Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

Kytana si eu sunt convinsa ca iti vei gasi un job bun, doar ca trebuie sa iti faci curaj sa il lasi pe Luca si cu maica-ta, daca tot e acolo cu si pentru voi, incearca sa faci pasul asta de pe acum.

Felicitari pentru perseverenta de slim&fit. Eu sunt la categoria purcica, incepusem un regim, ma ambiTionasem si eu de la tine cu ceva ex fizice, dar e tare greu la mine si am lasat-o balta din diverse pretexte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

noi am avut o noapte proasta, la 1 avea 35,9 in fundic si m-am panicat,i-am dat sosete, pantaloni lungi, l-am tinut un brate sa îl încălzesc, apoi a făcut un caca mai lichid decât de obicei, dar nu chiar diareic (scuze detaliile), la 6 avea 39 su i-am dat paracetamol si acum nu mai are de febra. Nu mai stiu ce e de făcut asa ca voi chema o pediatra acasa sa îl vadă daca mai face febra. Nu am chef de mers la urgenta sa îl tin cateva ore pe holuri.

O zi buna va doresc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot mai doarme piciul la mine pe picioare, sa va mai zic una alta.

David e un grasan, ma rupe de maini, are 11,8 kg, la 11 luni, e lungan tare, nu l-am mai masurat insa, dar hainele de 80 ii sunt mici. De o saptamana ma termina cu bratele, nu ma slabeste din ochi nici 5 minute, si daca e la mine in brate si ma asez pe canapea cu el se pune pe plans, crezand ca il las jos. Transpira la greu. Mai ales dupa o tura de plans trebuie schimbat imediat si Spalat ca e lipicios tare. Papa bine, de 2 zile i-am dat si ou cu albus si vad ca e ok.

Ah...apropos de asta, scrisese cine. De cereale de orez cu roscove de la nestle pentru David, daca nu i-ai dat inca Corinuka, ti le recomand si eu cu toata increderea. Mai sunteti inca pe lapte fara lactoza. I le poti amesteca in laptele ala, sau doar cu apa, ca sunt tare dulci. Eu le-am folosit la primul baietel, cand a avut rotavirus si a dat roade si acum la David, de vreo 2 sapt, cand a avut ceva scaune proaste si 2 ture de vomitat, l-am trecut pe regim- orez, morcovi, pipet de pui fiert, banana verde. Mar copt, sirop de afine facut de mine si humana hn + orez cu roscove si ceai de menta cu hidrasec si in 3 zile era ca inainte. De fapt de a doua zi a trecut, dar am continuat 3 zile, sa nu recidiveze. Sper sa va treaca si voua sa terminati cu boala ca e tare greu si pt pui si pt mama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Cum ati dormit? Cum sunt bolnaviorii?

David s-a cam foit azinoapte, dar e putin mai bine..sper sa fie si mai bine..

Carmen multumim de cafea, acum o savurez..si eu sunt mai bine, desi am luat doar un paracetamol...tot mucoasa, dar mai bine..

Va servim cu o felie de pizza, azi face puiul meu 11 lunite!!!

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma dimineata la ora aia etemperatura corpului mai scazuta, e temepratura bazala cand organismul e in repaos total, fara consum energetic. Se poate sa fi fost si un frison usor inainte de febra. Oricum e bine sa il vada un dr, ca deja e a 3-a zi (parca) si sa ii verifice ganglionii, urechiusele, gatul...

Dominic ( baiatul cel mare) pe la 1,3 ani mi-a facut la fel 3 zile cu febra mare 39,9 si el dansa si radea, il tineam doar in pampers, desi era decembrie( eRa cald in casa) si a 3-a zi au aparut petele acelea rosiI pale si micute pe trunchi- respectiv abdomen. A doua zi era ok, fara febra, pete...poate e asa si la voi, mai verifica-l azi, ca alea si in -3 ore, rareori 1-3 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La muuulti anisoriii Daviducuuu!! [s]

 

Norma, cum mai sunteti acum? Tot cu febra sau a trecut? Cred ca te-ai speriat cand l-ai gasit asa rece. Dragul de el!

 

Corinuka, multumesc de incurajari  [:I]

 

Ce bine ca nu a  mai plans dl Paul, Carmen!

 

Luca tot matinal, la ora 5 mi-a dat trezirea, na ce sa ii fac. Ne-am jucat in pat, ne-am tzitzilit iar la 6 ne-am dat jos din pat. Acum face nani de 45'. Ieri a dormit f mult, de dimineata 1.5h si dupa amiaza mai bine de 2h. Ma gandesc ca si de asta a fost asa matinal.

 

O duminica frumoasa, dragi surate!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...