Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Monik,sanatate multa,bine ca te-au externat,pentru tuse le-am dat grintuss si siropel si infuzie tot de la ei si le-a mers tare bine,desfunda f bine pentru ca are eucalipt si pentru imunitate poti lua oscillo,1 la 12 ore in cazul tau,eu am intrebat dr in caz de nevoie sa stiu daca pot lua.

bbii sunt in grafic,se dezvolta frumos,ai tai au aceeasi greutate,la noi la eco de 18 sapt era o diferenta de 30-40 g,asa incat bb 1 avea varsta de 18 sapt si 3 zile,bb 2 de 19 sapt.

Daca avem sarbatoriti azi,sa traiasca si sa infloreasca,la mine suntem 3,voi petrece cu un ceai cu lamaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monik, sanatate multa! [flo2]

Iulia, iti tin pumnii sa fie totul bine pana la capat si sa ajungi cu bine la 37 de saptamani!

Bubu, noi de cand incercam sa diversificam de trezim iat noaptea, pe la 4,  insa nu cred ca asta e cauza. Perioada asta coincide insa cu o raceala in grup organizat. Toti din casa stranutam si ne curge nasul, iar noaptea mai ales ne e infundat. Avem, pare-se, acelasi virus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi azi a inceput scoala.Si eu munca...ar fi trebuit dar m-am ales cu un abces dentar si am o fata cat un dovleac.Off ,nu m-i sa intamplat de vreo 20 de ani asa ceva....ma paste o operatie in vara cand merg in concediu...Acum stau pe antibiotice si antiiflamatoare.Nu am macat 48 de ore ,ai am inghitit putina supa.Abia astept sa-mi treaca.

Ieri a fost Befana , adica Epifania: e o sarbtoare religioasa catolica ,in noaptea de 5 spre 6 ianuarie copii isi pregatesc ciorapul si vine vrajitoarea pe matura si le aduce copiilor cuminti dulciuri ,surprize si carbune la cei rai.Eu le-am luat doua confectii tipice cu o gramada de surprize,au fost super fericiti cand le-au gasit dimineata langa paturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik, multa sanatate.

Noi dupa ce am implinit 35 de sapt am ajuns la spital cu suspiciune de tromboza. Am un picior foarte umflat fata de celalalt si variatii mari ale tensiunii. Am ajuns la 140 cu 90. Fac investigatii sa vedem ce mai putem face si cat mai putem sta.

Gogoselele sunt bine,au lichid si cresc aprox 2700 si 2300.

Va doresc sanatate si sa aveti grija!

35+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ginger,ce frumos,le iei la fel,nu?Eu asa a trebuit sa procedez vreo 8 ani,orice primeau trebuia sa fie la fel,mai ales la jucarii,o hainuta mergea si altfel,dar jucariile identice,preferau sa-si faca tot felul de personalizari pe ele ca sa si le recunoasca decat sa fie diferite.

 

Lilu,of,poate nu e,oricum bbii sunt mari,daca e ceva,merge sa nasti un pic mai devreme daca e vb de sanatatea ta.

Daca nasti,sa ne dai de stiri ca sa facem galerie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Lilu, si stai la pat cat de mult. Gogoselele tale sunt mari deja,sper sa le mai tii inca 2 saptamani la caldurik.

Bubu, da le iau si hainele la fel, altfel vai si-amar! La confectiile cu surprize e cam nashpa ca sunt diferite si-apoi mereu ce are unul vrea si celalalt, da pana la urma fac troc si se calmeaza apele [:)]

Io-s inca acasa cu abces dentar...mai am 4 zile de antibiotic [help] .Copii sunt fericiti ca-i duce si aduce tati de la scoala, e ceva nou pentru ei dar de maine imi reiau sarcina ca parca nu-s asa zombie azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, va anunt cand e momentul.

Vroiam sa va zic sa fiti atente la umflarea picioarelor si la tensiune, mai ales in sapt mare. Daca picioarele sunt rosii, fierbinti si umflate poate fi tromboza, cel putin din ce mi au spus doctorii.

Din fericire nu e tromboza, acum verificam sa nu fie pre eclampsie.

In spital stau atat de cuminte ca deja ma doare spatele de la stat in pat, dar suntem bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilu,nu stiam ca esti in spital,stai in pat linistita cat mai multe zile,daca te ia plictisul total,gandeste-te la cata activitate vei avea dupa nastere si ca-ti iei portia de energie pentru atunci,sanatate multa,ai scapat de o ipoteza de diagnostic,cred ca scapi si de a 2a,sigur.Tu ce varsta ai?

 

Ginger,ce te-ai captusit cu infectia asta,dupa tratament musai la dentist ca poate recidiva.

Ma gandeam eu ca nici tu nu scapi de lucruri la fel,ale mele sunt mari si tot mai au momente sa-si ia la fel,chiar au luat 2 carti identice doar ca n-au avut rabdare 2 zile sa o citeasca pe rand.

Am un morcov de numa de aseara,prietena si colega lor e suspecta de hepatita a,of poate nu se confirma si daca se confirma poate ale mele n-au luat ca vai de noi...

Am intrat un pic in panica si in situatia mea asta imi lipsea,le-am ferit sa nu raceasca,sa nu iau si eu,ele au o imunitate bunicica,as fi terminata sa faca vreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burticute [flo2]

Lilu, imi pare rau ca ai probleme acum spre sfarsit... tu nu faci anticoagulant? Cat aveai IR-urile? Doamne ajuta sa fie bine si sa mai stea puii la cald!

 

Ginger, uufff ce rau e sa ai probleme cu danturaaa... mult curaj si sa treaca repede! [:)]

 

Danyce, bine ati revenit acasuca. sa va treaca repede virusii!! [clo]

 

Monik, ce greutati faine bravooo!!ai facut morfo? [flor]

Raluk, ai mai facut cerclaj? [balo]

Daniela, felicitari draga mea!!! Am citit ca ai nascut pe 28.12!!! Sa va traiasca puiutii sa fie sanatosi si papaciosi!!! Iar voua multa putere sa-i cresteti! [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

 

Iulia, mai ai si tu putin [alap]

 

Bubu, ai facut morfologia? ce greutati au bb tai?

 

Oxxy, ma bucur ca sunteti mai binisor [flor]

Adry, multumim!! La multi ani si vouaa cu sanatate si impliniri!! [pup]

 

Noi suntem binisor, obosim mai repedeee [:D]  buburuzele misca de zor pana seara tarziuuu [aerob]  mi-e asa de drag cum salta ele burticaaa si o deformeaza, ca nici nu ma deranjeaza  programul nocturn [il]  Am inceput sa avem dureri de sciatic si spate daca mergem mai mult,,,in rest emotii mari pt morfoooo! Doamne ajuta sa fie totul bine!

 

Pupici si [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  daca am uitat pe cineva [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, io aici e imposibil sa merg la dentist , costa enorm..pe o plomba am platit 300 euri fara factura,d'apoi pentru o operatie (si e sub corana de portelan) [help] ...pentru un dinte te plimba pana te imbeti si te taxeaza de trebuie sa-ti ipotechezi casa.Asha ca astept sa-mi treaca abcesul si in august in loc sa ma rasfatz la soare o sa casc gura la dentista mea din Szatmar [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...