Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Lectiile voastre de viata


Recommended Posts

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am niste bagaje under construction dar m-am intrerupt, cu sosete pe care incerc sa le imperechez si tricourui din care aleg, ca sa va spun ca este absolut incredibil sa va citesc. O sa tot traiesc libertatea asta, caci da, recunosc, sunt binecuvantata. Sunt de ceva timp in postura in care daca mor in clipa urmatoare, lista mea de regrete e mica... si lista de bucurii e mare. Incepand cu lucrurile marunte ca faptul ca merg pe picioare, ca e Maria sanatoasa (ca nu citeste nici nu e mare nenorocire), ca ma duc cu drag la munca, ca am prieteni atat de buni, ca va am pe voi, contrazicandu-ma sau dandu-mi dreptate...

Da, traiesc si ma bucur de ce traiesc. Tot nu sunt impacata cu amazoniada, dar macar stiu ca pot astepta pana isi da Fat frumos pielea de porc jos de pe el (daca stiti basmul)... nu ma grabeste nimic.

Citind experiente ma ajuta sa discern... inca nu stiu cat de mult pot sa las ratiunea deoparte... dar viata e un film cu mult suspans. Si de aia nu ma plictisesc si nici nu ma blazez. Dar incerc sa rup niste legaturi cu trecutul care ma tin pe loc... stiu ca atunci cand o sa invat iertarea, abia atunci o sa stiu exact ce vreau. Well, incerc sa carpesc niste gauri, in speranta ca atunci cand voi avea insght-ul o sa stiu si o sa vad ce, pe cine, cum...

 Mai scrieti, nu doar pentru mine, suntem mai multi care bem de la izvorul asta, eu sunt doar aia cu gura mare care are prea putin de pierdut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, traiesc si ma bucur de ce traiesc. Tot nu sunt impacata cu amazoniada, dar macar stiu ca pot astepta pana isi da Fat frumos pielea de porc jos de pe el (daca stiti basmul)... nu ma grabeste nimic.

 

 

Well, intre primul mesaj si acesta (citat) este ceva diferenta...inseamna ca n-ai pierdut timpul degeaba [:)]

De fapt, intreaga imagine pe care o am despre tine este a unei persoane care traieste. Ma bucur ca nu se schimba nimic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu urasc barbatii. Doamne fereste, ce-as face intr-o lume de femei... brrr! 

Si nu ma intreb ce-o sa fac peste 10 ani, eu sunt mai relaxata cu termenele de anticipare asa mari. 

Am vrut doar experiente, sa vad la altii/altele cum au ales, care au fost resorturile interne care au declansat "fluturii" si apoi decizia. E pur si simplu nevoia de a ma uita la altii, sa invat. Poate ca eu fac bine, poate ca nu, de aceea vreau sa vad ce fac si cei din jur. Nu e gura lumii, ci norma sociala. Nu stiu daca ma fac inteleasa... e ca si cum as juca cu voi adevar sau provocare, imi plac lucrurile astea adevarate, vorbite de oameni adevarati, cu existente similare sau nu cu a mea, dar care se raporteaza la aceeasi lume, la acelasi moment si la aceeasi colectivitate. 

Daca mai aveti inspiratie si chef sa imi impartasiti chestii, eu citesc. Si o sa mai scriu, dupa ce reintru in normal cu munca, acum sunt proaspat intoarsa intr-o mini-vacanta si am un numar prea mare de mailuri necitite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...