Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi cred ca o sa facem anisorul fara nici un dintoc. N-ar fi asta baiul, dar stiu de la Dominic ca atunci cand ies mai tarziu dintii durerile is si mai mari. Asta e, nu am cum sa grabesc acest proces.

Fetele care sunteti deja in campul muncii, cum va mai este? V-ati acomodat cat de cat?

Tare va admir ca ii alaptati in continuare. La noi s-a oprit acest proces la 9 luni, cand a trebuit sa plec eu din tara 5 zile. -n primele 2 zile nu a vrut lapte praf deloc, dar nici lapte matern decongelat. Pana la urma a acceptat laptele praf de la dm, iar la intoarcere a supt de doua ori si apoi gata, nu a mai vrut sanul.

Chiar mai da cine lapte praf de la DM? Astia au lapte doar pana la nr 3, care e dupa 10 luni, dar acest lapte e diferit la gust si consistEnta, e mai gros si unsuros cumva si David nu il vrea, asa ca i-am dat tot nr 2 care se da pana la 10 luni. Va trebui sa i-l schimb dar mi-e frica sa nu-l refuze si nu stiu de care sa aleg. Are cineva curaj sa treaca de la 1 an pe lapte de vaca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona bine ai venit! Tre' sa dau inapoi sa citesc tot ce ne-ai povestit [flo] Nu stiu ce sa iti zic despre LP pentru noi suntem pe tzitzi exclusiv. 

 

Doamne Norma cred ca te-ai speriat f tare... Cand te-am citit l-am avut in fata ochilor pe Luca la 6 saptmanai cand tipa si era livid la fata... O Doamne... Multa sanatate si sa aflati repede ce are micul Andrei. Te imbratisez!

 

Va pup si va imbratisez pe toate, sper ca sunteti bine! Gabi, cum mai dormiti? Stelutz cum merge cu munca? Ati gasit pe cineva pentru Mateiut? Andreiuta, pe unde umblati? Mirabela, cum a fost/este in concediu? Oli, ce mai face Maya?

 

O zi frumoasa! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Kytana, ne-am speriat amandoi de intr-o secunda am fost imbracati si in masina la urgenta de unde am venit cum am plecat, ma rog.....

 

Si pediatra a zis ca nu au fost convulsii, i-a fost frig si cum nu stia ce sa zica plangea de rupea...bine ca s-a linistit la san. Acum e afara cu bunicii, umbla, e vesel, a mancat bine, rade, nu are febra. Astept rezultatul probei de urina si vedem ce facem in continuare.

La noapte cred ca voi dormi cu el si il voi imbraca in pijama intreaga ca pana acuma il imbracam in pantaloni scurti si maneca scurta ca sunt 27 grade in casa. Mi-a fost frica sa las toata noaptea aerul conditioant sa nu raceasca; ziua il mai las in bucatarie si stam in alta camera care nu e pe directia aerului ......

 

O zi buna fetelor, sa ne auzim cu bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata spre pranz dragi mamici si bobocei

 

LML Daviducu!!!

 

Norma tinem pumnii sa se insanatoseasca repede-repede Andrei si sa nu fie nimic grav

 

noi am avut in continuare aventuri, sambata seara m-a apucat si pe mine gastro-enterita, si la 4 dimineata si pe fiica-mea :((( eu am scapat cel mai usor dintre toti 4 pt ca intamplator nu mancasem de 8 ore si am luat imediat medicamente. 

 

Mateiutzul meu inca nu e total pe picioare, pentru ca s-au apucat si la noi sa iasa dintii grupa mare - pana acum nu aveam decat cei 2 de jos si acum au spart 3 deodata sus (unul sambata, 2 duminica) si cred ca vine si al patrulea tot sus azi-maine. deci  combinat cu gastro-enterita a dat cu virgula... cu mancarea azi e a patra zi si inca e sub jumate din cat manca el obisnuit... asta e, recuperam noi, nu imi doresc decat sa nu mai vad nici o voma / nici un c*** moale... (scuzati grafica dar asta e adevarul)

 

altfel vreme super aici si in general tot restul e bine

 

va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma,, bine ca e OK si te vad si pe tine cu moralul ridicat. Am crezut ca numai in provincie poti merge la spital b__ si sa te intorci v___, dar vad ca se intampla si la case mai mari. Una peste alta, faptul ca e vesel e un semn bun.

 

Anamaria, esti cool, ati fost bolnavi cu totii si esti inca ZEN, eu eram praf in locul tau, nu de alta, dar cineva trebuie sa ii tina de urat Kytanei [flo2], sa fim doua care ne plangem.

 

Ma duc la trebusoara, ca a venit o prietena sa imi stearga geamurile si nu pot sa stau degeaba si ea sa faca treaba [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...