Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Salutare [flo2]

Bubu, de ce nu incerci sa iei Femibion? Eu nu am problema asta deocamdata.. de fapt o evit prin alimentatia cu multe proteine,  mancam fructe multe, legume, supe,,si vad ca suntem bine deocamdata...Am luat si in trim 1 si nici vorba de constipatie, fiecare zi era lege...Si pe aici se spune ca ar fi cele mai indicate vitamine in sarcina... 

 

Proaspetele mamici, cum stati cu alaptatul? ce va mai fac bebeii?

Luptati cati puteti...Daniela, tu stii povestea lui Brigit,, chiar azi am recitit mesajul ei(in cap 74 parca) si am plans iar...cata forta si putere a avut mamica asta ptr puisorii ei prematuri!! Jos palaria! [flo2]

 

O seara buna sa aveti [:)]

 

p.s Bubu, Incearca sa mananci 2 kiwi pe stomacul gol, face minuni:-)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bubu si eu iau tot femibion2. Am f mari pb cu constipatia, dar aveam si inainte de sarcina.

Jaguar am sa incerc si eu cu kiwi ,sa vad daca se schimba ceva, desi mi-e frica pt ca pe sarcina am devenit plurialergica, inclusiv la fructe cu seminte mici....capsuni, kiwi etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jaguar,multumesc de sfat,de maine cumpar femibion ca nu merge,am o dieta ok,multe fructe,legume,cereale,supe,ciorbe,fara elevit e bine,dupa 2 capsule e prb,chiar ma gandeam sa iau o capsula la 3 zile,incerc si cu asta ptr ca dr zicea sa iau zilnic si asa trebuie,multumesc de pontul cu kiwi,e un fruct preferat pe care l-am tot consumat ca e un aport enorm de vit c,dupa masa,acum incerc la prima ora.

 

Lilu,e tare frumos adevarat,pentru copii,elevii sunt in extaz,vor avea 2 sapt vacanta,1 de lanatura si 1 intre semestre,apoi vin gerurile.

ce fac bebelusii?Tu cum stai cu lapticul?Dar cu odihna?

 

Rlk,mai ai varicela?

 

Pupici la mamici si burtici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor....o cafea? :)

 

Noi tot 3 in 1 cumintei, sa vedeti cum le fac eu la medici in ciuda si ajung la 38 ,ei nu stiu cit de încăpățînata pot fi eu :)))). Am trei zile de cind dorm noaptea dusa, toata sarcina nu am avut așa somn -incintata. Doar ca cind ajung la intors trebuie sa -mi apuc burta cu mîinile ca sa o intorc e chiar peste masura de grea:))))

 

Voi cum va simtiti burtici?

 

Mamici, gemanasii sanatosi? Vad ca bintuie gripa si varicela...... Cu gerul de afara ne -am izolat cu totul, as vrea la cumparaturi......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem bine, copii simt ca devin mai puternici pe zi ce trece. Cu alaptatul sunt in acelasi stadiu, 30 - 40 ml/zi dar papa bine lapte praf, dorm, au scaune asa ca sunt bucuroasa.

Cu somnul m-am adaptat destul de bine, ma culc la 12 -1 noaptea si apoi ma trezesc la 7, iar la pranz dorm cu ei vreo 2 ore. Noaptea sta sotul cu ei, de fapt in acest interval se trezesc o sigura data dar e asa de bine sa dormi...:) Nu stiu ce voi face cand sotul va merge la serviciu dar gasim o cale de mijloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilu,perfect,sunteti bine,tu odihnita,ce lapte praf folosesti?

Se trezesc unul pe altul cand plang?

Le speli lucrusoarele cu detergent special,le calci pe toate?

 

Multa putere de munca si te asteptam mereu cu noutati.Pupici

Si nu in ultimul rand,felicitari taticului pentru implicare.

 

Am inceput de azi cu femibion 2,o capsula galben translucida si una roz pe zi,am citit prospectul si n-are fe,insa vit b 12 si acidul folic sunt 2 componente care sustin fixarea fierului.

 

Iulia,draga noastra eroina cu burtica maaaareee,tinem pumnii pana la 40 sapt daca tu vrei....te-ai descurcat de minune si asta e cel mai important,acum c-o fi cu 1 sapt mai devreme sau mai tarziu,orice veste o asteptam cu mare interes.

Multumesc de sfat,cu suc de mere,cu prune uscate,cu magiun,cu fructe si iaurt,cu cereale integrale si iaurt,incercasem de toate.

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot cu varicela...de fapt cu bube uscate care nu vor sa ma paraseasca sa pot ajunge si eu la morfo! Dar pana joi s-or duce....

Iulia [pup] mamica luptatoare! Da-ne si noua reteta, ce le-ai promis la bebei de au stat asa cuminti?!

Lilu felicitari atat tie cat si taticului! Va descurcati de minune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...