Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oxxy, felicitari din toata inima!!! Iti doresc refacere cat mai rapida, lapte rauri, rauri si multa sanatate comorilor! Veti avea cele mai frumoase sarbatori ever... Asteptam cu interes sa ne povestesti cum a decurs marea intalnire si cum e viata de mamica! [RO]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irat ,merci pt.sfat.Doamne ce frumosi sunteti si se pare si cuminti,felicitari [flo2]

Jaguar,asadar fetite,felictari.Sa nu-ti faci griji cu greutatile si ai mei au fost prima data baiatul mai mare cu aprox 50 gr,dupa care la o luna fata l-a depasit cu 50 gr,diferenta care s-a pastrat pana la 32 s.Sunt curioasa joi cat vor avea,oricum eu nu ma  bazez foarte mult pe masuratorile astea,ai sa vezi cand sunt mai mari abia ii mai poate masura,o sa stim sigur la sosire [:)]

Monika [flo2] nici eu nu am avut cerclage,aici nu-ti face nimeni decat in cazuri extreme.Eu zic ca daca poti,sa-l faci ,ai fii putin mai linistita.

noapte buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxxy, felicitari din suflet si o mie de flori virtuale pentru tine [flo2]  [flo2]  [flo2] Sa-ti creasca frumos minunile, sa fie sanatoase si sa nu aiba colici!

 

Ginger, Bubu, bagajele piticilor sunt gata , de fapt ale tuturor celor trei copii.(o ditamai valiza si 3 bagaje de mana). Mai am de pregatit bagajul nostru. Mie imi pun doar colanti, tunici, rochite si vreo doua veste si un bolero sa nu ocupe spatiu mult. Sotului ii pun haine cam pe o saptamana si echipamentul pt botezul strumfilor.O sa  spal haine la mama.

 

Irat, sunt superbi copilasii tai! [flo2]  [flo2]

Merci de aprecieri! Si da, Alma e o fetita speciala si ff isteata. Toata lumea zice asta. nu doar eu [:)] . Ieri am primit o felicitare de Craciun confectionata de manutele ei, pe care a desenat o inima cu numele noastre doua si a scris "Daniela, I love you!" Postasul a adus felicitarea deoarece d-ra s-a dus si a pus-o la posta cu banuti de la ea din portmoneu. Imi aduc aminte ca disparuse cu bicicleta saptamana trecuta si nu a vrut spune unde si eu inca am certat-o atunci.Acum stiu unde era (nu departe, pt ca posta e in cartier, la 10 minute de mers pe jos, vreo 3 cu bicicleta).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyce mamica fericita! Cat de emotionata trebuie sa fi fost!

Irat sa iti creasca mari si sanatosi minunile!

Oxxy felicitari, sa va creasca sanatosi si sa va umple casa de bucurii!

 

Am fost si eu in vizita la dr  ieri, am ridicat in sfarsit rezultatele dublului test, rezultate pe care dr le cunostea, mi-a spus ca nu asteptau atat fara sa ma anunte daca era ceva in neregula..avem un risc de 1:13000, deci e super ok.

Si avem in burtica la caldurica un baiat si o fetita, cel putin asa au parut ieri la dr (banuiesc ca asa ramane [:D] )!

Suntem fff fericiti! Copiii sunt bine, recomandarea a fost aceeasi repaus si grija la col, urmarire cat mai indeaproape..daca ajunge sub 2.5cm se face cerclaj, altfel nu se recomanda.

[pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,nastere usoara in cazul in care vine barza mai devreme si nu apucam sa facem galerie,pentru ca si tu esti f aproape de termen.

 

Rlk,super vestea,felicitari!!!!

ma bucur ca sunteti f bine toti 3 si toata lumea happy.

 

Danyce,wow ce fetita iubitoare si descurcareata,pupam printesa.

 

Despre greutatea lor,mi-a mai zis o mamica de gemeni ca avea 2 baieti dizigoti cu placente diferite si tot au avut o diferenta de gramaj de 600 g la nastere...cel mai mic a recuperat f repede iar ei 2 seamana de zici ca-s monozigoti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluuu, supeeeer!! Ai inceput sa-i simti pe [bib] [bib] ??

Jajuar!!! Vreau si eu fetiiiiiiiiiiitzeeeee!!!:)))) ....desi dupa ultima eco, sunt flacaii!!...Off...poate , poate... :))) inca mai sper la schimbari spectaculoase!!:)))

Oxxy, felicitari!!!

Fetelor, eu intru maine in 18 saptamani si inca nu ii simt pe bebelusi... e devreme??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...