 sapt.. sa fie oare eroare de masuratori? [fri]

Buburuzele fac valuri, dar nu la fel,,pe una o simt mai bine, cealalta e mai lenesa,,o fi normal si asta?

Tu cum mai esti? mai au loc micutii?Tinem pumnii ptr eco sapt asta!!

 

Chiar Oxxy o fi nascut oare?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...