Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sentimentul care nu-mi da pace


Recommended Posts

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De unde stii asta?

Este deja din folclorul job-uistic ca sa zic asa.

 

Si la stat si la privat.

Eu am ajuns la concluzia ca fara pile ajungi ori intr-un loc pe o munca istovitoare, fara prea multa calificare, pe care in general este fluctuatie, ori la vreun patronas isteric, in fata caruia tremuri de frica sa nu te dea afara si uiti de multe ori ca muncesti ca sa i umfli lui buzunarele.

 

 

Din pacate timpurile 2003-2009 cand gemeau de job uri pe peste tot si la stat nu mergea nimeni din cauza banilor au apus, sunt istorie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt frustrata nu neaparat neindreptatita.

 

Si ma obsedeaza ideea ca a plecat plansa, comisia este formata din 2 super profesioniste, din exteriorul spitalului, pe una o cunosteam putin, m-am ciocnit de ea profesional in urma cu ceva ani.

 

Poate ca plangea pentru ca e o persoana emotiva, poate ca a rabufnit dupa stresul examenului. Mie mi s-a intamplat in facultate sa ies din examene jelind ca n-o sa trec, n-am facut nimic, a fost greu..si sa iau peste 9.

Peste tot, si la stat si la privat se incurajeaza promovarea oamenilor din interior. Eu lucrez in multinationala si daca e de ales dintre doi candidati, unul intern si unul extern cu acelasi "scor" este ales cel intern. Este evident ca o experienta de cativa ani ii da suficienta expunere care reprezinta o garantie in plus pentru institutie ca a ales bine. in plus este un mesaj pozitiv pentru personalul institutiei respective, exisita posibilitati de promovare. Prin mutarea persoanei respective pe poztia ei promoveaza altcineva si tot asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun..deci fata aia avea o personalitate placuta, a fost prima la examenul scris si avea experienta in cadrul companiei respective...versus alti candidati care nu aveau nimic din cele de mai sus.

 

Mda, niste nasoi ca au ales-o pe ea. Trebuiau sa angajeze pe altcineva  [batcap] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun..deci fata aia avea o personalitate placuta, a fost prima la examenul scris si avea experienta in cadrul companiei respective...versus alti candidati care nu aveau nimic din cele de mai sus.

 

Mda, niste nasoi ca au ales-o pe ea. Trebuiau sa angajeze pe altcineva  [batcap] 

Fata era o antipatica si da a fost mai desteapta decat mine care nu aveam pile cu fix 25 de sutimi adica maxim 3 randuri.

 

Si comisia a fost formata din 2 profesioniste care au ,,biciui-o'' cu intrebari la care  nu a fost capabila sa raspunda si a iesit bazaind si pentru ca a fost ,,comanda'' au luat-o pe ea.

 

Eu nu pot sa spun mai mul;te aici ca totusi este un site public, dar munca unei infirmiere nu se compara cu munca unui medic, de exemplu, indiferent cate podele a spalat aia in spital,(metaforic vorbind caci nu este vorba despre profesiile astea), cate maine a pupat, ca sa ma exprim mai elegant da. Eu am sentimentul meu care nu mi da pace si voi vedea doar cat or sa o tina nervii. Eu ii dau 2 luni.

Pentru ca una e sa canti cantecele cu copiii si sa-i duci in excursie si alta presupune postul pe care am candidat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anushca tu ce vrei sa faci acum? care este planul tau de viitor? googalesti dupa numele tipei sa vezi care mai e viata ei, ii postezi nr de tel la anunturi matrimoniale, si tii degetele incrucisate sa aiba ghinion 7 ani? cu ce te ajuta pe tine aceasta inversunare impotriva ei? stai pe loc nu iti mai cauti job asteptand sa clacheze ea? mi se pare ca iti consumi inutil energia in ceva ce nu are sens. 

ok . a fost un esec. capul sus si vezi ce faci mai departe. nu trebuie sa astepti sa vezi cat rezista ea, etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...