Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Rlk,chiar aici pe site scrie ca e ceva normal,tu ai arsuri gastrice?

cum sunt bubitele,cat mai ai pana poti iesi afara?

 

Ginger,mi-ai facut o pofta teribila de plimbat pe malul marii,sa va distrati si pentru noi.

 

Monik,multumesc de raspuns,asa este mai rar medici atat de devotati,treaba cu expedierea e probabil la pacientele bine,banuiesc ca daca trebuie sa aloce mai mult timp,aloca.tu acum te duci numai la ea?si morfologia unde o faci?

 

Danyce,sa va impliniti planul de a merge in vacanta asa cum v-ati propus ca tare bine va fi,intre timp cresc si puii,chiar se merita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Irat [flo2]  multumesc de parere.

Stii cum e, majoritatea nici nu se intreaba daca un produs(la care se face atata publicitate) este bun sau sanatos pt bb sau si pt cei maturi...intr-adevar cred ca 90% folosesc produsele astea din cauza publicitatii..

 

Adya, bine ai venit! Cum stati cu greutatile bblor, colul?

Deci, mai sunt cateva burtici inaintea mea la livrare [soricel]  deja ma iau emotiile [biz]

ce repede trece timpullll....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar,felicitari pentru asa greutati,sunt de sapt 27 si la sarcina unica,voi deja sunteti campioni,tu ai 25 de sapt de la um sau de varsta vazuta la eco, trecute in ticker?

ati crescut super si tu ai peste 1,6 kg undeva intre 31-32 sapt la o sarcina unica si apar bufeurile,transpiratiile,insomniile si arsurile,la unele mai norocoase apar de la varsta mai mica,daca nu ti-e frig dormi cu geamul usor deschis,daca poti recupereaza ziua 2 ore ca sa te simti fresh.

ce vitamine iei?

ce grad are placenta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, multumim [clo]

Am 25sapt de la UM, la eco una e mai marisoara, asa a fost de la inceput.

Placenta grad 0, anterioara.

Vitamine femibion 2 si magne B6.

Sa nu mai zic ce crampe musculare am,si predomina noapteaa. O sa iau cate 2 Magne de acum.

Nu am transpiratii sau bufeuri, doar simt ca nu sunt bine oxigenata, simt plamanii ca nu sunt bine saturati,,dar cik e normal,asa zice gine...

Nu prea pot sa dorm nici ziua,,si ma gandesc ca daca as motai un pic, nu as mai dormi noaptea nici acele cateva ore..Dar nu-i bai, toate vor treceeee! Gogosicile sa fie bine,asta e tot ce conteaza!! [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, magne b 6 iau de la inceput,dr mi-a dat.

Avem placente diferite, sau cel putin asa aveam la inceput:-) pt ca se pare ca la o varsta inaintata in sarcina nu se mai deosebesc placentele, sau cel putin nu se mai vizualizeaza atat de bine la eco.

La 23sap aveam 520 si 570. [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar [flo] si eu am ceva probleme cu respiratul noaptea; la fel ca tine nu pot adormi prea repede, ma trezesc des pt wc, dimineata la 7 ne trezim ca pleaca sotul la munca si se foieste prin camera! mai adormimputin dupa ora 9 pana pe la 11...bebeii sa fie bine, trec toate!

Bubu cum sa iti spun eu ca sunt bubitele? multe, iritante si cam atat; pana nu se usuca si cad nu am voie pe afara. La unele persoane dureaza o saptamana varicella, la altele 3 saptamani, depinde de sensibilitatea tenului, de gravitatea varicelei, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, tocmai am fost la eco, bebeii is bine, cam 1800-1900 de gr. fiecare, nu i-a putut masura bine din cauza pozitiei lor, dar oricum nu e mare diferenta intre ei, placente grad 2, colul 2 inchis. Acum 2saptamani colul era la fel si de atnci mi s-a spus repaus la pat. Am repaus in continuare, asta e! Sa ajungem cu bine la 36-37 de sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burtici!

Ce forfota aici la voi.....noi tot 3 in 1 binishor......cu exceptia noptilor nedormite si caratul burtoiului......

Arsuri am si eu cam de la 24 saptamini in coace,la moment le am doar la orizomtala daca ma culc e catastrofa,pot chiar sa vomit,si din aceasta cauza dorm practic pe sezut.Mie imi ajuta pina acum lapte caldut inainte de culcare,la pastile nu am ajuns ca si asa suficiente am luat pe tot parcursul sarcinii.

Acum si mai nou in fiecare noapte visez ca nasc....e o nebunie,chiar ma obosesc....

BUBU eu am luat magneziu B6 de la bun inceput pina saptamina trecuta cite 1 de 3 ori, pina la 32 se recomanda fiindca el tare intereste uteru si apoi la nastere e problema cu deschiderea...daca ai planuri de natural [:)]

JAGUAR felicitari cu bebe ok si in grafic. [flo2]

RIK inca putin si ai sa uiti de bubitele tale insuportabile .... [:-)))]

ADYA noi la 32 aveam 1900 si 2100,mergem bine [:)]

Noi azi la eco foarte bine,colulu 36,placenta I-II gr.maturizare,si "opa" fetita 2500 baietelul 2300 adica daca ma apuca dorul de nascut mai devreme -poftim .....Stau binisor cranian,baietelul e primul la iesire....se pare ca nu-i mare cavaler [:)] Deci am ramas la nastere naturala pina pe 10 februarie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...