Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

Buna seara!

 

Intru repede sa urez la multe lunite, Daviducu!!! Sa fii sanatos, voios si cumintel!

 

Noi am tot fost plecati zilele astea; acum ne pregatim de baita si nani ca e frant piciul meu!

 

Ramona, bine ai revenit! [flo2]

 

Sanatate multa bolnaviorilor!

 

O noapte linistita tuturor! [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim frumos de urari!

David a fost mai bine azi si cu cacuta si cu mucisorii...cam plangaret la mese...acuma pe seara l-am scos la o plimbare sperand sa doarma, dar cum n-a iesit de cateva zile era tare curios de tot si n-a dormit decat acum dupa papa si chinul cu mucii..

Ramona bine-ai revenit, multumesc tare mult de sfaturi si informatii..

Norma si eu zic c-ar fi bine totusi sa-l vada un dr..

Anca si restul fetelor pupici"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revinit Ramona! Speram sa fii la fel de activa cum ai fost astazi :).

La multi ani David! Sa fii sanatos!

 

Norma, nu-i bai, nu am fost toata ziua acasa, l-ai scris cu 7 min inainte de a deschide eu computerul. Mai avem timp, ca plecam in 2 sapt. Va doresc o noapte usoara si fara febra.

 

Paul doarme deocamdata, undeva pe la picioarele noastre, nu cred ca il pun in patut, nici nu vreau sa il trezesc dar mai mult ca imi place sa il simt langa mine. Sper sa nu il fac un mamos. Aaaa, avantajul de a avea surori: i-au facut unghiile, dar nu au reusit decat 2, si alea prin somn [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

azi noapte la 2 s)a trezit Andrei urland sinu lammai putut opri decât f greu la sân, se arcuia,era livid, se uita in gol si avea 35,1 temperatura. Am fugit la urgenta, acolo avea 35,7. L-su ascultat la plămâni, inimioara,l-au palpat si ne-au trimis acasă sa continuam antitermicele, sa mergem la pediatra si pt siguranta la un neurolog ca nu cumva sa fi fost convulsii ce le-smdescris eu.

Sunt tare necăjită.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, imi pare rau sa citesc asta, dar sper sa fie totul bine [flo2]  [flo] . Nu stiam ca se pot face convulsii si de la stare subfebrila, sper sa fie totul bine si ca sunteti OK acum.

Va pupa.

 

Mirabela, Oli, cele care mai lucrati, va doresc o saptamana frumoasa si cu copii cuminti si mancaciosi in lipsa voastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen- sunt si eu putin in dubii; pe net nu am citit nimic despre convulsii la temp asa mica; nu gasesc decat convulsii la temp fff ridicate, cu pierderi de cunostinta etc dar Andrei nu a avut asa ceva; si le-am explicat dar....iar cand am auzit ca trebuie sa continui antitermicele desi scrie pe toate prospectele sa nu dau mai mult de 3 zile si plus ca are asa temp mica...iti dai seama ce incredere pot avea. Acum astept sa se se faca ora 8 sa sun la pediatra. Dar nu vreau sa il trezesc pe Andrei, macar odihnit sa fie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Multumesc de reprimire fetelor!

Si eu is cu gandul la voi Norma, sper sa gasiti cat mai repede cauza simptomelor astora. Eu as zice ca alea nu au fost convulsii( alea se si numesc convulsii febrile, ca sa fac la febra, nu la hipotermie)la el era mai degraba o stare de soc. Trebuie neaparat investigatii la sange, urina, chiar scaun si consult neurologic. Eu as miza pe un virus, dar cum la noi prin analize se depisteaza greu astia, daca ai noroc sa iti faca analizele alea, e mai greu totusi. Sanatate multa!

O saptamana frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...