Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)


Recommended Posts

Oxxy, mai erau ceaiuri, Gripe water parca le spune, si erau bebei la care mergea. Eu o mai puneam pe pitica mea pe burta mea, dezvelita, si stateam asa, burta-n burta amandoua si se mai linistea. Sau ii mai faceam masaj in sens invers acelor de ceasornic, pe sub buric. Alteori ii mai prindeam piciorusele si le indoiam spre burtica, mai dadea cate-un part si se mai linistea. Auzeam mamici ca le incalzeau burtica cu uscatorul de par. Orice, numai sa se calmeze saracutii.

Numai bine! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hai Iulia,nastere usoara!!!!!!!!!!pupici

 

 

ce fac burticile? toata lumea la plimbarici?

 

la colici,de mare mare nevoie dupa 2 zile de urlete,am primit un sfat ca-n ceaiul de fincen/fenicul/anason sa pun o cojita de 3-5 mm de ceapa alba si cu infuzia astfel realizata sa-i dau 10 ml,nu va zic ce efect miraculos a avut,de la ceapa a eliminat toate gazele si mi s-a linistit fata,apoi a mancat si a dormit si ea 4 ore legate si un somn sanatos de i se bucalase fata,acum treaba e ca nu mi-a zis asa ceva pediatra,ci o vecina,bb avea 6-7 sapt,4,8 kg,stiu ca n-am abuzat de metoda,am dat cand nu mai era nimic de efect,san,bonisan sau altele,mai tarzior un pic am descoperit un siropel de marar,ffff bun si el,ii dadeam de 3 ori pe zi si o data cu folosirea lui am scapat definitiv de colici,a facut ultima perioada de colici mult mai suportabila,pe acesta il primisem ca sfat de la dr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...