Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Dr mea ca nu,dupa 18 sapt chiar 19 se simt,la mine s-au miscat puternic acum o sapt si de atunci liniste,doar mici falfairi.

vroiam sa va intreb ceva: vi se par prea dese eco 2d din 2 in 2 sapt?

eu am facut eco 2d de cand stiu de sarcina la interval de 2 sapt,plus una de morfologie,o amica imi spunea ca ei ii par mult prea dese.

pe voi cat de des va vede la eco?

si despre eco trans alte mii de parei,ca ar fi periculoase pentru sarcini inserate mai jos,ce parere aveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ati ghicit, a venit barza cu piticii mai devreme decat speram, la 35 de sapt. Bebeii identici de 2350 si 2370 g, au avut apgar 9 sunt sanatosi, frumosi si papa tzitzi de la mami. Eu sunt foarte obosita dar fericita. Revin cu detalii cand o sa-mi treaca durerea de mijloc sa pot scrie la calculator.pup

OXXyyy FELICITARIIII!!!! sa va traiasca puiusorii si mami sa aiba laptic din plin! [deziuata]  [deziuata]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

Bebeii au greutati frumoasee bravoo mamiii! ai facut treaba buna! si 35 sapt e binisor..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati mai scris fetele [biz]

Bubu,cu bataile inimioarelor nu stiu ce sa zic, tu parca ai bbii identici? deci vor fi de acelas sex;-)  in cate sapt esti? cu miscarile,,depinde ,poate tu ii simti mai repede ca nu esti la prima sarcina.Si eu i-am simtit prima data prin sapt 16 park, apoi liniste o perioada, acum iar ii simt,dar nu la fel in fiecare zi..

Eco am facut la 2 sapt pana in sapt 13, apoi cam la o luna, asa vrea dr..

 

Danielaaa, merci de mesaj [flo2]  deci timpul zboara repede imediat vine randul tau,deja 35sapt [clo]  Sa ai nastere usoara!! eu sper sa mai stai 1-2sapt [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluuu, supeeeer!! Ai inceput sa-i simti pe [bib] [bib] ??

Jajuar!!! Vreau si eu fetiiiiiiiiiiitzeeeee!!!:)))) ....desi dupa ultima eco, sunt flacaii!!...Off...poate , poate... :))) inca mai sper la schimbari spectaculoase!!:)))

Oxxy, felicitari!!!

Fetelor, eu intru maine in 18 saptamani si inca nu ii simt pe bebelusi... e devreme??

Monik, deci flacai!!! sa fie sanatosi, si poate se mai schimba ceva mai stii:-))) [soricel]

 

RLK, felicitari pentru pereche!! frumosss [clo]

 

Danyceee, ce fetita ai!!! foarte frumos din partea ei [il]

Vacanta de vis!

 

Ginger [flo2]  ati petrecut frumosss!

 

Lilu ce mai faci? [:)]  mai ai contractii?

 

ptr toatee [flor]  [flor]  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxxy, felicitari, recuperare usoara, laptic mult, bebei mancaciosi si dormiciosi!  [flo2]

Bubu, si eu am facut ecografii la 2 sapt. Sper sa nu fi daunat vreun fel. Nu am facut eco trans, nici una dupa ce au inceput sa se vada la eco abdiminala. 

Irat, ai 2 copii foarte frumosi si tu arati super! Ai mei sunt bine, Lara se ridica in piciorute de vreo 2 saptamani si e inebunita sa stea numai in picioare. E tare scumpa cum vrea ea sa tina si jucarii in manute dar vrea sa se tina si de patut sau de canapea sa se ridice si ar vrea sa mai agate si alte lucruri pe care le ma zareste in raza ei vizuala. Nu are stare nicio secunda, se agita non stop. Albert inca nu s-a ridicat in piciorute, lucreaza inca la ridicatul in fundulet. Ii place sa isi descopere vocea si "canta" de dimineata pana seara. El a inceput primul sa zica ma-ma, ta-ta, ba-ba, deja de cateva luni. Lara a inceput mai tarziu decat el, ea e cu mobilitatea  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

Irat, ce frumosi sunt gemenii tai. Sa fiti sanatosi!

Jaguar, felicitari pentru fetite!

Bubu, dl dr a zis ca erau cu siguranta contractii false.

Oxxy, sa va traiasca piticii si iti doresc refacere rapida si sa ai lapte sa le dai!

Daniela, mai ai putin pana la marea intalnire. Poate mai stau putin in burtica pana la 38 de saptamani. Oricum daca se intampla intre timp, iti doresc nastere usoara si bebelusi sanatosi!

Danyce, drum bun si sa aveti o vacanta minunata! Ce idee frumoasa a avut Alma.

Rlk, felicitari pentru pereche. Rezultatul testului este foarte bun. Sa ai grija de voi in continuare.

 

Noi am fost la ecografie si am facut si un test...consult well being fetal. Pentru acest test am ascultat inimile gogoselelor si monitorizat loviturile si contractiile. Din fericire contractii nu s-au inregistrat, iar ei au fost activi.

In rest, greutati bune - fetita 1980g, iar baietelul 1900g iar colul aprox 30 mm.

Urmatoarea intalnire va fi in ianuarie asa ca trebuie sa stea cuminti.

 

Contractii nu am mai avut, doar simptome normale: picioare umflate, tensiune putin marita fata de normalul meu, dureri usoare de spate, mers la toaleta.

[gravi] 32 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,multumesc mult de raspunsuri,ma speriasem ca doar pe mine ma cheama asa des.Eu sunt ca si Monik,peste 1 zi facem 18 saptamani de sarcina.

Lilu,ce dolofani sunt si ai tai,fetita e mai mare cu 80 g,ce bucurie ca-i stii bine,de sarbatori stai linistita si-ti priesc altfel daca e totul ok.

Tusferi,ce mi-a placut povestea despre ei,sa ne mai zici.

Danyce,drum bun si vacanta placuta!

 

voi beti/ati baut ceai de echinaceea in sarcina?

o am pe cea mica un pic racita si nu stiu daca am voie,in caz de nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...