Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monik, felicitari pentru baieti! Sa stea cumintei in burtica ta cat mai mult.

Danyce ai avut ceva peripetii pe tren. Ce frumoasa destinatie pentru vacanta, sa va relaxati si sa aveti parte de vreme frumoasa!

Daniela sper ca esti bine, a mai ramas asa de putin. Poate vor sta la caldura micutii tai pana la data programata. Vor avea 36 - 37 de sapt, nu? Programarea cezarianei a fost facuta tinand cont de faptul ti s-a deschis colul sau ca nu au mai crescut atat de mult? Ma asteptama sa te lase mai mult timp, pana in sapt 38, oricum medicii stiu cel mai bine, decat sa sufere bebelusii la noi in burtica... Va doresc sa fiti bine, nasterea sa decurga fara peripetii, sa ai lapte si ei sa fie mancaciosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, bebelusii tai sunt grasuni.Dr meu m-a atentionat sa urmaresc tensiunea si daca depaseste 140 cu 90 sa-l anunt. Pana acum am avut cateva momente cu tensiune mai mare de 135 cu 80 insa in mod normal e de aprox 120 cu 75. Am observat ca aceasta crestere de tensiune poate fi imbunatatita prin reducerea grasimilor si a sarii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi ne-am pregatit pentru Mos Craciun...bebelusii au primit cadou mobila pt camera lor, ceea ce ma bucura pt ca nu vroiam sa vina in ianuarie cand vom sta din moment in moment sa mergem la spital.

Ultimele zile au fost mai grele, m-am umflat destul de tare si in mare parte din vina mea pt ca am mancat sarat si gras (am inceput sarbatorile putin mai devreme) - deviere de la mesele obisnuite. Acum trec inapoi pe mancarea mea...

Va doresc sa aveti parte de un Craciun minunat, sa vina Mosul la voi si la copilasii vostri si sa fiti sanatosi!

[pup]

[gravi] 33+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi ne-am pregatit pentru Mos Craciun...bebelusii au primit cadou mobila pt camera lor, ceea ce ma bucura pt ca nu vroiam sa vina in ianuarie cand vom sta din moment in moment sa mergem la spital.

Ultimele zile au fost mai grele, m-am umflat destul de tare si in mare parte din vina mea pt ca am mancat sarat si gras (am inceput sarbatorile putin mai devreme) - deviere de la mesele obisnuite. Acum trec inapoi pe mancarea mea...

Va doresc sa aveti parte de un Craciun minunat, sa vina Mosul la voi si la copilasii vostri si sa fiti sanatosi!

[pup]

[gravi] 33+

Lilu, iti recomand din suflet sarea de potasiu. Precis se gaseste si in Romania, mai ales la farmacii. Eu imi cumpar mereu sarea de potasiu din Franta (La Baleine e marca si ma gandesc ca o gasesti si la Carrefour in Ro. Uita-te la compozitie pe cutie!).  Si eu am avut proleme mari cu retentia de apa dupa prima sarcina si continui sa am si acum probleme daca mananc pe la altii, care gatesc cu cea de natriu (cea mai des comercializata).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!

pupici pentru toate burticile si toti copilasii.

sa va bucurati de toate cadourile primite si mai ales de familie.

cum stati cu apetitul culinar?

Multa liniste si tihna in continuare!!!

 

Si noi am primit primii botosei,ceva simbolic de la surori,atat s-au bucurat de ei ca le-am facut si poza.

in rest,odihna...mancarica,relativ multa,sunt f greoaie si ma deplasez din ce in ce mai greu.

post-128337-0-16426600-1388057021_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...