Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Buna fetelor,

Am fost la eco azi si slava domnului bebei sunt ok. Fetita si-a tras cordonul in jurul gatului, semn ca se misca nevoie mare, dar sper sa fie desteapta si sa si-l scoata repejor. E mare boieroaica si pt fratiorul ei nu a mai lasat mult spatiu. Suntem bine deocamdata.

 

Iulia nastere usoara. Eu cred ca as trepida toata de emotii, sa fiu pe ultimii zeci de metri si sa stiu ca mai e un pic si pot sa tin minunile in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare [hia]

Iulia bravooo!! sa ai nastere usoara cand decid micutii sa scoata nasucul in lume!

Ai facut treaba bunaaa foarte bunaa!!!! [clo]  [clo]  [clo]  [clo]  [clo]

 

Si eu simt galustile diferit, dar e si normal cred...fiecare e diferit si are orarul lui de somn sau joaca! Cea micuta a mea e mai miscaciosa,si tot pe ea am si simtit-o prima data! Tot ea se trezeste si noaptea la drumurile de baie...E o dulce ca mereu imi da semne ca e acolo si e bine [il]  [il]

 

Si eu i-am simtit diferit pe copilasi toata sarcina. Alma a fost foarte activa si jucausa - la fel este si acum, sgubilitica si neastamparata. Tudor este analitic, meticulos dar si foarte empatic si iubitor. La noi s-a potrivit temperamentul din burtica .... :)

Pupici la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor lasati motatele la caldut,saptamina asta nu nasc [artif]  [artif]  [artif].

Am fost la control,colul meu deschis dar de 3 cm,si pare ca nu vrea sa se scurteze,mi-au dat stimulente pentru 5 zile injectabile,si daca nu ma interneaza [batcap]  [batcap]  [batcap] .

 

Uite ca am avut dreptate cind am spus ca ajung la 38 in ciuda la toti medicii!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!!!!!

Iulia, mi-am propus sa te depasesc cu 2 saptamani la termen!! Sper sa-mi si iasa pasenta.

Ieri am fost la o monitorizare de col si il avem lung de 40 mm si inchis si uramtoarea eco este pe 17 februarie.. Stam bine..in afara de o anemie severa , pentru care dr mi-a marit doza de fier.

Vis-a-vis de nastere, am ales sa ramanem la Polizu, la rezervele cu plata. Sper ca am luat cea mai buna decizie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik nu este de dorit mai mult de 38 saptamani, deci o sa ajungi cu bine cu ajutorul lui Dumnezeu la cel dorit, la mine azi e de 30 mm, la 37+ 2, si tot timpul a fost in jur de 38-39mm, doar la 21 săptămâni nu stiu ce sa întîmplat ca sa scurtat la 22 apoi am revenit la 40 cu tratament. Anemia am facut si eu de gradul 2, am luat f mult fier si acum mai iau.

Tot asa bine sa o tineti pina la urma!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, cum esti azi?

Tot 3 in 1?

Zilele trecute am vazut ca ai scris de Prenatal..Au si la mine in oras magazin.Nu stiu daca fac livrari si in MD, insa daca vrei, pot sa te ajut (tu sa faci comenzile, sa fie livrate la mine sau sa le ridic eu din magazin cand trec prin oras si eu sa le trimit in MD prin posta, care e la doi pasi de mine). Poti sa te uiti la oferte pe Prenatal.nl

 

Monik, ce avansezi si tu in sarcina! Deja 25 de saptamani! Wow! Eu pe vremea aia aveam deja o ditamai burtoaia [:)] .

 

Bubu, tu cate saptamani ai?Te descurci acum acasa cu toate domnisoarele in vacanta?

 

Rlk, ti-a trecut varicela?

 

Irat, coincidenta sau nu, si Alma mea  a fost mereu o nastrusnica.Si acum e inca o smechera si jumatate, insa totusi mai intelegatoare. E ff inteleapta pentru varsta ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik,ce valoare are hemoglobina de ti-au spus ca e anemie feriptiva severa?Si cat si ce Fe iei suplimentar?Ajuta f mult,salata de sfecla,ficatei,spanac,fresh de sfecla e chiar super,dar mai greu de inghitit simplu,poti pune si sucul de la 1-2 mandarine,iarasi fructele sunt bune.

Pupici,trece ea anemia daca e combatuta optim.

 

Danyce,am 26 saptamani(um) ,fetele sunt tot intr-o joaca la zapada,voi aveti zapada?

 

Voi beti apa minerala in sarcina?Ca am dat-o exclusiv pe apa normala si chiar imi era pofta intr-o zi de minerala si m-am ferit ca nu stiu cat de indicata este.

 

Rlk,ai tai ce mai fac?Gata varicela?

 

Bea,zgubi rau si noi ne jucam cu cordonul la o eco,nu mai stiu sigur,in cate sapt esti?

 

Jaguar,voi cred ca ati ajuns la 1 kg fiecare deja.

 

Iulia,cum esti,gata toate pregatirile?

 

pupici pentru toate!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyce si eu am ditamai butoaia!!:)))))))))) nu ma las mai prejos!!!Aseara mi-a zis sotul ( in gluma, bineinteles) , sa mai las mancarea ca am facut ditamai burta....creste vazand cu ochii:))))

Bubu, hemoglobina mi-a iesit 9 , interval de referinta 12-16/g/dL.

In aceste conditii eu luam suplimente ce contin fier zilnic ( femibion 2 alternativ cu Elevit)  si Tardyferon 80 mg o data la 2 zile. Acum mi-a dat fier de 2 ori pe zi. Mai ajutam si cu alimentatia.

Important este ca am scapat de infectii si suntem ok.

Mi mult ma streseaza bebelusii , sunt zile in care sunt f activi( ma suteaza de nu ma vad)si zile in care sunt f linistiti, abia ii simt ( dar ii simt), iar  eu vreau sa fie activi non-stop!!! Exagerez, nu????:))))))))))))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...