Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

 Buna seara fetelor!

 

 Azi am facut eco de 9 saptamani, si mi-a luat sange pentru dublu test.

Si am o mare nelamurire, impreuna cu fisa pentru analiza de sange trebuia sa dau si hartia cu ce masuratori mi-a facut Dr Albu, ca el mi-a dat inca o copie pe care scrie bitest, ca sa faca interpretarea?

 Ca tipa de la receptie mi-a zis ca nu. Dar ei ce interpretare imi fac numai din analiza de sange? Lamuriti-ma si pe mine, va rog!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare frumoaselot!!!!!

 

Noi tot 3 in 1 [clo]  [clo]  [clo] !!! Chiar devine amuzanta situatia.....sa stai tu din luna a 7 ca un ou,pus la pastrare,si acum na,trebuie sa facem orice ca sai scoatem pina luni!!!! [batcap]

 

Si eu,daca tot prind momentul,am iesit dimineata la 8 sa fac analize (biochimia si coagulare) si am venit acasa la 16,asta la volan cu burta pe solduri prin tot orasul....Am fost la Mall,la frizer,manichiura,la epilare mi-a fost frica,se spune ca nu este prea bine in ultimul trimestru.....sotul panicat ma suna si ma intreaba "ce s-a intimplat,te-au internat"....da, m-au internat la cumparaturi [:)]

 

Hormonii care ii primesc pn scurtarea colului sunt nashpa de tot,te iau caldurile,apoi ametesti,aseara chiar am vomat,sau eu nu ii tolerez sau nu mai inteleg....

In rest ok,azi am darimat cintarul cu +24 kg [batcap] sanatate sa fie ca le dam noi jos....(atasez poze cu kg si burtica)

 

Poop! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

post-127035-0-30789000-1391626862_thumb.jpg

post-127035-0-38403700-1391626874_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia,ai o super burtica,fascinanta,te felicit pentru bagajelul purtat atata vreme,la corp esti slaba,dupa nastere vei fi un fulg de nea;de la ce varsta a sarcinii a crescut f repede?

inca putin si ne dai vestea cea mare,suntem aici sa te sustinem.

 

Monik,nu-i chiar asa mica valoarea,altii ar zice moderata anemia,sigur va creste nivelul de fier dupa tardyferon,il iei varianta simpla sau cu acid folic?oricum au si vitaminele prenatale acid folic si b12.

 

Jaguar,ti-ai reluat plimbarile?te-a mai jenat?

 

Rlk,sa ne spui vestile de la eco.

 

cu insomniile ma confrunt si eu,am avut prb asta la toate sarcinile si chiar daca eram super obosita tot ma prindea 1-2 noaptea.dr mea zicea sa beau ceai de tei,e f bun,insa tot nu ma ajuta sa dorm.

 

Cort,nu stiu sa te sfatuiesc,suna-i pe ei si sigur te lamuresc ce proceduri au,poti vedea rezultatele si pe net?

 

mamici,ce mai fac puii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellou burtici [hia]

Iuliaaaaa, ai o burta suuper fainaaaa!!!! woww cat am admirat-oo [clo]

Nu stiu unde s-au pus kg tale, dar arati ff bine la corp si dupa nastere o sa fii o mamica tare!!!bravooo si tinem pumnii sa vina bb cand sunt ei pregatiti! insa se pare ca le place la mami la caldurica [:)]

 

Cor, imi pare rau ca nu te pot ajuta...eu am facut toate cele la 12w6d.

 

Bubu, dapp am reluat plimbarile, mai scurte ce-i drept ca se intareste tare des burtik.. Am fost si prin magazine zilele astea, dar nu exagerez, cu prudenta..

Trrebuie sa fac putina miscare,ca altfel nu ma simt bine:-) in plus nu am scapat de fier si vit D, si se pare ca voi apela la ceva "laxative naturale"daca e cum spuneti voi cu pastilele de fier.. [soricel]

 

Danyce, ai dreptate bebeii sa fie bine, noi vom recupera toate cele dupa nastere! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna seara fetelor!

 

 Azi am facut eco de 9 saptamani, si mi-a luat sange pentru dublu test.

Si am o mare nelamurire, impreuna cu fisa pentru analiza de sange trebuia sa dau si hartia cu ce masuratori mi-a facut Dr Albu, ca el mi-a dat inca o copie pe care scrie bitest, ca sa faca interpretarea?

 Ca tipa de la receptie mi-a zis ca nu. Dar ei ce interpretare imi fac numai din analiza de sange? Lamuriti-ma si pe mine, va rog!

Cor , eu am facut ambele morfo la Mdl si primul bitest a fost Astraia. Din pacate la gemeni , desi este f performant, nu-si face treaba la fel de bine ca in sarcina unica. E foarte bina ca l-ai facut la MMF si nu la Spital MDl, pentru ca cei de la MMF au un soft mai scump si mai destept si este mult mai eficient.

Eu am facut morfo t1 cu  dr Gache , la fel , mi-a dat 2 exeplare, din care unul a ramas la receptie.  Rezultatul testului final se face coreland eco cu analizele de sange, chiar acum am verificat, uitandu-ma in dosar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Monik, pentru sange am fost acolo in stanga jos langa mmf, acolo m-au trimis. Azi de dimineata am fost si am intrebat, si era tot tipa de ieri de la receptie mmf, si mi-a zis ca nu trebuie sa las nimic , sa vin direct pe 26 ca ei primesc automat rezultaul la sange.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...