Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La muuulti ani fetelor!!!

Scuze de urarea tarzie, dar am fost plecata de revelion si am ajuns de  la bal la spital.

Am dus o raceala pe picioare o saptamana, dar de 2 zile devenise un cosmar...asa ca am intrat la camera de garda de la Polizu sa se uite un dr in gatul meu , care ma durea maxim  si m-au oprit aici pentru perfuzii, antibiotic, etc.

Partea buna e ca bebeloii sunt bine.

Va pup!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,multumesc de sfat,am sa incep cu cel galben e de portocale,cel albastru are gust de zmeura.

Monik,sanatate maxima,sa inteleg ca esti in spital!?

N-au vrut sa-ti dea antibiotic si sa stai acasa,perfuziile pentru ce sunt?Of,imi pare tare rau pentru experienta ta,bine ca bbii sunt ok,e bine ca esti supravegheata medical,cum ai racit?

Pupici,te asteptam cu vesti bune si cu impresii din spital,te-ai hotarat sa nasti la Polizu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor!!

Da, Bubu, sunt in spital la Polizu de pe 2 ianuarie. Pe 24 decembrie am fost invitati la niste prieteni, unde au mai venit si altii. Printre ei era cineva fff racit, care a stat langa mine, m-a pupat si la venire si la plecare...samd...eu zic ca de la acea persona am luat-o.

Asa am dus raceala pe picioare de pe 25 dec, m-am tratat cu vitamina c, paracetamol, oscilococcinum, etc . Am plecat capsata la munte,unde m-am simtit destul de rau pe 1 si 2 ianuarie iar pe 2 ianurarie am plecat de la munte spre casa, doar ca incepusem sa fac febra. Am zis ca daca ajung in Bucuresti tb sa ma vada un dr , sa nu fie amigdalita sau ceva la plamani. Am sunat la medlife pe drum si mi-au zis ca au clinica inchisa, dar am uitat sa intreb de camera de garda. Asa  ca, am zis sa incerc la cemera de garda de la Polizu..si iata-ma aici...Sper luni sa plec acasaaa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum e la Polizu??....

Daca am avut parte de sistem privat, aici mi se pare de filme de groaza. Am plans un sfert de ora cand am intrat in  rezerva. Apoi , a doua zi, cand am vazut ca defapt eu stau in rezerva cu 3 paturi, chiar daca paturile au facut ambele razboaie mondiale, baie in cemera si ca in saloanele de vis-a-vis sunt 6-8 paturi cu baie pe hol...deja am inceput sa ma simt privilegiata.

Cand m-am internat in rezerva mea era o fata care sta aici de 5 luni. Mi-a aprins luminile si a inceput sa rada...poate asa nu o sa mi se mai para asa deprimant.

Eu vreau sa nasc la Medlife...saptamana viitoare vreau sa semnez contractul cu ei.

Eu nu inteleg cum zic astia ca e cel mai tare spital de stat ( maternitate) nu au deniciunele. Toate medicamentele a trebuit sa mi le cumpar eu...ei au venit doar cu antibioticul ....cam deprimant...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor. in primul rand va urez un sincer la multi ani, un 2014 fantastic, cu multa sanatate si fericire [flo2]

Monik singura diferenta importanta intre Medlife si Polizu este sectia de nou nascuti, mai ales pt cei prematuri. Cunosc fete care aveau deja contract cu maternitati private dar care au fost trimise la Polizu cand au nascut la 29-30 chiar 33 de sapt pt simplu motiv ca nu au echipamentele necesare in asemenea cazuri. Si cred ca acest lucru ar trebui sa te intereseze cel mai mult [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik insanatosire grabnica si sa ajungeti acasa cu bine! Stii ca si eu am trecut printr-un episod deprimant cu spitalul de stat din Craiova ...la fel ca si tine, primul lucru pe care l-a facut cand am iesit a fost sa ma duc la maternitatea private cea mai apropiata de mine si sa semnez contractul...trec greutatile astea, bebeii sa fie bine! Va pupam pe toti 3!

Am fi putut fi college la Medlife si eu tot acolo voiam sa nasc, dar datorita recomandarilor de stat la pat, a trebuit sa imi schimb optiunea si sa aleg ceva in Craiova :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...