Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

Buna dragelor!

 

Corinuka, felicitaaari lui Daviducu! L-am vazut si eu pe FB ce frumos e si ce bine sta in picioare!!  [pk] [pup]

 

Carmen, distractie placuta, fara ploicica [flo]

NOrma, te inteleg si stiu ce zici. Si la noi e la fel, suntem in priza toata ziua. Face la olita? Maaai ce baiat mare! M-am gandit sa ii cumpar si eu acum olita sa vedem cum reusim... nu am nicio idee. Ai vreun sfat?

 

Ancuta, Pingu mic avea acum mai bine de 1 luna aprox 12 kg  [:-)))] Acum are 82 cm si kg nush ca tot nu avem cantar. Cred ca eu l-am cantarit cel mai putin de aici de la nastere pana acum. Nici pe mine nu ma cantaresc  [:-)))]  Deci stai linistita, conteaza sanatos sa fie ca acum incepe sa mearga si imediat da jos, sau eventual nu mai ia in greutate. Pupici

 

Simonelia, ce mai faceti voi? Ne mai citesti? 

 

Oana, sper ca sunteti bine. [flo]

 

Dragelor, weekend placut. Nush daca voi reusi sa intru, maine vine Dl Pinguin, ma duc sa tund pleata (am niste emotii  [fri] - dar daca ma ciunteste am 6 luni in care voi purta caciula, voi fi trendy  [:-)))] ), dau si meditatii, duminica mergem la biserica deci cam plin weekendul. Va pup si sper sa fiti bine si voi si boboceii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pupici mamici! Vad ca se anunta we-uri pline :)

Norma aveti multe activitati, distractie placuta!

Carmen sa va simtiti bine la Humor!

Kytana sunt convinsa ca o sa arati super! Si eu sunt tunsa asa, nu stiam ca asa se numeste...acuma e tare aiurea ca vreau sa-l las sa creasca..

Mirabela petrecere frumoasa in we! Asteptam poze..

Oli, Anca si restul fetelor pooop cu drag!

Ma bucur ca va place feciorasul meu..din pacate e foarte repezit si deloc atent, vrea sa faca mai multe odata, intotdeauna in viteza, cand se ridica mai are si ceva in mana..azi statea in picioare langa masuta, nu se tinea bineinteles, a dat cu stangu-n dreptu' si a cazut...a dat cu capul de covor, a plans...oare sa-mi fac probleme? Mie mi s-a parut ca a dat tare, nu stiu...

Plecam si noi in we la ai mei desi David e inca mucios si mai trage si cate o cacuta apoasa, asa, sa nu uit cum arata...

Pupici cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

imi pare rau ca am lipsit cam mult, dar a fost motivat [:)]

Am inceput serviciul si a fost prima saptamana in care m-am adaptat si la programul normal de lucru (ca la fostul serviciu am stat doar 6 ore)  si la noile sarcini si solicitari.Oricum e bine, sunt foarte multumita (deocamdata) de serviciul nou.

 

Va multumesc tuturor pentru urarile de ziua Sophiei. Nu prea am simtit-o ca pe o zi pe de-a-ntregul a noastra , ca ne-am vazut dupa cresa/serviciu,dar oricum am sarbatorit-o duminica trecuta in cadru mai larg (cu nasa ei de botez) si a fost frumos.

Si am fost foarte impresionata de mini-petrecerea de la cresa.A avut tort (branza si fructe), i-au dat o diploma cu moaca ei si cu ''Happy birthday'' si cred ca a fost distractiv - nu stiu ce au priceput ei, dar mie mi-au mers la suflet pozele - aici https://www.dropbox.com/sh/mht42deg0v62qnj/O-WrUfDVwP#/

 

 

Cam atat.Suntem bine dar putin ocupati si obositi pana ne intram in programul asta normal. De saptamana viitoare promit sa intru mai des (adica sa citesc macar seara)- la serviciu nu mai am acces la FB, forum, mail si de astea. Acum ne obisnuim cu rutina si ne potolim.

 

Sa aveti un weekend super!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, am postat inainte de a termina.

 

Deci, mai stam putin pana mancam la pranz (ne pregateste un miel la ceaun) si apoi plecam spre casa. Nu a plouat dar nici soare nu a fost. Paul ne-a lasat sa ne desfasuram cat de cat si noaptea a fost linistit, i-am lasat pe turisti sa doarma [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OANA - ce scumpa e Sofia [flo] [flo] [flo] . Ce dragut ca au organizat party si ce draguti stau ei la masa si papa ce pot si cum pot.....

 

Intru scurt ca doarme [piciul si caut pe net ceva retete ca nu mai stiu ce sa ii fac; i-ati dat careva creier? fructe de mare? rata? eu as incepe sa incerc macar creier si rata....poate fructe de mare mai astept o luna -doua. Azi cred ca fac pilaf cu pui.

 

Weekend fain...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Oana, pentru Sophia, la multi ani, Mirabela, pentru Calin! Si petrecere frumoasa maine la cabana, poate ne pui si tu poze! Superbe pozele de la cresa, petrecere pe cinste pentru pici :)

 

Kytana: Felicitari pentru noua freza, asteptam poze!

 

Felicitari pentru inaltime si greutate puilor! Sunt mari.... eu am o piticuta, luni mergem la controlul de 10 luni si va spun rezultatele, noi sigur concuram la pozitia de cea mai mica :) Asteptam si greutatea uriasului, nu te feri, e si inalt, e si baiat.... 

 

Noi cu evenimente in familie, joi cununia civila a fratelui, maine cea religioasa, iar vineri plecam in Grecia, in insula Thassos pentru petrecerea de nunta si concediu prelungit, 10 zile :) Abia astept, sper sa nu fie cu incidente neplacute, cum am auzit la altii... 

 

AnaMaria: Petrecere frumoasa cat mai stati. Saptamana viitoare poate vorbim despre dispozitiv, sa vad daca am timp sa il iau pana plecam in Grecia si apoi poate vorbim la telefon, fiecare cu el in fata si imi explici. Daca nu te superi!
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...