Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Rlk2009 si jaguar multumes pt postarile voastre.

 

Imi dau seama ca mai sunt femei cu laparoscopie, tocmai de aia intrebam daca s-a mai intamplat si altora sa apara o gaura in buric pe sarcina.... se pare ca sunt singura, cred ca si dr mea e satula de cate simptome deosebite am :)

 

Iulia, si noi tinem pumnii pt tine. Stiu ce imp e fiecare zi petrecuta in burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bea bine ai venit printre noi,tare ma bucur cind aud pe cineva care dupa multi ani de asteptare au succese,la noi prima sarcina a aparut dipa 1,5 ani si deja eram disperata,si gemenii tot dupa in an de incercari,asa se vede ca e organismul uman  nu il poti programa. Iti doresc o sarcina usoara si o sedere placuta printre noi....eu se pare ca ma mai retin in calitate de purtator inca putin [:)].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]Daniela tu stii ca leaganul a fost prima achizitie a sotului cind a aflat ca o sa avem gemeni [:)],el a spus ca asta e mina ta dreapta cind eu nu o sa fiu pe aproape [:)]

 

Oxxy, Lilu, Daniela putere si rabdare in continuare o sa fie lumina la capatul tunelului [pk]

Monik ma bucur ca te-ai linistit

 

Jaguar savureaza misunarea ca degraba se incepe lupta [:)],eu la un moment m-am trezit cu capilare crapate de atita dans in burta,macar vergeturi nu am asta e super.

 

Bubu,rlk si toate fetele in asteptare putere,sa vedeti ce repede trece timpul....

 

Poop burtici si mamici frumoase!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci,m-am gandit bine cu leaganul.

a  folosit careva aparatul de spalat biberoane ?

mi se pare f util si el.

o idee ar fi masina de spalat vase pentru biberoane,dar cred ca-i mai bine dupa 6 luni.

 

mamici,la baita bbilor cum ii spalati,pe rand,cu apa doar,ce fel de sapunel?

 

Bea,tot la 2 fire ma gandesc si eu daca cedeaza mereu,sa ne spui cum s-a rezolvat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m-au disperat astia mici:)))...au plans azi- noapte si azi in continuu, imi venea sa plec de nebuna si sa-i las...sper sa nu tina mult perioadele astea ca intru in depresie ...oare nu mai e bun laptele? caci nu-mi explic de ce plang dupa masa

Danyce, le dau infacol pt colici si un ursulet plin cu samburi de visine:))

Ma gandeam sa achizitionam un leagan...adica e de ajuns unul sa stea pe rand sau trebuie pentru amandoi cate unul?

pup fetele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine aI venit Bea!

Oxxy- poate le este foame si nu le ajunge laptele sau au inceput colicile rau.Nu dispera ca trece! Stiu ca e greu dar asa e cu copii mici.Eu ii puneam in carucior si-i leganam sau le cantam noaptea.

Muuulta putere si autocontrol trebuie ca dupa o perioada iti vine sa-ti iei campii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyce multumesc pentru raspuns. Cred ca nu voi refuza cadoul, in curand voi ramane singura cu copii si sigur imi vor pinde bine inca o pereche de "brate".

Bubu, pentru baie eu folosesc gel si sampon 2 in 1 de la Bioderma - pentru piele sensibila. A trecut prea putin timp de cand il folosesc ca sa recomand insa sper sa ne mearga bine.

Baia o facem pe rand, sotul ii tine si spala pana la jumatate, iar cealalta jumatate e a mea. Fata e mai vioaie in apa insa baiatul plange.

Bea, felicitari pentru comori.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci,m-am gandit bine cu leaganul.

a  folosit careva aparatul de spalat biberoane ?

mi se pare f util si el.

o idee ar fi masina de spalat vase pentru biberoane,dar cred ca-i mai bine dupa 6 luni.

 

mamici,la baita bbilor cum ii spalati,pe rand,cu apa doar,ce fel de sapunel?

 

Bea,tot la 2 fire ma gandesc si eu daca cedeaza mereu,sa ne spui cum s-a rezolvat.

Bubu, tu de sterilizator vorbesti. Eu am aparat de sterilizat biberoane. Prima se spala cu o perie cu putin detergentsi apoi se pun in sterilizator 5 minute la microunde. In sterilizator se pune apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...