Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

buna dimineata dragelor,

va las o cafeluta si cate un scone cu lamaie si cranberries (cum s-or numi ele pe romaneste habar n-am).

 

 

La multi ani Calin! 

La multi ani Sofia!

La multi ani Ilaria!

sa fiti sanatosi, norocosi si iubiti!

 

am pierdut startul la aniversari... Stefan a fost bolnav- febra mare si maraiala cat cuprinde, nu a mancat decat san, se trezea noaptea din ora-n ora sau la fiecare jumate de ora de am innebunit! Se pare ca a fost un virus, a durat 4 zile si de ieri a iesit soarele si la noi. Pfiuuu!

Acum e bine, deja a dormit binisor aseara, sper sa continuam tot asa.

 

Am obtinut job-ul la care am mers la interviu, si incep in sept. Initial aveam de gand sa-i mai aman putin, ca am concediu platit pana in oct, dar mi-au dat bani mai multi decat credeam si mi-a fost jena. E fain ca serviciul e la 5 minute de mers pe jos de casa (super noroc!), asa ca la inceput cel putin, vreau sa vin acasa la pauza de pranz (am 30' ) sa-l alaptez. Sotul va sta cu el, zice ca e prea mic sa-l dam la camin. Eu nu cred ca e mic, dar... ok, e mai bine sa stea un parinte decat un strain.

Cu ocazia asta profitam de saptamana libera care a mai ramas si plecam intr-o mica vacanta, La Cascada Niagara si vom face un tur in Ontario, sper sa reziste Stef la atata condus. Cu avionul facem 5 ore din Vancouver pana in Toronto, dar sper sa nu fie probleme.

asa ca voi mai scrie la intoarcere sau dupa ce incep serviciul.

 

va pup si sa aveti o duminica faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Calin!!! sanatate si voiosie si o petrecere super astazi iti dorim!

 

Gabi, felicitari de job. si sanatate lui Stef. cranberries = merisoare :)

 

Elfica, cu placere, vezi ca la acquazone doar pe internet se poate dureaza cam 48 de ore sa ajunga. cred ca e mai simplu sa fac poze cu ale mele montate in diferite feluri si ti le dau pe PM, ce zici? si cu siguranta va doresc sa nu luati si voi vreun virusel ca noi... in sensul asta mare atentie la apa, sa nu beti de la robinet, nu gheata, nu coctail-uri etc- ca daca ia unul din adulti virusul se da fff usor si la copiii (saliva etc). asa a fost si la noi, a luat tati si a dat la bebe, si de la bebe la mine si cea mare (ca iti dai seama ca mai ales eu l-am pupat in continuare mai ales sa il alin ca era bolnavior...)

 

nu_mai_stiu: Dukan eu am tinut cu succes de 2 ori dar nu in alaptare, nu cred ca se potriveste ca se cam elimina toxine multe si cred ca ajung si in laptic... parca scria si pe site-ul lor undeva ca nu se recomanda in alaptare? te-ai uitat?

 

Kytana sa-ti fie de bine tunsoarea noua, speram ca a fost surpriza placuta si pt dl Pinguin, asteptam poze!!!

 

Anca asteptam si greutate, inainte de boala asta concura si Matei cu Iustin si cu Luca la primul loc de barosani, ca la 10 luni avea 77 cm si 11,3 kg. inainte sa plecam la mare aveam 11,5-11,6 kg, va zic dupa intoarcere cum stam la 11 luni si ceva, ca 11 luni am facut ieri - si dupa boala :((( - ca o sa mergem si la control

 

pupacim cu drag

 

PS de peste 2 zile suntem bine cu totii, cred ca banuiati din moment ce nu m-am mai plans :) ne pregatim usor-usor si de plecare spre casa maine seara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oauuu fetelor ce maricei sunt bebeii vostru, oare Andrei e cel mai mic? El are doar 9700 si cm nu stiu sigur, ceva spre 77-78. Abia astept in 1 octombrie sa mergem la control.

 

Azi i-am dat mic dejun de băiețel,nu de bebelus: pâine cu unt si mozarela si pâine cu unt si dulceață. In total o felie a mâncat. I-am dat si în mâna si a mâncat singur, nu intru in detalii ce era sub el. După o ora i-am dat 2 piersici si o felie de pepene galben. Acum doarme in cărucior, eu îl plimb pe marginea unui lac si tati face windsurf.

va doresc duminica plăcută.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si i-am dat din cana mea sabes lapte de vacă. I-am dat cu paiul. A luat o gura si nu i-a plăcut deloc. Am mai încercat o dată dar nu ii place. Oricum nu intentionez sa ii dau lapte de vaca pana la 2 ani dar eram curioasa.

După ce vin de la mare încerc sa ii dau lapte praf cu paiul sa vad daca ii place.

Azi avem la prânz pilaf cu praz, dovlecel, cartof, morcov, telina si carne de curcan si supa cu taietei. Deseară veșnicul iaurt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi Ani Calin! sa fii sanatos si mancacios, destept si descurcaret.

 

Norma, nu este Andrei ultimul, Paul sigur nu are mai mult de 9 kg, nu am cantar acasa, dar nu cred ca are mai mult.

 

Gabi, felicitari pentru job. Raman ultima care ma intorc la servici? Stiu ca si Norma ai optat pentru 2 ani dar ziceai ca daca te tenteaza te intorci? Asa e?

 

Kytana, pozee, cum e iesit freza?

 

De maine ma apuc de adunat unele altele pentru bagaje, mai avem de trecut 1-2 hopuri pana mergem, asa ca sunt cam cu stresata in perioada asta. Pe aici e vreme de toamna, mai vreau putina vara, a trecut prea repede.

Paul nu a prea mancat astazi, cred ca il chinuie dintisorii  de sus, acum doarme cu ANa pe balansoar, pe terasa. Inca nu e tentat de mersul in picioare, are viteza si precizie la mersul  catel, de ce s-ar obosi cu mersul in 2 picioare, haha?

 

Norma, mozarela cum i-ai pus-o pe paine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt felicitari  [flo2] imi tot amintesc ce se spune, ca fiecare copil vine cu painea lui. Daca ma gandesc la cele care deja lucreaza, asa e si la voi, v-ati gasit ceva mai bun (dupa un sut in fund sau fara el  [:)] ).

 

CARMEN, concediu placut! nu te mai stresa, ca nu se schimba nimic daca-ti faci griji. Eu sper ca va fi bine si va veti relaxa.

Eu nici nu ma astept ca Stef sa inceapa sa mearga in picioare, abia de la 1 an incolo e "regula". Cand o fi el pregatit, va merge.

 

STELA, cum mai e Matei? a mai evoluat? Cum mai merge gym?

Munca ta cum e, apuci sa lucrezi? Ai grija sa nu te extenuezi, ca ai nevoie sa fii sanatoasa pt Matei in primul rand!

 

MIRABELA, Calin cum mai e, au trecut crizele de plans?

Poate daca ai timp intr-o zi detaliezi putin ce/cat/cum mananci, cum iei taratele de ovaz. N-am vazut sa fi raspuns, daca da, spune te rog sa caut in urma. Ms.

 

sper sa reusesc si eu sa mai slabesc dupa ce incep munca- macar nu voi mai manca oricand am chef. Vreau ca in primavara sa fac transfer de embrion si tb sa am o greutate ok, in caz ca reusim sa raman insarcinata. Doamne ajuta!

sunt sigura ca pana atunci or sa apara fratiori si surioare pt boboceii nostri. [il]

Fetelor, care mai aveti planuri asa marete?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...