Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

Ramonelor, ma bucur ca ne-ati scris iar! Ramona7575, mi-au dat lacrimile cand am citit despre copilul tau cel mare si suferinta lui la plecarea tatalui. RamonaCapot: Felicitari, cum reusesti, si copii crescuti singura, si job si zugravit??? 

 

Daca va plac, mergeti joi la Lidl: http://www.lidl.ro/cps/rde/SID-825F1CC5-F31FC505/www_lidl_ro/hs.xsl/Oferte-513.htm?id=116

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu initial i-am dat avocado simplu si i-a placut, ii taiam bucatele mici si subtiri, care i se topeau in gura. Apoi nu a mai vrut si ii rad pe razatoarea de fructe intai avocado, apoi piersica, i le amestec in borcanas de bebe, adaug niste cereale si gata. Mai intreba cineva de galbenus cum i-l dau. Fie ca atare, bucatele mici, sa i se topeasca in gura, apoi cam protesta si i-l amestec cu iaurt si putine cereale, daca cere consistenta. 

 

Oana, ce mai faci? Oli, cum se descurca sotiorul singur cu Maya?Ana, unde il duci pe baiatel la sedinte de inot? Daca poti, pune link cu colacul recomandat si cu indicatiile profesoarei de inot. Nici eu nu am luat After sun, dar cu crema Mustella FP 50 i-am dat la amandoua, chiar daca soarele parea molicel si pe Simona o tineam si in fata mea, sa aiba umbra de la mine. Umbrela am avut, dar nu am carat-o deloc la plaja, era si asa greu cu doi copii, jucarii copii (piscina, barca, galetusa, forme) si cu gentuta noastra cu prosop, cearsaf etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

A fost ok la munca, am trecut un hop :)

 

La multi anisori, Ilaria!!!

 

Elfica, se descurca sotul cu Maya fb, nu am treaba cu ei amandoi. Nu ma mulg la serviciu, se intaresc sanii si ieri de exemplu am simtit o data niste intepaturi, era dupa 4 zile de stat acasa si supt la discretie, dar de obicei chiar daca ma inteapa, ma iau cu treaba si uit. Acasa suge din amandoi cand ajung.

 

Multumim de felicitari :*

 

Eu am o durere de cap si o stare de ameteala f naspa, asa ca ma bag la somn ca nu mai pot. :(

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, te felicit ca ai reusit sa nu ii dai deloc zahar.Recunosc ca Andrei al meu a mai pus gura pe cate ceva interzis de bebelusi.Adica gustat.Acum imi pare rau ca I-am dat....dar are asa o fata cand mananc ceva si plecaie inrr-un mare fel cu gurita si e in stare sa se urce pe mine.

 

Astazi vreau sa ii dau pt prima data peste.I-am luat aseara salau si astazi o sa il prepar.Sa vedem daca ii place.

 

in rest e cu multi muci transparenti si astazi a si tusit de 3 ori.Febra nu are....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Elfica facem inot la baby spa - www.babyspa.ro. da-mi PM daca vrei sa vorbim mai multe

 

echipamentele sunt http://www.aquazone.ro/didactic/bagheta-spuma-aquagym-3.html si  http://www.aquazone.ro/aquagym-1/conector-dublu-1.html dar nu stiu cum sa explic variantele multiple de "constructie" care se pot face cu ele

 

Matei nu mai are simptome de 40 ore si a facut primul c*** normal in dimineata asta, Doamne ajuta, sper ca s-a terminat...

 

pupici grasani pt toti bobocii si mamicile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Norma stiu ca nu-l faci tu, dar parca retinusem ca faci un tort pentru copii si ma gandeam ca-ti spune ce pune in el...daca afli, multumiri!!!

Oli ma bucur c-ai trecut hopul!

Anamaria ce bine ca matei e ok! Si noi ne laudam cu primul kk tare ieri :) au ramas mucii si gatul..

Ramona bine-ati revenit acasa! Pfoai ce mult stati fara tati :(

Andrea si eu i-am mai dat dulce...si nu demult ii pun si cate un graunte de sare in papa...

Elfica ce fete dulci ai tu!

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor!

 

Eu sunt treaza de la 04:30, nu am mai putut dormi. Acum am vopsit-o pe mama mea si am zis sa va scriu rapid.

 

Mi-a tras atentia reteta asta pt tort: http://www.ourhavenhill.com/2012/06/05/recipe-healthy-smash-cake-for-babys-1st-birthday/

Pare simpla si numai chestii pe care le putem manca si noi si ei. 

 

Oli, felicitari pentru hop! Nici nu ma indoiam ca vei reusi, pupici!

 

Ramona, of ce greu fara sotior, nu?

 

Dl Pinguin vine mai devreme, adica sambata. Nu au prelungit nimanui internship-ul pentru ca au reusit sa termine proiectul in doar 8 saptamani. Ma bucur si nu prea. Ah, sambata ma duc sa ma tund si vopsesc. Inca nu stiu cum; am stans banii de la meditatiile de engleza si este momentul sa ma rupt de trecut si care ar fi cea mai buna metoda pentru o fata decat o schimbare radicala de look? :D Va pun o poza dupa, sa va speriati si voi hihi.

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...