Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Jaguar,asa preconizez si eu graficul de crestere ca al Iuliei,toti bbii sunt in parametrii si din ce-am citit,estimativ iau 60 g pe sapt in perioada asta,

Jaguar tu esti in tara?si mie eco o face dr mea si ptr morfo sunt trimisa la alt medic,acolo am stat si 1 ora la verificari intr-adevar se studiaza mai in detaliu.

 

Iulia succes maine la eco,poate ai facut efort mai mult zilele astea,tu te-ai mai plans de curand,pupici si sa ne spui cum a decurs eco.Fetita e mai papacioasa iar baiatul un cavaler desavarsit de-i lasa mai mult surioarei.

 

Rlk,tu?

 

Monik,ei cum e acasa?ti-ai revenit cu raceala ?

 

Lilu,mai ai asa edem mare la picior?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]  fetele

Iulia, multumesc tare mult ptr mesaj! [flo2]  frumoase greutati ai puii tai, si vad ca din sapt27-30 au pus multicel, oare atunci cresc ei cel mai bine?

Eu am gasit tabelul acesta http://tusibebe.wordpress.com/2008/08/07/lugimea-si-greutatea-medie-a-bebeluslui/

 

Cum a fost azi la eco?ai grija de burtica!

 

Bubu, nu, eu nu stau in RO.. Mult succes azi la eco, sa ne spui cum a fost! [:)]

 

Rlk, vad ca verifici des colul, bravo bravooo! eu nu mai stiu de col nimic de la 16sapt, adik cam 2 luni [smulgpar]  nu te baga prea mult in seama astea din UE,,si nu ai cum sa le ceri ceva ce ei cred ca nu e necesar [batcap]

 

Lilu, cum mai sunteti? [flo2]

 

pupici si week-end linistit cu bb cuminti [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venim de la eco,bb1=400g si bb2=409,in acest moment nu sunt diferente de greuate,la mine trebuie monitorizat un pic mai mult aspectul asta ca sa nu fie dif prea mare ceea ce denota ca ar fi transfer si unul ia mai mult;Suntem fetite!!!!!!!!!!!!!!!

cel putin asa pareau,f active,abia le-a masurat de jucause ce erau.

 

Jaguar,in ce tara esti?

 

Rlk,cum te mai simti,tot in repaus?

 

abia ma misc,abia merg,am intrebat si de nastere prematura ce spital imi recomanda si mi-a zis clar Polizu desi citisem ca si la ei pot asigura suport la nasteri peste 26 sapt,ma refer la RM unde sunt cu la dr mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragi burtici! [flo2]

 

Vin cu vesti de la ECO. Colul 39, absolut inchis,lichid amniotic -norma,miscari cord fetal 162 fetita si 143 baietelul, 2100 gr fetita 1900 gr cavalerul,adica tot e foarte super mergem dupa grafic,doar ca fetitza a ramas cu circular de cordon in jurul gitului si la baietel s-a descoperit o pielectozie renala bilaterala de 5,5 mm,dar medicul a spus ca nu e grav pina la 1 cm e admisibil si in cel putin o luna dupa nastere o sa dispara [batcap] .

Contractiile mele nocturne sunt de fapt spasme renale puternice,rinichiul drept e foarte inflamat din cauza greutatii,totusi 20 kg doar in burta e foarte mare presiune asupra lor...dar asta e inca cel putin o luna v-a trebui sa rabd....m-ia recomandat canephron +no-shpa,altceva nu am voie.....

 

In concluzie am toate sansele sa ajung la 38 saptamini daca o sa fiu cuminte fara mare efort [:)]  [pk]

Sa vedeti ce bolfe are fetita.....e cu picioarele mai lungi ca ale lui,in schimb el este mai fin,imi seamana mie uraaaaa....cred ca asta e ultima intilnire a noastra in 4d,deja o sa fie cea adevarata....nu am rabdare sa-i vad sa-i miros......sa le ating pielea nou nouta.... [fiesta]  [amoras]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubu draga felicitari pn fetite,sau mai bine era si un flacau????eu mi-am dorit 3 fete inca din adolescenta dar vezi ca s-a strecurat si un baietel [flo2] ,am niste cumatri care au 3 baieti si acum al 4-lea in burtica [:)] ,dar au spus ca nu se lasa pina nu gasesc fetita [bib]  cu toate ca alung la 40 ani,,,

voi sunteti univitelini?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venim de la eco,bb1=400g si bb2=409,in acest moment nu sunt diferente de greuate,la mine trebuie monitorizat un pic mai mult aspectul asta ca sa nu fie dif prea mare ceea ce denota ca ar fi transfer si unul ia mai mult;Suntem fetite!!!!!!!!!!!!!!!

cel putin asa pareau,f active,abia le-a masurat de jucause ce erau.

 

Jaguar,in ce tara esti?

 

Rlk,cum te mai simti,tot in repaus?

 

abia ma misc,abia merg,am intrebat si de nastere prematura ce spital imi recomanda si mi-a zis clar Polizu desi citisem ca si la ei pot asigura suport la nasteri peste 26 sapt,ma refer la RM unde sunt cu la dr mea.

Super bune greutati au domnisoarele!! Sotul initial fetite si-a dorit si s-a pricopsit cu doi baieti [:)] , dar nu i-ar schimba pt nimic in lume.

 

Noi am fost azi la vaccin si la control. La 4 luni si trei saptamani, cavalerii mei au 8100g si 7475g, amandoi 62,5 cm. Am crezut ca ma cearta pediatra pt surplusul lor de greutate, dar a zis ca la varsta asta nu poate fi vorba de surplus. Dupa ce se incepe diversificarea, se regleaza de la sine in mod normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...